Serkan Yaşar altılı tahmini

Bugünkü İstanbul at yarışı tahminlerimde ters bir banko üzerinde yoğunlaştım. Umarım beni yanıltmaz ve ikramiyeye uzanırız. 

2. AYAK: 1 Atomic Blonde'un çim pistte ilk iki koşusunda karşılaştığı rakiplere baktığınızda STARK, KARKIZ, KINGS IMPACT, LOKUM, MEGALOMAN, ROSEOF PARADISE gibi belirli bir potansiyele sahip isimleri görüyoruz. Bir Anakraliçe temsilcisi olan Lady Smith'in tayı olan Atomic Blonde'un bugün ilk kum tecrübesi olacak ve aradan sonra dinçlikle koşacak. Ben bu tayın annesi gibi kumda ve sentetikte başarılı işlere imza atacağını düşünüyorum. İki buçuk hafta önce gerçekleştirdiği 1000 metrelik galobunda 59 rahat dereceyi gören tayın uzun süredir devam ettirdiği hazırlıkları ile uygun da grupta banko yazacağım. 

3. AYAK:  Bugün Mehmet Kaya, radikal bir kararla, iki yarış kazandığı Beşkazalı'dan inerek 1 Muzo Baba'ya'e binmeyi tercih etmiş. Son performanslarına bakıldığında doğru bir karar olduğu da söylenilebilir. Ben bu sebepten ötürü Beşkazalı'yı eleyerek diğer cazip safkanlara yöneldim. İkinci olduğu yarışta Beşkazalı'ya aynada kaybeden, ardından uzun mesafede iyi bir dördüncülük yapan ve her geçen gün daha iyi koşmaya başlayan 4 Aynalı Çarşı'nın Muzo Baba'ya sert rakip olacağından şüphe yok. 

Formunu bulan 3 Anıl Abi ile boş kilosu ve etkili jokeyi ile 7 Kral Abuzer de kuponlarda şans tanınabilecek safkanlar. 

4. AYAK: 5 Zabun'un son kazandığı yarışta buradakirakiplerinden Uludaz'ı geçerken pek de zorlandığı söylenemez. Bugün mesafenin 100 metre daha kısalmış olmasının performansını çok olumsuz etkileyeceğini sanmıyorum. Koşunun temposu da istediği gibi olacağa benziyor. 5 Full Throttle, bundan birkaç ay önce İstanbul'da 1500 metre mesafede Açık 3 Yarışseverler Koşusu'nu kazanırken Alihan başta olmak üzere sert rakiplerini gerisinde bırakmıştı. Bugün yeniden etkili binicisiyle buluşan safkandan iyi bir yarış bekliyorum. Benzerşekilde bu pist ve mesafelerde iyi koşan Jack Sparrow da son ikinciliğinden sonra bugün Zabun'dan rövanşı almak isteyecektir. 

Bu koşunun bombası ise şüphesiz 6 Mars olur. Son iki startında titizlik gösteren safkan, Temmuz ayında Grup 3 Burhan Karamehmet Koşusu'nda ikincilikte götürdüğü mücadelenin sonlarında King Man Go'ya teslim olarak burun farkıyla geçilmişti. İç pistte 600'ü 22-34 rahat şeklindeki çalışmasıyla formunun iyi olduğunu da gösteriyor. Starttan normal çıkarsa kazanması beni şaşırtmaz. 

5. AYAK:  6 Miss Evgeniya'yı banko önerdiğimiz yarışta koşudan çıkartılmıştı. İlk yarışında koşu boyunca sergilediği performansla usta atlar gibi koşan, sonlarda çok etkili bir sprintle ikinciliğe giren ve aynada kaybeden safkan, bugün Özcan Yıldırım idaresinde çıkacağı mücadelede ön planda değerlendirilebilir. Farklı orjiniyle iyi yarışlar yapmaya devam eden 1 A Fine Day To Fly, son ikinciliğinde yetenekli rakibi Mamacita Bonita'ya geçilmişti. Bugün yeniden maidene döndü ve hazırlıkları da iyi. Ankara'dan geldikten sonra katıldığı ilk mücadelede etkili bir dördüncülük elde eden 10 Sea Of Wonders, idman pistindeki iyi görüntüsüyle kuponlardaki yerini almalı. 

6. AYAK:  İki yarış önce ani bir form sıçramasıyla koşuyu önde bitiren 6 Kind Of Blue, bir sonraki yarışında iyi atların ardından dördüncü olurken Çıksalın, Lady Of Parthenia gibi rakiplerini gerisinde bırakıp birinciliğinin tesadüf olmadığını ve sorunlarından kurtulduğunu göstermişti. Bugün de benzer birperformans beklediğim safkandan üstü üstüne ikinci birincilik gelebilir.

Nalkapon Dayı'nın ve Hasan Kurtuluş'un İstanbul at yarışı tahminlerini görmek için tıklayınız. 

ALTILI GANYAN KURGUM

2.ALTILI

5.6.2.1.3.7.9
1 ATOMIC BLONDE BANKO
1.4 // 3.7 
8.5.1.6
6.1.10 // 4.2.9
6 KIND OF BLUE // 5.16

11.76 TL // 141.12 TL 

ALTILI GANYAN 2.534 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.

Geniş yorumlu Kempton tahminlerimiz sizi bekliyor! Buraya tıklamanız yeterli.