TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

14 Ocak Serkan Yaşar Yabancı Yarış Tahmini (GULFSTREAM)

14 Ocak Serkan Yaşar Yabancı Yarış Tahmini (GULFSTREAM)

Bugün yerli yarış oynamayı düşünmüyorum. Bu sebeple yabancı yarış tahminimi paylaşmaya karar verdim. Gulfstream'de her ayağı tek tek hem çim için hem de kum için analiz ederek anlatmaya çalıştım. Umarım başarılı oluruz. 

GULFSTREAM YABANCI YARIŞ TAHMİNİ

2. KOŞU

5 Divine Martha, bu mesafede çıktığı gibi bitirdikten sonra katıldığı koşuda liderliği alamayıp ikincilikte gitti. Bu koşudan önceki 1000 -59 rahat çalışması, üstüne de bir numaralı jokey İrad Ortiz'in binmesi onu favori yapmaya yetiyor. 2 Coffein Rush, kumda 10 boy farkla kazandı. Son yarışı çimdeydi ve de çok kötü koştu. Önde Gitmeyi seven süratli bir at. Şubat ayından bu yana koşmuyor olsa da 6 Freezer Burn, daha önce Belmont'ta kazanıp ara veren, gördüğü yarışla toparlanan 3 A D'oro ve de kazandığı koşuda iyi bir sprint atan 1 Awesome Annmarie de burada düşünülebilir.

3. KOŞU

Bu koşu çetin bir mücadeleye sahne olacak. İlk şans ekürilerde. 5 Kittens Firstlove (EKÜRİ), çimde rahat kazanıp arkasından sentetik koştu. Epey geride bitirdi. Bugün çim piste dönmesi performansını arttıracaktır. Ayrıca yarış hazırlıklarında 800-47 rahat işi var. Ekürisi 4 Trade Deal (EKÜRİ) da bir grup, ardından da Black Type bir açık yarışa katıldı. Bu koşu için son bir ayda 6 uzun galop yapmış. Açık yarışı önlerde kabullenip sonlara doğru dördüncülüğe geriledi. 3 Take Porfit''in son üçüncülüğü açık yarışta ve de o koşuya çok sürpriz katılmasına rağmen yarışın favorilerinden olan, burada da koşan Scarlett Sky'ı geçmiş. Çalışmalarında da 800-47 rahat derecesiyle formunu ilerletmişe benziyor. Ayrıca bu sefer Luis Saez'in biniyor olması da bir başka olumlu yönü.

1 Avance Cash, koşu kuma alınırsa şanslı olacaklardır.

4. KOŞU

Çok süratli bir yarış olacak ve de hazır olanlar sonda ayakta kalacak. Çünkü neredeyse hepsi önde gitmeyi seven atlar. İlk olarak 2 Smoke Alarm'dan söz açacağım. Bu safkan 1600 çimde üst grupta koştuğu yarışta ilk 800'e kadar ikincilikte kalabilmiş. Sonraki yarışında ise 1000 metre tercih edilmiş. O koşuda start verildiğinde liderliği almış ve de rakiplerinin bütün baskılarına rağmen öndeki konumunu koruyarak 3,5 boy fark yapmış. Hem ilk 400 metreyi 21.32 ile geçerek hem de koşu sonunda 55.81 derece çıkararak bu grubun en iyi derecelerini elde etmiş. Ben bu safkana öncelik verip kurguma göre rakiplerini ekleyeceğim.

8 Khozy My Boy ile 7 Bernin Thru Gold, 3 Monte Ne koşudaki atlar arasında kuma daha yatkın olanlar. Sıralamayı hangisi daha iyiyse ona göre yaptım. Bununla birlikte, bu atlar çimde de koşarlar. Sadece Bernin Thru Gold'un çim koşusu yok, bugüne kadarki bütün yarışları kumda.

5. KOŞU  

Amerika'da maiden yarışlarda üt gruplardan gelen atlar daha şanslı oluyor. Buradan yola çıkılarak 1 Elliereaston, 6 Flying Black, 7 British Edge'e öncelik verilmeli. Son koşuları iyi olan 5 R Tenderoni, 2 I'am A Coco Pebbles, ilk kez koşacak olan 10 Kate's Kingdom ve de yarış hayatının ilk koşusunda iyi start çıkışı alamayan 4 Talk Dirty, sürprize açık bu koşuda yazılabilecek atlardır.  

6. KOŞU

Günün en dengesiz grubu olduğunu söyleyebilirim. Bütün safkanlar birbirine yakın. Bu sebepten ben buraya çok at yazacağım. Eğer yarışlar kuma alınırsa da aşağıdaki atları değerlendirmenizi tavsiye edeceğim: 

10 Puttheglassdown, yarış kuma alınmazsa koşmayacak. Yani iyi bir kumcu. 9 Fielder, 18 defa kuma çıkıp dört birincilik, iki ikincilik, beş de üçüncülükle %50 ilk üçte yer almış. Benzer şekilde 5 Hero Tiger da hem kumda hem de çimde koşabilen çok yönlü bir at. Daha önce kum pistte üç defa kazanıp sekiz kez ikinci, üç kere de üçüncü olmuş. %60 ilk üçte olmuş. 6 Guaco, yedi defa kum koşup iki birincilik, iki de üçüncülük yapmış.  

1 Mar Vista Miguel, 4 Apache Brave, de kumda birer yarış kazanmışlar.

Bu adam çok iddialı! Bültene para vermeye son, diyor!

7. KOŞU

3 DON'T GET KHOZY, Haziran ayında clamingi 75.000 olan bir yarışta 7,5 boy farkla çok rahat birincilik elde etmiş. Bugünkü koşunun claimingi ise 12.500. Son yarışına bakacak olursak Claming Crown Glass Slipper Stakes'i ikincilikle tamamlamış. Buradaki rakiplerinin arasında 2 Miss Peppina, daha önce Grup 1 Spinaway Stakes'te kazanan atın 6 boy gerisinde, Grup 2 Adirondack Dtakes'te de 2,5 boy farkla gerisinde dördüncü olmuş. Daha sonra çok uzun bir ara verip pistlere geri dönmüş. Bu süreçte ise alt gruplarda sürdirek favori katıldığı koşuları kazanamamış. Ben bu yüzden daha iyi durumda olduğunu düşündüğüm Dont Get Khozy'yi kendisini iyi tanıyan ve de bir kere daha tercih eden jokeyiyle banko yazacağım.

Yarışlar kum piste alınırsa işaret ettiğim safkanları değerlendirmenizi rica ediyorum. Çıkan atlar olursa dilediğiniz ilaveleri yaparsınız veya olduğu gibi değerlendirirsiniz. 

Yazarlarımızın yerli yarış tahminine de buradan bakabilirsiniz.

YABANCI YARIŞ KURGUM

Şablonumu yorumlarımda da belirttiğim safkanlarla değiştirerek kum piste göre güncelledim. 20.05

5.2 // 6.3.1
3.2
8.7.3.1
1.6.7 // 5.2.10.4
10.9.5.6.4
3 DONT GET KHOZY BANKO

12 TL // 70 TL

Yurt dışı bahis sitelerinin ve yabancı yazarların Gulfstream at yarışı tahmini de yayında!

Etiketler

Yorum Gönder