Murat Kaya Altılı Tahminleri

Yedili plase ayağındaki 3 Bumble Bee, kum pistteki tek yarışını bu pistte ve mesafede çok kolay kazanmıştı. Bugün de ikiliden düşmez. 

2. KOŞU

İlk ayaktaki 2 My Girl Maggie, yarış hayatının ilk birinciliğini bu pistte ve 2400 metre mesafede bugünkü jokeyi Richard Kingscote ile elde etmişti. Hemen sonra bugünkü pist ve mesafede bir koşu daha kazanan safkan, son katıldığı 2400 metre mesafeli yarışta yarışı yarım boy farkla kaybetti. Bugün yeniden 2800'e dönen My Girl Maggie, tempoyu da belirlemesini beklediğim mücadelede rakiplerinin ataklarına karşılık verebilecek güçte. Ben bu ayağı banko geçeceğim ama ilk ayakta risk almayı düşünmeyenler için de aşağıdaki alternatifleri sunabilirim. 

İlk üç yarışına bugünkü jokeyi Brian Ellison ile çıkan ve 3-2-1 şeklinde toto yaptıktan sonra bir yıl ara veren 5 Sharp Suited, gördüğü engelli iki yarış sonrası formunu önemli ölçüde ilerletti. Yeniden düz piste ve uyumlu jokeyine dönmüş olmasıyla tatlı bir sürpriz yapabilir. 

Bu pistte katıldığı klas - 2 koşudan sonra yeniden deng irakipler arasına dönen War Front temsilcisi tecrübeli safkan 1 Battle Of Marathon, Kasım ayında Chelmsford'da bu mesafede klas- 3 kazanmıştı. Bugün klas-4'e dönen safkandan iyi bir yarış bekliyorum. Uzun zamandır start almasa da bu tip gruplarda koşmaya alışkın olan 3 Chocolate Box'tan koşunun sürprizi gelebilir. İlk kez handikap koşacak olan Juriste'ye de geniş kuponlarda yer verilebilir.

3. KOŞU

İkinci ayakta koşan 1 Drakefell, bu pist ve mesafede birinciliği bulunan bir safkan. Southwell'de sert gruplarda yaptığı iyi yarışlardan sonra bugün kendi sınıfına geri döndü. Süratli safkan 6 İndian Pursuit, daha önce birlikte altı koşu kazandığı Jason Hart ile yeniden buluştu. Son iki koşusunda formunu önemli ölçüde yükselten 7 Scale Force ve Southwell'de iyi grupta az farkla kaybettiği koşu sonrası daha önce kazandığı Wolverhampton'a geri dönen 2 Slowmo, ön planda değerlendirilebilirler. 

4. KOŞU

Üçüncü ayaktaki 4 Repertoire, Fransa'dan geliyor ve 1/3 (0.33) erken bahis oranıyla son birkaç yıldır İngiltere koşan benim gördüğüm en önemli favorilerden biri olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim. Orada koştuğu rakiplerin sertlik derecesibugünkülerden oldukça fazla olduğundan böyle bir oran çıkmış olabilir. Biz de banko yazıp bekleyeceğiz. 

5. KOŞU

Dördüncü ayağa geldiğimizde ilk göze batan safkan 10 Eldelbar. TJK'da göstermese de dün 61 kg ile aynı mesafede koşup kolay bir birincilik aldı. İngiltere'de arka arkaya iki gün koşup kazanan atlara daha önce de şahit olmuştuk. Son dört haftada dördüncü yarış olmasa boş kilosuyla banko bile yazılabilirdi ancak iyi koşacağını düşünsem de banko yazmayı düşünmüyorum. Kazandığı mesafeye ve jokeye dönen 2 Critical Thinking, istikrarlı yarışlar yapıyor olmasıyla bence Eldelbar'ın ilk rakibi olacaktır. Birkaç aydır Newcastle'da koşsa da Wolverhampton'da daha önce yedi kez potoyu önde geçen 4 Lucky Lodge ile daha önce de uzun ara verip pistlere iyi bir dönüş yapan 5 Lets Go Lucky, ilk şans vereceğim atlar. 

Koşacak olan atların İngiltere ganyanlarını öğrenmek için buraya tıklayınız. 

6. KOŞU

Beşinci ayak az atlı ama zor bir koşu. Henüz altı kez piste çıkmış olmasına rağmen elde ettiği 80 handikap puanıyla dikkatimi çeken ve bugün Stevie Donohoe ile piste çıkacak olan 2 Red Poppy, son koşusunda aynı klasta çok az farkla kaybetmişti. Bugün temponun da işine geleceğini düşünüyorum çünkü son koşularında önde çekişen İm Available ile LottieMarie bugün de yan yanalar. Formdasafkanın usta jokeyi ile yarışı öne yakın takip sonlarda koparma ihtimali çok yüksek. 

Wolverhampton'da en çok yarış kazanan jokeylerin ve antrenörlerin istatistiklerini incelemek için buraya tıklayınız. 

7. KOŞU

Günün son ayağında favorim 7 Spirit Of Rowdown olacak. Wolverhampton pistine geldikten sonra bu mesafede katıldığı dört yarışın ikisini kazanırken diğer ikisini bir boydan az farkla kaybeden safkanın beş yarıştır birlikte olduğu ve üçünü kazandığı jokeyini de en az pist kadar sevdiğini söyleyebiliriz. Bugün de denk grupta öne çıkıyor. Son iki yarışını da formda safkan Northontorpe Boy'a kaybeden 9 Woodview, öncelikli rakip olarak düşünülebilir. İlk kez handikap koşacak olan istikrarlı 1 Destacado da kuponlardaki yerini almalıdır. 

Murat Kaya Wolverhampton Altılı Tahminleri

Son ayakta çıkan 6.11 yerine 4.8 eklenmiştir. 16.45

ÇATI KUPONUM

2 MY GIRL MAGGIE 
1.6.2.7
4 REPERTOIRE 
10.2.4.5
2 RED POPPY 
7.9.1

2.4 TL

NORMAL KUPONUM

2 MY GIRL MAGGIE 
1.6.2.7.4.3
4 REPERTOIRE 
10.2.4.5.1.3.8.9.7.6
2 RED POPPY
7.9.1.5.2.3.4.8

24 TL 

GENİŞ KUPONUM

2 MY GIRL MAGGIE 
1.6.2.7.4.3.5
4 REPERTOIRE 
10.2.4.5.1.3.8.9.7.6
2.3.1.4.5.6
7.9.1.5.2.3.4.8

168 TL