Murat Kaya at yarışı tahmini

Bugün Lingfield at yarışı tahminlerimde sürdirek favoriye yönelmek yerine cazip bir banko yazıp yüksek ikramiye elde etmeye çalışacağım. 

COLORANDO: Colorando, son startında ciddi bir form sıçraması yaşayıp benzer bir grubu geçti. Bugünkü rakiplerinin o koşusuna oranla daha uygun olduğu da söylenebilir. Dileyenler tek olarak değerlendirebilirler. Fakat ben burada geniş kuponlar veya farklı kurgular için Sean Levey- Richard Hannon ikilisini bir araya getiren, son yarışlarında üç beş boy farklarla kaybeden Varenna Storm'la bugün ilk kez koşacak olan ve tam bir kısa mesafe orjinine sahip olan October Upstate ikilisine de şans verilebileceğini düşünüyorum. 

HUNDON: Bu safkanın son iki yarışını da TJK'nın yarış sonuçları bölümünden 5 Ocak ve 22 Ocak Lingfield koşularını açarak bulabilirsiniz. Her iki yarışı da 1200 metre mesafedeydi. İkisinde de öne akmak istedi ama kendisinden süratli rakipleri olduğundan ön tarafı yakından takip etmeyi seçti. İki yarış önce düzlükte sprinte kalktığında dışından gelen atın faulüne amruz kalıp yakın ara farkla sekizinci bitirdi. O gün kazanamazdı ama o kadar geride de bitirmezdi. Bir sonraki koşusunda ise son 200'e doğru liderliği almasına rağmen geriden gelen rakiplerine son metrelerde teslim oldu. Bu kez mesafe kısaltmış olmasının çok faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü bu kez geriden gelenlere cevap verecek kadar enerjisi olacaktır. David Propert'ın yeniden binmesi de olumlu bir gelişme olarak düşünülebilir. Bence bu defa şanssızlığını kırarak ilk birinciliğini almaya çok yakın duruyor. 

TAMBORRADA: Formda Godolphin'in ilk yarışını kazanan tayı Tamborrada, o gün starttan çok iyi çıkmamasına rağmen son düzlükte çok kuvvetli ataklarla gelip Too Friendly ve Defined gibi tecrübeli rakiplerini boyun farkıyla geçmişti. Bugünkü programın İngiltere'de de en önemli favorisi durumunda olan safkanın Dubawi-Shamardal şeklinde çok kuvvetli bir  pedigrisi olduğunu da söylemeliyim. Ben yine burada daha geniş oyunlar ya da alternatif kurgular için Sean Levey- Richard Hannon ikilisinin bir arada olduğu tecrübeli safkan Clay'i önermek istiyorum. Son koşusunu yarım boy farkla kaybeden safkanın performansını ülkemizde de izleme imkanımız olmuştu (22 Ocak). O gün startla beraber öne düşüp hafif yarışın bütün yükünü sırtında taşımış, son metrelere doğru da içinden gelen rakibine geçilmişti. Bu defa daha idareli binilirse beyaz bayrak ayna yapabilir. 

Ben tek atılabilecek üç safkandan birini banko seçtim. Kurgumu oluşturdum. İnşallah üçü de kazanır. Daha sağlamcı davranıp sürdirek favoriye yönelecek olanlar da ikinci ayakta kendi tercihlerini değerlendirebilirler. Herkese bol şans dilerim. 

AT YARIŞI TAHMİNİM: 

3 COLORANDO // 4.6
6 HUNDON BANKO
8.4.9.5.7.2.1.3
13.4.7.1.12.2.3
1 TAMBORRADO // 2
4.5.7.11.3.12.9.8

22.4 TL // 134.4 TL