Foto Finiş

Bugünkü İstanbul altılı tahminimde iki güvendiğim safkan var. Umarım düşüncelerimiz olduğu gibi yarışlara yansır. Şansınız bol olsun.

AĞIR KİLOSUNA RAĞMEN SUBİKE

Bundan üç yarış öncesinde Gökhan Kocakaya ile piste çıkıp 1400 metre sentetik pistte Güzeltutku'ya burunla geçilirken Yetimali, Arabian Prince gibi atları geçmişti. Ondan sonraki yarışı çok sert gruptaydı ancak ikinci olan Hilaleda ile arasında pek bir fark yoktu. Eylül ayında ise bu pist ve mesafede aynı jokeyi ile Hilaleda'yı geçmeyi başarmıştı. Grubun istikrarlı atlarının başında gelen Subike, buna benzer grupları bu kiloyla da geçebilecek kapasiteye sahip bir safkan olmasıyla bugün benim bankom olacak.  

HAŞİMOĞLU MAIDENE VEDA EDECEK DURUMDA

Grubun en tecrübeli ve istikrarlı atı olduğu söylenebilir. Aslına bakarsanız çok uzun zaman önce maidenden çıkması gerekiyordu ama anladığım kadarıyla buralarda gezinip ikramiye topladı. Ayrıca son koşularında hep formda safkanlarla karşılaştığını da söylemek gerek. Son ikinciliğinde geçtiği Karaberk bir sonraki koşusunda, ondan önceki ikinciliğinde geçtiği Kalebarajı da iki yarış sonra maidenden çıktı. Daha önce bu pistte bir kez koşan safkan; Kral Abuzer ve Karbatur arkası üçüncülük yapmıştı. Bu kez karşılaşacağı gruptaki rakiplerine göz gezdirdiğimizde -başta da söylediğim gibi- kendisi kadar formda ve tecrübeli bir rakibi daha yok. Bu şartlar altında kazanmasını gerektiğini düşünüyorum.

QUEEN LILY HAZIR GÖRÜNÜYOR

Gifted Sister, Lilly Of The Valley, Gazibora Khan ve daha birçok kalite isimle anneden kardeş. Uzun mesafeye çok yatkın olan safkanın son birinciliği de bu pist ve mesafedeydi. O gün ise burada ön planda tutulan Ark Royal'i geçmişti. İdman pistinde 400 metreyi 22, 800 metreyi 46, 1000 metreyi 1.01, 1200 metreyi 1.14 rahat şeklinde çok iyi dereceler çıkaran kısrak oldukça hazır görünüyor. Ayrıca bugün yeniden jokeye dönüyor olması da performansını çok olumlu yönde etkileyecektir. 

Nalkapon Dayı'nın İstanbul altılı tahminini görmek için buraya tıklayınız.

ALTILI KURGUM

11.4.2.3.1.5.9.8.10
5.3.11.10.6.7.4.9
1 SUBİKE BANKO
5.1.2.3.4
4 HAŞİMOĞLU // 9
3.1.6

75.6 TL // 151.2 TL