Southwell at yarışı tahminlerimize ilişkin oranı düşen atlar içeriğimiz yayınlanmıştır. 

NOT: İngiltere bültenlerinin tahminleri bundan böyle yayınlanmayacaktır. Bu bilgilere -temin ettiğimiz site olan- www.yarisanat.com'dan ulaşabilirsiniz. 

1. KOŞU

4 CENTURION SONG, Aralık ayında bu pist ve mesafede baş farkıyla kazandığı yarış, fibrasand pisti ilk tecrübe edişiydi. Bugünkü rakipleri de uygun ve sevdiği pistte ikinci kez potoyu önde geçebilecek durumda. Wolverhampton'da bu mesafede katıldığı yarışı benzer şekilde baş farkıyla kazanan 7 YOU'RE COOL ile daha önce fibrasand pistte dört kez kazanan ve formunda yükseliş gözlenen 2 GIOGIOBBO favorinin öncelikli rakipleridir. 

Oranı Düşen Atlar:

4 CENTURION SONG: 3,5 -> 1,68
1 FANTASY KEEPER: 5 -> 3
7 YOU'RE COOL: 9 -> 7

 2. KOŞU

Aralık ayında ilk kez piste çıkıp etkileyici bir birinciliğe imza atan 6 ALPHA THETA, etkili ahır bakımı ve ilerlettiği formuyla ikide iki yapabilir. İlk yarışını dördüncü bitiren 9 DIAMOND GAIT ile ilk defa düz pistte koşacak olan 9 yaşındaki tecrübeli safkan 3 TALKISCHEAP rakip olarak düşünülebilirler. 

Oranı Düşen Atlar:

6 ALPHA TETHA: 0,8 -> 0,6
9 DIAMOND GAIT: 6 -> 5,5

3. KOŞU

Aralık ayında bu pist ve mesafede baş farkıyla kaybeden 3 FLY TRUE, aynı şekilde bu pist ve mesafede burun farkıyla kazandığı koşudaki formunu koruyan 7 LINCOLN RED ön planda değerlendirilebilirler. 

5 DAAFY, katıldığı beş yarışta da kazanamamış olsa da iki yarış önce bu pistte fomrda safkan Maykir'e bir buçuk boy farkla kaybetmişti. Sonrasında Wolverhampton'da gerilerde bitirdi ancak Southwell performansını yinelerse şanslı olacaktır. 

Oranı Düşen Atlar:

7 LINCOLN RED: 4,5 -> 3
6 MISTER FREEZE: 5,5 -> 3,5
5 DAAFY: 6 sabit
4 DE BRUYNE HORSE: 10 -> 8
8 ALIOSKİ: 33 -> 20

4. KOŞU

Sentetik pist totosu (2117221312) şeklinde olan 1 PERFECT SWISS, Southwell pistinde iki kez koştu ve birini kazanırken diğerinde ikincilikte kaldı. Bugün uygun grupta ve ideal şartlar altında koşacak olan safkanı yeniden birincilik kürsüsündeki yerini almaya yakın görüyoruz. 

Gruptaki atlar arasında pisti en iyi tanıyan ve seven isim olan 5 LIAMBA, favorinin hatasını kollayacaktır. 

Oranı Düşen Atlar: 

1 PERFECT SWISS: 2 -> 1,6
2 SILVER DUST: 7 sabit
3 BORSDANE WOOD: 16 -> 9
6 DAAFR: 12-> 9

5. KOŞU

Geçen ay burada ilk kez deneyimlediği fibrasand pistte kazanan atın iki buçuk boy gerisinde ikincilik elde eden 2 SECRET HANDSHEIKH, Kempton'daki ikinciliği ile 1 IMPEACH, iki gün önce bu pistteki ikinciliğinde aşama kaydettiğini gösteren 8 DRIFTWOOD, bu koşuda göz önünde bulundurulabilecek başlıca safkanlardır. 

Oranı Düşen Atlar: 

2 SECRET HANDSHEIKH: 3,5 - > 3
5 MERRY SECRET: 10 -> 4

6. KOŞU

2 DIRCHILL'in henüz sentetik pistte birinciliği yok. Ancak son dört yarışında sergilediği performansla artık kapıya dayandığını da gösteriyor. Bu mesafede Wolverhampton'da 28 ganyanla katıldığı koşudan potoda kaybederek ayrılan 5 KATELLIFibrasand pisti yadırgamaması halinde favoriye zor anlar yaşatabilir. 

Grubun formda atları 1 NICK VEDDER ile 6 OWHATANIGHT ise sonraki ihtimallerdir. 

Oranı Düşen Atlar:

2 DIRCHILL: 4,5 - > 2,5 
5 KATELLI: 4,5 -> 4
7 ARCHIMEDES: 14 -> 10 
4 MAY THE SIXTH: 16 -> 14

Murat Kaya'nın 2 BANKO'lu SOUTHWELL at yarışı tahminlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

7. KOŞU

Bu pist ve mesafedeki son startında burun farkıyla kaybeden 1 BEACH BREAK, devam eden formu ile çok şanslı. Son koşusunda etkisiz kalsa da daha önce bu pistte kazanan ve formunda ilerlemeler gördüğümüz 4 LUCKY ROBIN, son dördüncülüğündeki iyi performansından sonra ilk defa göz koruyucu takılacak olan 5 PRAIRE TOWN da koşuda şanslı olabilecek diğer safkanlardır. 

Oranı Düşen Atlar:

6 I'M EASY: 16 -> 7
5 PRAIRE TOWN: 7 sabit
3 MISTER UNIVERSUM: 10 -> 8

KOŞACAK OLAN ATLARIN İNGİLTERE GANYANLARI