Murat Kaya at yarışı tahmini

 Sitedeki arkadaşlara "Murat Kaya neden tahmin vermiyor?" şeklinde sitemler geliyormuş. İnanın ki işlerim çok yoğun. Müsait olduğum zamanlarda paylaşım yapmaya gayret gösteriyorum. Bugün Dubai at yarışı tahminimle sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Yetiştirebilirsem Amerika'ya da bakacağım. Şansınız bol olsun. 

Arap yarışında söylenecek bir söz yok. Hepsi birbirini geçiyor. Sırayla kazanıyorlar havası var.

2. AYAK

Kum yarışlarında Amerikan atları diğer ülkelere göre çok daha başarılılar. Bu yüzden benim ilk tercih edeceğim safkan, 11 LEOPARDO olacak. Yarış hayatına İngiltere'de başlayan Leopardo, ilk yarışında 3 boy gibinetbir farkla kazanırken diğeriki yarışından birinde burunla, birinde de boyunla geçildi. Buradaki William Buick deklaresi de dikkat çekici bir başka nokta. Tabii ki grubun tecrübesiz yahut henüz formunu bulamamış atlardan oluştuğunu da unutmamak gerek. Bazen Dubai'de bu gruplarda büyük sürprizler oluyor. 

Üçüncü ve dördüncü ayakta Godolphin'in kalite safkanları eküri olarak koşuyorlar. Ancak ben buralarda sürpriz aramayı daha uygun buluyorum çünkü kazanmaları halinde zaten altılı ikramiye açısından pek de tatmin edici olmayacaktır.  

5. AYAK

Günün beşinci ayağında 6 SOFT WHISPER ile 3 MİNASEK ikilisi ön plana çıkıyorlar. Son koşularında aynı mesafede start alan safkanlardan Soft Whisper, rakibinden 1 saniye daha iyi koştu. Fakat Minasek, yarış hayatının ilk startında göre çok iyi bir performans sergiledi. Kazandığı tecrübe ile bugün daha iyi bir yarış yapabilir. Zaten aldığı 96 handikap puanı da potansiyelinin ispatı. Ancak bugün Soft Whisper'a Dettori'nin binecek olması onu benim nazarımda bir adım daha ön plana çıkarıyor. Tek tercihini başka yerde kullananlar Soft Whisper'ın yanına Minasek'i de ekleyerek rahat bir yarış izleyebilirler. 

Koşacak olan atların ganyanlarını buradan öğrenebilirsiniz. 

6.AYAK

Günün son ayağı sürprize en açık yarış gibi görünüyor. Birbirine denk safkanların piste çıkacağı bu koşuda, İngiltere'nin Ascot hipodromunda iyi gruplarda yaptığı tabelalarla dikkat çeken 4 CAPE FRANCAIS, ilk olarak kuponlara yazılabilir. Geçen sene buradaGrup 1 koşan 14 MUQTARREB, İngiltere'de sürekli Grup yarışlarda boy gösteren 1 ESCOBAR, Ekim ayında Ascot'ta 112.000 Euro ikramiyeli klas 2 yarışta dört boy geride bitiren 3 BEDOUINS STORY ve Marco Botti'nin 5 COUNT OF AMAZONIA'sı bu koşuda ön plana çıkıyorlar. 

Sihirli Kantarma'nın TJK'ya uyguladığı baskılar sonucunda TJK, yabancı yarışlarda koşan atların yarış videolarını yayınlamaya ABD koşularından başladı. Pek yakında da bütün ülkelerin detaylarını paylaşacaklarını söylediler. Hepimize hayırlı olsun. 

DUBAI AT YARIŞI TAHMİNİM

7.2.9
11.12.15.9.1.3
13.9.14.4.6
9 SUMMER ROMANCE // 5.4.8
6 SOFT WHISPER BANKO
4.14.1.3.5 // 6.8

22.5 TL // 116 TL

Geniş yorumlu Gulfstream tahminlerimize buradan ulaşabilirsiniz.