TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Mehmet Kaya, Junior Çınar İle Kazandı Olay Oldu

Mehmet Kaya, Junior Çınar İle Kazandı Olay OlduMehmet Kaya'nın Junior Çınar ile kazandığı fantastik yarış, sosyal medyada olay oldu. 

3000. BİRİNCİLİĞİNE ULAŞTI

02 Ocak 2021 tarihinde İstanbul'da düzenlenen yarış programının 6. koşusunda Gustav isimli safkan ile potoyu önde geçerek 3000. birinciliğini elde eden Mehmet Kaya, Arap atçılığının önde gelen ailelerinden Kaya Ekürisi'ne mensup. Başarılı jokey, kariyerine 1997 yılında başladı. İlk birinciliğini kendi ekürilerinin Küçük Tunca isimli safkanı ile 1998 yılında kazandı. Aprantilikten jokeyliğe terfi edişi ise 2000 yılında gerçekleşti. 

İlk Grup 1 birinciliğini Yaşarcık isimli safkanla Haralar Koşusu'nu kazanarak elde eden başarılı jokeyin bu alanda 13 galibiyeti bulunuyor. Ayrıca Mehmet Kaya; 23 Grup 2, 65 de Grup 3 birinciliğine sahip. 

JUNIOR ÇINAR İLE BÜTÜN ENGELLERİ AŞTI

03 Ocak 2021 İzmir yarışlarında günün dördüncü koşusunda Junior Çınar isimli favori safkana binen Mehmet Kaya, startla birlikte liderliği alıp tempo vermeye başladı. Ancak daha önce de benzer bir aksilik yapan Junior Çınar, sürekli dışarıya açılmaya başladı. Uzun bir müddet boyunca dışarılardan dolanan, bu esnada da kaybettiği mesafeye rağmen liderliğini korumayı başaran safkan, düzlüğe çıkıldığında toparlanıp yeniden iç kulvara yöneldi ve koşunun son 50 metresinde oldukça kolaylayarak potoya önde uzandı.

Yarış sonrası sosyal medya hesabından koşunun videosunu paylaşan Kaya, esprili bir yaklaşım sergiledi: 

SOSYAL MEDYADA OLAY OLDU

Koşu sonrası ve Mehmet Kaya'nın paylaşımının ardından yarışseverler de boş durmayıp etkileyici yarışın mizahını yaptılar:

"İzmir'de koşulan koşuyu Bursa'dan koşuya katılan Junior Çınar kazanmış!! :))"

"Mehmet Kaya Junior çınar ile Buca ilçesini turladı yinede kazandı."

"Junior Çınar, Şirinyer Pazar Yeri'ne gitti geldi, yarışı yine kazandı. Böyle bir yarış görülmedi..."

"Junior Çınar Alaçatı’dan boyoz aldı,Altınkum’da denize girdi duşunu aldı tekrar geldi halen geçemiyor diğer atlar. Bu gruptan en az 3 gömlek fazla.."

"Junior cınar 2 tur geriden koşsa yine kazanırmış."

"Junior Çınar 1900 yarışta 2200 koştu."

"Junior Çınar bakkala gitti, geldi."

"Junior Çınar, ters pist istiyor."

Ayrıca gün boyunca Mehmet Kaya'ya yönelik yoğun tebrik mesajları da paylaşıldı. Bizler de Sihirli Kantarma ailesi olarak jokeyimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. 

Etiketler

2 $type={blogger}

  1. Junior çınar hasanaga bahçesini turlayıp tekrar şirinyerdeki yarışa dönüp yarışı alnın akıyla kazanmak için elinden geleni yaptı tebrikler

    YanıtlaSil
  2. Junior Çınar, savrulan ya da sağa sola yıkılan bir at değil ancak son iki yarışta dışa doğru açılma oldu. Mutlaka ters bir durum yaşanmıştır. Ancak yarışın seyrini usta hareketleriyle değiştiren jokeyimiz Mehmet Kaya’yı sonsuz kere tebrik ediyorum. 👏👏👏👍

    YanıtlaSil