TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

08 Ocak Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

08 Ocak Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

Bugünkü Kocaeli at yarışı tahminlerimde bankom ikinci ayakta. Son günlerde tatsız tuzsuz programlarla karşılaşıyoruz ki bu durum Ocak ayı sonuna dek böyle devam edecek gibi. İnşallah, seyir zevki yüksek, ikramiye tutarı fazla programlar en kısa sürede kendini göstermeye başlar.

EVVELKİ KOŞULARIYLA ANGELS SHARE VE AYÇİÇEĞİ 

Günün ilk ayağı -çoğu zaman olduğu gibi- birbirine denk atların mücadelesine sahne olacak. Ben burada, bu defa jokey faktörü ile Angels Share'den iyi bir performans bekliyorum. Büyük bir sürpriz yaptıktan sonra İstanbul'da boş kiloyla katıldığı koşuda temponun oldukça düşük olmasından etkilendiğine inanıyorum. Uzayan mesafelerde etkili olabileceğini gösteren Ay Çiçeği de 1800 metre kum pistte formda atlar Powerbank ve de One Love'a kaybetmişti. Ardından kısa mesafede fena koşmadı ve de 7. oldu. Bugün rakiplerinin denkliği ile ön plana çıkıyor. 

BU KEZ OVER CLOUDS

Ateşin Kanatları, grubun kalite atları arasında.  Evvelki karşılaşmalarında Over Clouds'u geçmeyi de başarmıştı. Ancak bugün koşunun sonucunu etkileyeceğine inandığım bazı farklılıklar var. Bunların başında uzayan mesafe geliyor. İkinci olarak da aralarındaki kilo farkı, o gün iki kilo Ateşin Kanatları lehineyken bugün 2 kilo Overclouds'un lehine olacak şekilde değişti. Bir de bugün Rasim Kaptan'ın Ateşin Kantları'na istediği tempoyu yaptırmayacağına inanıyorum. Bu koşulları dikkate alındığımda Over Clouds'un iyi bir bekleme ile sonuca gideceğine ve de rövanşı alacağına inanıyorum. 

ÇELİKHİLAL VE DE KADİRBERK ÖN PLANDA

Sulu pistte yarışın başından düzlüğe dek jokeyinin bir türlü dışarıdan içeriye alamadığı Çelikhilal, son viraj dönüldükten sonra toparlanıp çok etkili bir sprint atsa da öndeki rakibi yarışı çoktan çalmıştı. Bugün 200 metre uzayan mücadelede Halil Kaplan idaresinde daha iyi koşarak birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. Koşu içerisinde, düzelip toparlandığını gösterdiği üçüncülüğü ile Kadirberk de dikkat çekiyor. Burada stili rakibi bulunsa da Kadirberk'in yarışın başında sazı ele alacağına inanıyorum. Düzlüğe biraz nefesli çıkarsa bitirebilir de. 

Uzun zamandır dikkatle takip ettiğim Sobacı da günün sürprizi olarak burada değerlendirilebilir. 

FORMDA ÖZÜMCAN, HIŞMAN ÇİZİK İLE FARKLI KOŞACAKTIR

Son iki koşusunda da kazanıra girmesine rağmen bir türlü aynayı önde göremeyen Özümcan, bu defa Hışman Çizik idaresinde çok farklı bir performans sergilemesini beklediğim isimdir. Bu kez startta oyalanmazsa Gelibolu Gelini, son ikinciliği göz dolduran Es Esmerim ve de etkili bir sprintle kazandığı koşu sonrası bugün rakiplerine göre uygun kilo ile start alacak olan Gümüşkavak da koşunun diğer şanslı atlarıdır. 

Nalkapon Dayı, mühimmatları döşemiş. Kocaeli at yarışı tahminleri yayında

DOĞUDAN GELEN ATLAR ÇOK ŞANSLI

Koşacak olan safkanlar hakkında yazılabilecek pek bir detay yok. Elazığ'da zorlanmadan kazanan Man Of Steel ile yine kazanarak gelen ve de uzun mesafeye yatkın bir orjini olan Caymaz ikilisini rakiplerinden daha ön planda tutuyorum. Ben bu ayağı bu iki safkana güvenerek geçeceğim. Bu arada Man Of Steel de orjin bakımından tıpkı Caymaz gibi orta ve de uzun mesafelere yatkın bir tay. 

İLK OLARAK İŞARETLENMESİ GEREKEN SAFKAN, RUDRA

Adana'da çim pistte benzer rakipleri çok rahat geçtikten sonra Bursa'da neredeyse sonuncu olan Rudra'nın bugün çok daha iddialı olacağına inanıyorum. Safkan, Bursa'daki koşusunda ısrarla liderliği istemiş, dışarılardan dolanıp bu ısrarının sonucunda öne düşmesine rağmen de çok dayanamamıştı. Önde süratli rakipleri olduğunda üç dört takip ederek çok daha iyi yarışlar yaptığını biliyoruz. Bugün de öne gelmek isteyenler olacak. Mesafe kısa olduğu için, startla birlikte dışarıdan doldurup öne düşebilir veya öne akıp orada yer tutarak düzlüğe doğru hamlesini yapabilir. Her koşulda son metrelerde mücadelenin ön saflarında yer alacağına inanıyorum. 

Bugün ters bir kurgu yaptım. Umarım her şey istediğimiz gibi olur. Şansınız bol olsun. 

Buraya tıklayarak Foto Finiş'in 2 bankolu Kocaeli tahminlerine bakmayı ihmal etmeyin!

Serkan Yaşar Kocaeli At Yarışı Tahminleri

7.1.8.3.2.5.6.9.4
3 OVER CLOUDS BANKO
1.2.6
6.4.2.7
2.1
4.1.3.9.5.11.6.10

120.96 TL

Yabancı yazarların ve sitelerin Gulfstream at yarışı tahminlerinde bugün banko ve yorum bolluğu var.

Etiketler

Yorum Gönder