05 Şubat Foto Finiş Kocaeli Altili GanyanTahminleri

Foto Finiş Altılı Ganyan Tahminleri


Günün ilk ayağında mesafeye olan yakınlıkları ve mevcut form durumları ile 7 Babaözeser, 9 Karatuğ ve 1 Kaanberk üçlüsü ön plana çıkıyorlar. Son dönemde belirli bir form düşüşü yaşıyor olsa da bu mesafede iyi koşmasını beklediğim 8 Babacandır ile İstanbul'da 2000 metre sentetik pistte elde ettiği dördüncülükle dikkatimi çeken 6 Es Esmerim de kuponlarda yer verilebilecek bir safkan. Son olarak ise bir Kaizbert temsilcisi olan 3 Çığ Rüzgarı ilave edilebilir. 

3 Trace'in burada katıldığı kısa vadeli koşuda yaptığı üçüncülük bu gruba yeter de artar bile ancak mesafenin 1500 metreye düşmesi beni biraz tedirgin ediyor. Çünkü daha önce bu pist ve mesafede 6 Süslühanım'a geçilmişti. Ayrıca 8 Ciğerpare de orta ve uzun mesafede zaman zaman ters yarışlar çıkartabilen bir safkan. 

2 Asenat, son etkili ikinciliğinin ardından aprantiden jokeye geçen bir safkan. Daha önce bu mesafede yaptığı ikincilikte çıkardığı derece kötü olsa da ilerleyen dönemde formunu ilerletmiş ve derecelerini geliştirmişti. Mehmet Kaya deklaresi ile dikkat çeken safkan, favorim. 4 Krem Janti, grubun potansiyelli atlarından biri. İstanbul'da sert grupta katıldığı mücadeledeki dördüncülüğü fena değildi. Bu tip rakipler arasında daima iyi yerlerde bitirebilecek kapasiteye sahip. Bu koşuda genel kanının da önceliğin bu iki safkanda olduğunu düşünmesi tesadüf değil fakat sürprize de açık bir koşu. 

5 Pixy, Kocaeli'deki son startında Brave Baby Girl'ü yakın markaja alıp düzlükte ayırmıştı. Bugünkü gidişat da bu şekilde olacağa benziyor. Eğer bir safkan, taktik değiştirir veya öndeki tempoyu arttıracak bir girişimde bulunursa 2 Ball Of Love, bitirici sprintiyle sonuca gidecektir. 

Sihirli Kantarma'nın kazandıran istatistikleri ve günün galopları için tıklayınız. 

7 Extravagant, geçtiğimiz yıl, uzun mesafede umut veren yarışlar yaparken arızalandı ve geri alındı. Ardından 1800 metrede ve 1900'de iki yarış gösterilen safkan, artık nefes yönünden daha iyi duruma ulaştı ve fazlalıklarından da kurtuldu. Bugünkü gruba baktığımzıda neredeyse hepsi sorunlu ya da arası olan safkanlar. Son katıldığı mücadelede geçildiği Sideli ve Gaddara ise formda isimlerdi. Üstelik o günkü üçüncülüğünde bile toparlandığını belli ediyordu. Böylesi uygun bir grubu denk getiren Extravagant'ın affedeceğine inanmıyorum. 

Murat Kaya'nın iki bankolu Lingfield tahminleri için tıklayınız. 

Günün son ayağında, maidende çok uzun süre kaldığını düşündüğüm 9 İncili Zehra'nın artık kazanarak şartlı veya handikap yarışlara terfi etme vaktinin geldiğine  inanıyorum. Birçok kez kazanıra giren, çoğu kez yetiştiremediği için kaybeden bu kısrak, bugün yeni jokeyi ile bu şanssızlığını yenebilir. 

ALTILI GANYAN KURGUM

7.9.1.8.6.3
3.6.8 // 9.4.2
2.4.1.3.6.7.8
5.2
7 EXTRAVAGANT BANKO
9 İNCİLİ ZEHRA // 8.7.1

23.52 TL // 141.12 TL

Hasan Kurtuluş'un Kocaeli altılı ganyan tahminlerine ulaşmak için tıklayınız. 

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.