06 Şubat Foto Finiş Adana Altılı Tahminleri

Foto Finiş Altılı Tahminleri

AĞAMSIN: Adana'daki ilk koşusunda ilk kez uzun mesafede koşmuş ve 1900 metreyi 2.16.60 ile noktalarken en yakın rakibine 8 boy fark yapmıştı. O mücadelede önde hiç rahatsız edilmeden potoyu görmüştü. Bir sonraki kaydı yine aynı mesafeyeydi ve bu kez, ön tarafta aradığı kolaylığı bulamadı. Özellikle Saitbey ve Buniyabir sürekli tempoyu arttırmaya teşvik etti. Düzlüğe doğru rakiplerinden sıyrılıp avans alan Ağamsın, buradan sonra Beratefe ve Yalvaçhan'ın ataklarına maruz kaldı. Son 20-30 metreye kadar da teslim olmadı. Eğer bugün farklı bir taktikle koşup temposunu bozacak bir rakibi çıkmazsa yine potoyu önde görecektir. 

TAŞKIR: Yaşı ilerlemiş olsa da bu gruptan her durumda daha iyi bir safkan. Grup içerisindeki rakiplerinin arasında son dönemde formu yükselen, sert grupta iyi koşan bir at da yok. Son üç koşusunda da bu grubun üstünde rakiplerle karşılaştı ve hepsinde de iyi koştu. Oğlum Serkan, Bildenhan, Gümüşkesen gibi güçlü safkanların arasındaki son altıncılığında bile ikinciyle arasında çok büyük bir fark yoktu. Hatta sonlarda biraz daha zorlasa dördüncülüğü kurtaracaktı. 20 aydır birincilik yüzü görmeyen Taşkır için bundan daha iyi bir fırsat olacağını düşünmüyor ve banko öneriyorum. 

İstatistiklerimize bakmayanlar pişman oluyor!

FERİT BABA: Grup 1 Haralar Koşusu'nu kazanarak kendini tam manasıyla ispatlayan Ferit Baba, bugün de kazanabileceği bir grupta koşuyor. Daha önce Grup 2 yarışta potoya kafa burun girdiği Kayasel, son koşusunda Aşkartay, İlham Perisi gibi atları zorlanarak geçti. Aryaliva, zayıf grupta gruba karşı taktik değiştirerek bekleme yarışı yaptı ama sonlarda çok rahat değildi. Hatta son 30-40 metreye kadar kolaylayamadı. Urfa'da hazırlanan ve 55 günlük aranın faydalarının performansına çok olumlu bir şekilde yansıyacağını düşündüğüm Ferit Baba'nın bugün birincliiklerine bir yenisini eklemesini bekliyorum.

GOLDEN SPIKE: Yarış hayatının ilk koşusunda İstanbul'da Fiero Mio'ya iki boy farkla kaybeden safkanın o gün istediği yarışı yapamadığını da düşünüyorum. Koşan anne kardeşlerine baktığımızda kısa mesafeli mücadelelerde özellikle kum pistte çok etkili olduklarını görüyoruz. Bunlardan Padrino, Adana'da 1200 ila 1500 metre arası koşularda biri kısa vadeli olmak üzere 5 birinciliğe sahip. Mühür ise benzer şekilde 5 yarış kazanmış. Bunlardan biri kaba kum, biri de sentetik. Diğer üçü çim pist.  Tayları geçen sene koşmaya başlayan Weiner Walzer'in de pistlere kazandırdığı isimlerin önde bitirdiği 18 koşunun 12'si 1200-1600 arası kaba kumda. Sentetikte 3, çimde de üç birincilkleri var. Buradan yola çıkarak Golden Spike'ın bugün bulduğu koşulların çok elverişli olduğunu söyleyebiliriz. 6 haftadır idman pistinde olan tayın çalışmaları da açıklarını kapadığına işaret ediyor. 

Her ayağı yorumlu Hong Kong tahminlerimizi sakın kaçırmayın! 

Foto Finiş Adana Altılı Tahminleri

1. ALTILI

2.5.4.6.9
1.6.2 // 5.3.4
1 AĞAMSIN BANKO
3 TAŞKIR BANKO
1.2.3.5.9.6.10.4
2.5.7.3.8.13.15.11.4

75.6 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

1.2.3.5.9.6.10.4
2.5.7.3.8.13.15.11.4
1.3 // 6.2
3 FERİT BABA BANKO
3 GOLDEN SPIKE BANKO
9.1.4.6.10.11.15.12

80.64 TL //161.28 TL  

Tıkla Git

Yorum Gönder

2 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
  1. ya allah.aşkına thk bitmis iflas etmiş foto finisi bile bitmis bunu söyleyin yokya heryarisi kuruyorlar.yazık ya halka

    YanıtlaSil
  2. tjjk.neyapmaya çalışıyor...parali sitelerden ad.ldigi maaslari herkez biliyoseyislerde var köylerde aprantilere var parali sitelere supriz atları veriyorlar paraylan

    YanıtlaSil