Foto Finiş

 Bugün tamamen ikramiye odaklı bir Bursa altılı tahmini yaptım. Günün ilk ayağını banko yazarak kalan yarışlarda sürpriz atlara şans tanıyacağım. Çünkü dün Kocaeli'de uzun uzadıya yorumladığım Heads Above'u banko yazmayarak büyük bir hata yapıp plase attan beşte kaldım. Sütten ağzı yanan,yoğurdu üfleyerek yermiş. Bugün hiç tereddüt etmeden riski ilk ayakta alacağım. Ayrıca son ayakta da tek yazılabileceğini düşündüğüm bir tay var. 

Günün ilk ayağında koşudaki süratli safkan Kick Collen öne düşeceğini, öne yakın koşan safkanların da ona biraz tempo yaptıracağını düşünüyorum. Bu da bekleme yarışlarını iyi yapan Atom Cemil'in işine gelecektir. Atom Cemil, son koşusunda iyi bir sprintle sonuca gitmişti. O koşusunun ardından çalışmalarına İstanbul'da devam eden safkan, iç pistte gerçekleştirdiği son iki çalışmasında 61 kg ile 1000 metreyi 1.01 ve 1.02 rahat şeklindeki dereceleriyle form durumunun da çok iyi olduğunu göstermesiyle bankomdur.

At yarışı istatistiklerimiz yeni yüzüyle daha ilk gününde kazandırmaya başladı! - Bursa istatistikleri için tıklayınız. 

Günün son ayağında benim bankom Sunlight olacak. İlk koşusunda start verilir verilmez liderliği almış, son düzlüğe de önde girmişti. Koşunun bütün yükünü çektiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Ancak o gün kazanan sınıf safkan Manoir'e karşı yapabileceği hiçbir şey yoktu. En iyi yerde bitirdi. Daha sonra el değiştirerek yeni ilgilerinin elinde hazırlanan safkan, İstanbul'da tamamladığı çalışmalarını kısa ve uzun işlerle sürdürmüş, 1000 metreyi 1.01'i de görmüştü. Bugün iç kulvardan başlayacak olan süratli tayın bu avantajını çok iyi kullanarak düzlüğe avansla gireceğini ve bitirebileceğini düşünüyorum. 

Hong Kong Happy Valley ve Kempton yorumlu altılı tahminlerimiz yayında!

ALTILI TAHMİNİM: 

5 ATOM CEMİL BANKO
1.2.4.3.8.9.5.6
3.7.5.9.8
1.2.4.3.5
2.1.3.5.4
7 SUNLIGHT // 1

70 TL // 140 TL

Nalkapon Dayı'nın Bursa altılı ganyan tahminleri yayında!