Serkan Yaşar altılı tahmini

İstanbul'da zorluk derecesi yüksek, muhtemel ikramiyesi de tatmin edici düzeyde olacak bir program var. Biz de bu programa yakışır bir bankoyla şansımızın sınırlarını zorlayıp güzel bir ikramiye alabileceğimiz şanslı safkanlarla şablonumuzu süsleyelim. 

Günün ilk ayağında aradan sonra koşacak olsa da hazırlıklarında nefes yönünden bir problem yaşamayacağını gösteren 1 Queen Of Darkness ile kısa vadeli koşudaki üçüncülüğü ile dikkat çeken 3 Earth And Grey ön planda tuttuğum safkanlar. 

İkinci ayakta Gökhan Kocakaya'nın 53 kg'a biniyor olması dikkat çekici. Safkan zaten son koşusunda bu grubun çoğunu 56 kg sıkletle geçmişti. Bugün tarih tekerrür eder mi bilinme ancak aynı yarışın ikincisi 5 Ataçhan ile bu kadar uzun mesafede ilk kez koşacak olan 6 Şenkardeş ikilisi de en az onun kadar şanslı görünüyorlar. 

Üçüncü ayak maiden mücadelede hazırlıklarını beğendiğim üç safkanı kuponumda değerlendireceğim. Bunlar 7 Ertegi, 11 Turap Bey ve de 12 numaralı Yengeç. 

Hatırlayacak olursanız son yarışında da banko önerdiğim 4 RAMPAGE, Magnum Opus'a geçilmişti. Ancak Halis Karataş'ın yanlış tercihleri bu neticenin doğmasında büyük etki sahibi olmuştu. O gün az atlı mücadelede bir türlü yol bulamamış, dış kulvara çıkıp sprintine başladığında ise koşu zaten bitmişti. Bir boy farkla kaybettiği Magnum Opus'u geçmemesi için hiçbir sebep yoktu. Bu kez jokey değişikliğine gidilen Rampage'e binen Gökhan Kocakaya'nın uzun mesafe atlarına çok iyi bindiği bilinen bir gerçek. Gidişatın da işine geleceğini düşündüğüm safkanı bugün bir kez daha banko olarak değerlendireceğim.

Günün beşinci ayağında ise son koşusunda ağır kilosuna rağmen çok etkili bir yarış yapan 8 Su Bike ilk tercihim olacak. Son ayaktan da sürpriz bir sonuç çıkabileceğini düşünüyorum. 9 Bana Müsaade, kazandığı koşu sonrası her ihtimale karşın kuponlarda bulunması gereken bir safkan çünkü kan hattı olarak uzuna yatkın. 

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

1.3.2.4.6.9
3.5.6.1.2.7
7.11.12
4 RAMPAGE BANKO
8.3.2.9
9.7.13.5.6

151.2 TL