Foto Finiş

Bursa altılı ganyan tahminlerimde bugün bir tek, bir de bankoya yer verdim. İkramiye bakımından tatmin edici bir program olmasını bekliyorum. Şansınız bol olsun.

BALKANAĞASI RAKİPLERİNDEN FARKLI 

Balkanağası, henüz ilk yarışında tecrübeli rakiplerinin arasında çok iyi bir performansla ikinci olurken 1200 metrede 1.25 derece çıkartarak bugünkü rakiplerinden farklı bir görüntü ortaya koydu.  Orjin olarak bu mesafeleri de rahatlıkla koşabileceğini düşündüğüm, hatta ilk yarışında mesafe istiyormuş havası veren Balkanağası, formunun ilerlediğini bu koşu öncesi yapmış olduğu 1000 metreyi 1.09 çalışarak derecesinde de belli ediyor. Henüz ikinci kez piste çıkacak olan safkanın maidende uzun kalmayacağını düşünüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum. 

Uzun mesafeye yatkın orjinleri ile 9 ZEYNEPCİK ve 6 ŞANARHAN ise son koşularında sergiledikleri performanslarla bugün Balkanağası'nın kötü koşması durumunda söz sahibi olabilecek durumda olduklarını gösterdiler. 

Bursa Koşu İstatistiklerini ve At yarışı galoplarını incelemek için buraya tıklayınız. 

DİLİMYANDI ÖN PLANDA

Dilim Yandı, bundan birkaç ay önce kısa vadeli koşuda Kick Collen'in üç buçuk boy gerisinde üçüncü olurken Mavi Çocuk'a burun farkıyla ikinciliği kaptırmıştı. Daha sonra kısa mesafede çok etkili olamadığını düşündüğüm koşulara katıldı. Son olarak ise Kocaeli'de erkek rakiplerinin arasında ve uzun mesafede üçüncü bitirdi. Bu kez hemcinsleri ile karşılaşacak olan Dilimyandı'nın birkaç gün önce 800 metreyi 50 rahat yaptığı çalışması da formunun ilerlediğini gösteriyor. Safkanın orjinine de biraz değinmek istiyorum. Daha önce ele almamıştık. Babası Offle Wild'ın tayları %11 kazanma yüzdesiyle koşuyorlar ve birinciliklerinin üçte birinden fazlası 1900 metre ve üzerinde. Annesi Yena ise kalite safkan Fast Ocean ile anneden kardeş. Yani Dilimyandı'nın özellikle uzun mesafede her türlü pistte koşabileceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

İngiltere Chelmsford ve Kempton için hazırladığımız yorumlu altılı ganyan tahminlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

ALTILI GANYAN KURGUM

Şablon ilk paylaşıldığında üçüncü ayakta yazarımız altılı ganyan kurgusunda bütün atları yazmayı tercih etmiş olmasına rağmen 2 numaralı safkan eksik çıkmıştı. Hemen düzeltildi: saat 23.58

5.6.2.8 // 10.11
2 BALKANAĞASI // 9.6
1.4.6.5.3.2
1.2.3.5
8.1 // 2.4.6
1 DİLİMYANDI BANKO

13.44 TL // 151.2 TL

Hasan Kurtuluş'ta iki maiden koşu da banko!- Görmek için tıklayınız