Foto Finiş

Günün ilk ayağında birbirine çok denk rakiplerin bir arada olduğu bir maiden mücadele var. Ben burayı kalabalık tutarak riske girmeyeceğim. 

İkinci ayakta ise birkaç gün önce start almasına rağmen son dönemde yükselen formuyla grupta ön plana çıkan seri safkan 4 Bombacan favorim olacak. Toparlanma sürecinde olduğunu idman pistinde de gösteren kalite isim 5 Çaltepe ve ne mesafe ne de grup ayırt eden 7 Mehtar ikilisinin de yazılarak bu ayağın geçilebileceğine inanıyorum. 

Üçüncü ayakta ise 1 Akİrem, şimdiye kadar katıldığı yarışlarda ortaya koyduğu performanslarla dikkat çeken bir safkan. Ayrıca orjin bakımından da grup içerisinde ayrı bir yerde duruyor. Ağır kilo dezavantajına rağmen form durumunun iyi olması ve rakiplerinin uygunluğu ile favorim.  Peş peşe kazandığı yarışlarla 4 Polatlı Gülü, el değiştiren 3 Meyscan, bu koşuda ön plandaki safkanlar. Sert gruplarla mücadele etmesinin biraz geriye götürdüğüne inandığım kalite safkan 5 Sultan Joker ile kazandığı mesafeye dönen boş kilolu 10 Zehragül Hanım, mücadelenin sürpriz isimleridir.

Kısa mesafedeki ikinciliğinin ardından orta mesafeye dönen 4 Melina Hanım ve iyi gruplarda elde ettiği birinciliklerle bu grupta ön plana çıkan 1 Safir Kız küçük ve orta ölçekteki kuponlar için yeterli olacaktır. 6 aydır koşmamış olsa da potansiyelli bir kısrak olan 3 Hayrişim ile grubun formda isimlerinden 2 Serpinti de yazılarak rahat bir koşu izlenebileceğini düşünüyorum.

Şimdiye dek iyi gruplarda koşan Dev Adam, uzun zamandır apranti idaresinde koşuyordu fakat bugün Gökhan Kocakaya tarafından idare edilecek. Rakiplerinin denkliği ve mesafenin kısa olması göz önünde bulundurulduğunda ağır kilosundan pek etkilenmeyeceğini düşündüğüm Dev Adam'ın idman pistindeki sağlıklı görüntüsünü piste yansıtması halinde kazanmasını bekliyorum. 

Günün son ayağında 10 Urla Zamanı'nı favori hanesinde değerlendireceğim. Son üç yarışı da iyi olan safkan, uzun mesafeye de oldukça yatkın. Sert gruptaki son altıncılığını dikkate almazsak buna benzer rakipler arasında arka arkaya yaptığı ikincilikleriyle burada söz sahibi olabileceğini gösterdi. Adana'dan uyumlu jokeyi ile beraber gelen 6 Star Scream, inişli çıkışlı yarışlar yapıyor olsa da bu grupla baş edebilecek durumdaki 11 Cape Town, aralıklarla koşan ve ufak tefek sorunları bulunan ancak kalitesi bu grubun üstünde olan 3 Just Run ile uzun zaman sonra buluştuğu jokeyi Furkan Yüksel idaresinde iyi koşmasını beklediğim 8 Drina'yı da yazarak bu ayağı geçeceğim.

Sihirli Kantarma sesini yükseltti, TJK dize geldi! Hayırlı olsun, istediğimiz oldu.

ALTILI GANYAN KURGUM

3.4.1.5.8.9.7
3.4.7
1.4.3 // 5.10
4.1 // 3.2
1 DEV ADAM BANKO
10.6.11.3.8

44.1 TL // 147 TL

Hasan Kurtuluş'un ilk ayak bankolu İzmir tahminleri yayında - Tıklayınız!