Foto Finiş

Kocaeli at yarışı tahminlerimde benim düşüncem de genel kanıyla uyumlu. Son koşusunda bu mesafede foto finiş çizgisi önünde kazanırken buradaki Çevikbey'i, Thanos'u gerisinde bırakan Vedado, sürdürdüğü formu ve iyi durumuyla uygun grupta bir kez daha kazanacaktır.

Günün ilk ayağında koşacak olan 2 Heads Above'un bundan üç yarış öncesinde kısa vadeli 8 mücadelede Catch The Rhythm ile Petrocelli gerisindeki üçüncülüğü potansiyelini de anlamamızı sağlıyor. Kendisine kısa geldiğini düşündüğüm 1500 metre kum pistteki yarışını göz ardı edersek gidişat lehine olduğunda oldukça başarılı yarışlar yaptığını söyleyebiliriz. Öne yakın koşan safkan için kendisinden yaşça büyük atlar arasında katıldığı son mücadelede olması gerekenden yüksek tempoda koşulunca çok etkisiz kalmıştı. Bugün hem Tolga Yıldız'ın binmesi hem de gidişatın da kendisine uygun olacağı düşünülürse favori hanesine yazmak mantıklı olacaktır.

Yıl yıl kimin kazandığı, kazanan atın kilosu ve AGF'si... İstatistik sayfamızı yenilendi! Tıklayın ve inceleyin.

İkinci ayağa geçecek olursak şimdiye dek koştuğu gruplarda sergilediği performanslara göre beş safkanı diğerlerinden ayırabiliriz: 7 Çetinsu, 6  Kış Masalı, 11 Sukutbey, 4 Çağıran ve 10 Babürbey. Özellikle Çetinsu'nun son yarışları ve bugünkü koşunun temposu dikkate alındığında ilk şansı hak ettiği söylenebilir. Kış Masalı ise hem süratli hem de inatçı yapısıyla buradaki birincilik mücadelesinde mutlaka yer alacaktır. Sukutbey, iki yarış önce bu mesafede katıldığı kısa vadeli 8 koşuda Tuncer ve Havza Aslanı'na geçilirken Eminadam, Safari gibi atları gerisinde bırakabilmişti. Kısa ve orta mesafeye daha yatkınolan bu safkanın 1800 metredeki ikinciliği göz ardı edilebilir. Bugün bu kadar geri planda olmasına anlam veremediğim Çağıran ve bu mesafede katıldığı koşularda ikiliden düşmeyen Atik Atik, Şifne Efesi, Fahrenheit gibi atları geçmeyi başaran Babürbey de bence ihmal edilmemesi gereken isimler.

Diğer koşularda koşularda başarılı olabilecek safkanlar üç aşağı beş yukarı belli olduğundan ve zaman bakımından da müsait olmadığım için yorum yazamayacağım. Bu hususta affınıza sığınıyorum. Şansınız bol olsun. 

İngiltere Wolverhampton yarışlarında ganyanı büyük oranda düşen atlar var! Yorumlu tahminlerimizi kaçırmayın. 

ALTILI GANYAN KURGUM:

2.3.6.8 
7.6.11.4.10 // 8.2.12
2 VEDADO BANKO
4.5.3
1.5.3
2.4.3.1.7.9

75.6 TL // 120.96 TL

Nalkapon Dayı'nın Kocaeli at yarışı tahminlerini görmek için tıklayınız.