ÜNALAMCA GRUBUNU BULMUŞ

Ünalamca, son iki koşusunda pek ortada yoktu ama gruplar da sertti. Bugün tam dişine göre, ağzına layık rakiplerle koşuyor, grubunu bulmuş,diyebiliriz. Üzerine Mehmet Kaya'yı alması da cabası. İdeal mesafesinde, lehine gidişatta şanssızlığına bir son verip birinciliğe uzanmaya yakın. 

Böyle satış koşuları bazen adına yakışır biçimde seyrediyor. Son birkaç yarıştır kıpırdamalar görünen Ovakaya'yı da geniş kuponlardan eksik etmeyelim.

STİLİ RAKİPLERİ OLSA DA HASKARACA

Haskaraca'nın bugün kendi stilinde koşan birkaç rakibi daha var ama eğer onlara bulaşmadan üçüncülükte filan giderse düzlükte bu yarışı kopartabilir. Çünkü Kızılhan yerinde durmaz, Zigetvar desen öyle, Destroyer de öne zıplar. Bunlardan en az biri mücadeleden erken kopar. Haskaraca'nın sabırla bekleyip öne yakın gitmesi gereken bir koşu. Stili rakipleri olsa da Haskaraca'nın gücü de, potansiyeli de bunlardan fazla. 

QUEEN OF PROTI İÇİN TEMPO DÜŞÜK KALABİLİR

Queen Of Proti, önde tempo arayan iyi bir sprinter. Bugünkü koşuda İnoovation tempoyu belirleyecek. Onun da yanına, yakınına gelecek bir at görünmüyor. Yani kendi seyrinde ilerleyecek. Bu yüzden de Queen Of Proti için tempo düşük kalabilir. Tokaçoğlu kardeşim nasıl bir strateji izler bilmiyorum ama çok gerilerde beklerse düzlükte toparlayamayabilir. Çünkü öndeki rakipleri de dişli olacak. Yine de potansiyeliyle favorimiz olmalı. 

GÜLBABA MESAFESİNDE KAZANIR

6 ay sonra iki yarış gördü. Nefeslendi, toparlandı. Bugün de 1900'e çıktı. Bu önemli çünkü hem anneden hem de babadan kardeşi olan Altıncı His, uzunda Grup 1 kazandı. Eküri formda, at hazır, grup uygun. Gülbaba, mesafesinde bugün burayı kazanır. 

ALTILI KURGUM

2.3.5.4.7.1 // 8.6
2 ÜNALAMCA // 4
1.3.6.8
5.4.3.1
3 GÜLBABA BANKO
10.4.1.3.6 // 8.2.5

33.6 TL // 143.36 TL