Serkan Yaşar At Yarışı Tahminleri

İzmir at yarışı tahminlerimde kurgu altılısı yaptım. Üçayağı zayıf geçip kalan üç ayakta sürpriz atların kazanmasını bekleyeceğiz. 

HAVZA ASLANI: Başar ile anadan kardeş olan Havza Aslanı, iyi bir sprinter safkan olarak dikkat çekiyor. Son startında Tuncer'e geçilen safkanın maidenden çıktıktan sonra katıldığı tek şartlı koşuyu kazandığını, diğer yarışlarının da kısa vadeli veya grup yarışlar olduğunu görüyoruz. Bugün Gökhan Kocakaya ile piste çıkacak olan Havza Aslanı'nın jokeyinin kantarmasını seveceğine ve de koşudaki tek rakibi olarak gördüğüm Chris Bey ile sonlarda girişmesini beklediğim mücadeleden galip ayrılacağına inanıyorum. 

Yarış hayatı riskli atları öğrenmek için tıklayınız.

KING MAN GO//KURU SOĞAN: Bugün Kuzey Yağmuru'nu dışarıda bırakmaya karar verdim. Bunun en önemli sebebi ise son dönemde çok sık koşturuluyor olması. King Man Go, en son uzun mesafede karşılaştıklarında Kuzey Yağmuru'nu geçmeyi başarmıştı. Bugünkü yarışın gidişat bakımından da o mücadeleye benzeyeceğini düşünüyorum. Dombra, tempoyu belirleyecek Kuzey Yağmuru da onu takip edecektir. Son startında dökülen El Nino'nun ön tarafa çok bulaşacağını sanmıyorum. Bu gidişat, King Man Go'nun çok işine gelecektir. Olur da El Nino da öne yakın koşar ve temponun artmasına sebep olursa bu kez Kuru Soğan'ın devreye gireceğini düşünüyorum. Bu mücadeleye kadar alttan alttan düşük seviye yarışlarla getirilen, buradaki iddialı rakipleri kadar yıpranmayan Kuru Soğan, bu avantajını bugün en iyi şekilde kullanacaktır. 

Kazandıran koşu istatistiklerimize mutlaka bakın! - Tıklayınız. 

GÜÇLÜ KIZ: Potansiyel bakımından bugünkü rakiplerinden epey yukarıda olan Güçlü Kız'a Halis Karataş'ın deklare olması bana ayrı bir güven aşıladı. Üçay aradan sonra dört yarış gören safkan, son olarak 1200 metre mesafede çok sert rakiplerle karşılaşmıştı. O gün pek varlık gösteremeyen safkanın o performansını çok göz önünde bulundurmuyorum çünkü 1200 metre mesafede katıldı 17 yarışta sadece bir birinciliğinin olmasının yanı sıra o mesafeyi iyi koşuyor olsaydı bile o grupta pek şansı yoktu. Bir önceki 1600 metre mesafeli yarışına bakacak olursak gidişat aleyhine olmasına rağmen iyi grupta ikinci olmuştu. Oldukça zayıf bir grupla karşılaşacak olan Güçlü Kız, bugün yarış içerisinde bir sıkıntı yaşamazsa kazanacaktır. 

Günün at yarışı galoplarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

İlk iki ayakta sürpriz arayacağım için geniş kuponda bütün atlara şans verdim. Çizgi sonrasında ise herhangi bir sıralama yapmadım. Çünkü daha önce böyle durumlarda çizgiden hemen sonraki safkan kazanmış, bilerek çizgi dışına atmışsın, gibi eleştiriler almıştım. At eklemek isteyenler şanslı gördüklerini ilave edebilirler. Herkese bol şans diliyorum. 

Geniş Yorumlu Afrika Scottsville altılı ganyan / yedili plase tahminlerimize bakmayı unutmayın. - İncelemek için tıklayınız. 

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

2. ALTILI

7.10.1.3.8.4 // H
4.11.7.5.12.3 // H
HAVZA ASLANI BANKO
5.4
9.10.8.6.1.4.3.5
2 GÜÇLÜKIZ BANKO

40.32 TL // 134.4 TL

NALKAPON DAYI'NIN 3 BANKOLU İZMİR TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.