TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Pegasus World Cup'a Sayılı Günler Kaldı

Pegasus World Cup'a Sayılı Günler Kaldı

Dünyanın en önemli yarışçılık organizasyonlarından biri olan Pegasus World Cup'a sayılı günler kaldı. 23 Ocak 2021 tarihinde ABD Gulfstream Hipodromu'nda düzenlenecek olan koşulara kayıt için son tarih ise 10 Ocak olarak açıklandı. 

TRUE TIMBER'DAN ETKİLEYİCİ HAZIRLIKLARDaha önce iki kez Pegasus World Cup'a katılan ancak başarılı olamayan Jack Sisterson antrenesindeki True Timber, bu önemli mücadelede üçüncü kez şansını denemeye hazırlanıyor. Aqueduct'ta katıldığı Grup 1 Cigar Mile Handicap'ı kazanan safkan, kariyerinin en önemli başarısına imza atmasının yanı sıra iki buçuk yıl sonra ilk defa potoyu önde geçti. 

Antrenmanlarını American Tattoo isimli Arjantain menşeili safkanla birlikte gerçekleştiren True Timber, idman jokeyi Mark O'Dwyer ile yaptığı 1000 metrelik çalışmasında 1.00.20 rahat derece çıkardı. 

Safkanın antrenörü Sisterson, yaptığı açıklamada True Timber'ın performansından memnun olduğunu belirterek "O, 7 yaşında bir safkan ve işinin ne olduğunu iyi biliyor. Biz sadece ona idman yaptırıyor ve böylece onu mutlu ediyoruz." dedi. 

CHARLATAN, PEGASUS'U PAS GEÇTİ

Dünyaca ünlü antrenör Bob Baffert; Mucho Gusto ve Arrogate ile daha önce bu önemli yarışı iki kez kazanma başarısı göstermişti. Ancak bu yılki gözdesi Charlatan ile hedef değiştirerek Saudi Cup'a yöneldi. 

Son olarak Grup 1 Runhappy Stakes'i (Malibu) kazanan Charlatan ( Speightstown - Authenticity, by Quiet American), geçtiğimiz günlerde Santa Anita'da 800 metreyi 49.8 çok rahatlık bir çalışma gerçekleştirdi. Bunun akabinde antrenörü Baffert bir açıklama yaparak şunları kaydetti: Bu sabah çok iyi bir çalışma gerçekleştirdik. Onu Saudi Cup'a götüreceğim. Hemen geri getirmek de istemiyorum. Malibu'yu kazandığında çok iyi koştu ancak ben onun daha iyi koşacağını ve daha çok kazanacağını düşünüyorum. 

Başarılı antrenörün bu kararı almasında en önemli faktörün Brad Cox tarafından antrene edilen ve Grup 1 Breeders Cup galibi olan Knicks Go'nun daha avantajlı olduğunu düşünmesi. 

GEÇTİĞİMİZ YIL MUCHO GUSTO VE ZULU ALPHA KAZANDI

Pegasus World Cup'ın çim ve kum ayağı bulunmakta. Geçtiğimiz yıl ise bu önemli mücadeleleri kazanan isimler Mucho Gusto ile Zulu Alpha olmuştu. 

Bob Baffert antrenesindeki Mucho Gusto, jokeyi İrad Ortiz ile kazanmıştı. Son olarak 26 Aralık 2020'de Grup 2 San Antonio Stakes'te koşup dördüncü olan safkan yakın zamanda geçirdiği sakatlık sebebiyle emekliye ayrıldı.  

Çim pistte kazanan isim ise Michale Maker antrenesinde ve Tyler Gaffoline idaresinde Zulu Alpha olmuştu. 

AYNI GÜN 5 GRUP KOŞU VAR

Tam bir yarışçılık klasiği olan ve her yıl büyük heyecan yaşatan Pegasus World Cup, bu yıl da grup koşularda dünyanın birçok ülkesinden başarılı safkanları bir araya getirip seyir zevki yaşatacak. Büyük Organizayon'daki beş önemli koşu ve bu mücadelelere yönelik açıklanan ikramiyeler ise şu şekilde: 

  • $200,000 G2 Inside Information Stakes. –  4yk, 1400m kum; 
  • $150,000 G3 W. L. McKnight Stakes. 4yk, 2400 m çim; 
  • $125,000 Fred W. Hooper Stakes. 4yk, 1600 m kum; 
  • $125,000 La Prevoyante Stakes. 4yk, 2400 m çim;
  • $123,000 Grup 3 Marshua’s River Stakes. 4yk, 1600 m çim; 
  • $3 Milyon  Grup 1 Pegasus World Cup Stakes;
  • $1 Milyon Grup 1 Pegasus World Cup Çim.

Etiketler

Yorum Gönder