TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

Haftaya, Halis Karataş Damgası!

Haftaya, Halis Karataş Damgası!

 Şampiyon jokey Halis Karataş, bu hafta yapılan yarışlara damgasını vurdu. 2021 yılına gireli 10 gün olmasına rağmen henüz 14 kez at binen başarılı pilot, 7 kez birincilik elde ederken start aldığı safkanlarla sadece bir defa tabeladan düştü. Bir istikrar abidesi olan usta jokey, 2021 yılında şu ana dek %43 kazanma ve %92 tabela yapma oranı ile at biniyor.

Geçtiğimiz hafta sonuna dek yıl ilk ve tek yarışını 2 Ocak tarihinde Mamacita Bonita kazanan Halis Karataş, 9-10 Ocak tarihlerinde bindiği 9 safkanın 6'sı ile potoyu önde geçmeyi başardı. 

İSTANBUL'DA AÇILIŞI KV-6 NİMET ÜYKEN'LE YAPTI

9 Ocak tarihinde İstanbul'da düzenlenen yarış programının ikinci koşusunda Nimet Üyken anısına koşulan kısa vadeli yarışta Melis Kurtel Emin'in sahibi olduğu Strong Legs isimli safkanla rakiplerinin bir boy önünde finiş çizgisini geçen şampiyon jokey açılışı yapmış oldu. Ardından yine aynı eküriye ait Charming Melody ile şartlı 1 mücadelede çok rahat bir birinciliğe imza atan Karataş, hemen ardından koşulan şartlı 5 yarışta Lokumoğlu ile de kazandı. 

Günün bir diğer önemli yarışı olan KV-6 Ali Akşit Koşusu'nda bu kez Cüneyt Çalıcıoğlu'nun sahibi olduğu Niğbolu ile sahneye çıkarak adını bir kez daha birincilik hanesine yazdırdı. AÇIK 2 GÜZEL İZMİR KOŞUSU'NDA VE KV-8 EFES'TE BİR KEZ DAHA KÜRSÜDEYDİ

Ertesi gün (10 Ocak) İzmir Şirinyer Hipodromu'nda yapılacak olan koşularda üç safkana deklare olan Halis Karataş, A2 Güzel İzmir Koşusu'nda Ersan Üldes'in sahibi olduğu Kuzey Yağmuru, KV-8 Efes Koşusu'nda ise Yalçın Türe adına kayıtlı Lucky Justen ile potoyu önde geçerek bir kez daha kürsüdeydi. 

Güzel İzmir Koşusu'nun son metreleri ise âdeta nefesleri kesen bir mücadeleye sahne oldu. Düzlük üzerinde yaptığı ataklarla liderliği alan Kuzey Yağmuru, dışından gelen King Man Go'nun hamlelerine her metrede cevap vererek bir buçuk boy farkla kazanmasını bildi.


Kısa Vadeli Efes Koşusu'nda ise bir başka zevkli mücadeleyi izleme imkânı bulduk. Düzlüğe çıkıldığında iç kulvardan gelerek öndeki Like The Stars'ı yakalayan Lucky Justen, rakibiyle iki yüz metre süren bir savaşa girişti ve potoya yakın hâkimiyetini hissettirerek yarım boy farkla kazandı. 

HAFTANIN DİĞER ÖNEMLİ KOŞULARI

Haftanın diğer önemli koşularında ise sonuçlar şu şekilde gerçekleşti:

  • G3 Adana Koşusu - Cevher (Özcan Yıldırım)
  • G3 Babasaad Koşusu - Kardeşcan (Gökhan Kocakaya)
  • KV-6 Mehmet Akar Koşusu - Magnum Opus (Ahmet Çelik)
  • A3 Koşu - Lady Venüs (Müslüm Çelik)

Etiketler

Yorum Gönder