TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

17 Ocak Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

17 Ocak Foto Finiş İzmir At Yarışı Tahminleri

İzmir at yarışı tahminlerde üç ayağı sizler için yorumladım. Umarım bankolarım yanıltmaz ve güzel bir ikramiye alırız. 

MAIDENLERDE UZUNCU ORJİNLERE DİKKAT!

Bugün uzun mesafede koşulacak iki maiden ve kısada etkisiz kalan uzuncu taylar var. İlk maidende sırasıyla 3 Koç Volkan, 5 Torokoviç, 1 Easy Easy,  7 Coupage, 8 Şah Gaga uzun mesafe sınavlarında dikkat edilmesi gereken safkanlardır. İkinci maiden koşuda ise bu mesafede sırasıyla 8 Gumar, 7 Savaşçı Ege, 4, Kıng Of İstanbul, 3 Fıre Of Vıctory, 1 Boukephalos şeklinde bir değerlendirme yapılabilir. Gumar'ın annesi Delani'nin kısa mesafede etkili olduğunu hatırlayanlar olacaktır. Ancak o kan hattında ciddi uzuncu atlar var. Delani'nin anneden kardeşlerine bakınca ne söylemek istediğimi daha net anlayabilirsiniz.  

KOCAKAYA'LI DERVİŞBEY

Dervişbey, günün çetin geçmeye aday koşusunda benim alternatif tekim olacak. Yarış hazırlıklarını Bursa'da devam ettiren safkan, kum pistte 7 koşu kazanan Şenalp'in tam kardeşi. Bugüne dek çim pistte denendi ve orada da başarılı olup Grup 3 koşuda ikincilik yaptı. Ancak orjini incelendiğinde her iki piste de yatkın bir yapısı olduğu açıkça görülüyor. Tam kardeşinin kumdaki başarısı da ortada. Bugün üçüncü kez çıkacağı pistte katıldığı son koşuda güçlü safkan Hızlı Ahmet'e karşı yapabileceği hiçbir şey yoktu. Ancak o gün, burada koşan hem Pıtır'ı hem de Onarbey'i zorlanmadan geçmeyi başardı. 

Koşu kayıtlarına bakarak nasıl banko çıkartılır? Cevabı bu yazımızda...

1400 metre mesafeli yarış çok hızlı başlamış, Dervişbey öndeki tempoya ayak uydurmakta zorlanmıştı. Son viraja en geride giren safkan, bir ara rakiplerinin dört boy kadar gerisine düşmüş olsa da düzlükte iç kulvara dalıp oradan devam ettirdiği ataklarıyla ikinciliği kurtarmıştı. Oradaki görüntüsünden ben Dervişbey'in mesafe istediğine de ikna oldum. Bu defa 200 metre daha uzayan mesafede temponun da yüksek olmasını bekliyorum. İyi bir bekleme yarışıyla sonuca gidebilir. 

BOŞ KİLOSUYLA BAYDÖKER

KV-7 yarışta Darkholm'e geçilen safkan, bugün tam dişine göre rakipleri bulmuş olmasının yanı sıra o güne göre 9 kg avantaja sahip ve 2017 yılından bu yana ilk defa 53 kg ile piste çıkıyor. Geçen senenin en çok yarış kazanan aprantisi olan, birlikte çalışıp 1000 metreyi 1.02 rahat yaptığı Muhammed Mir Bilgin'e de bu yılki ilk birinciliğini kazandıracağını düşündüğüm safkanı banko öneriyorum. 

Hasan Kurtuluş'un iki bankolu İzmir at yarışı tahminlerini görmek için buraya tıklamanız yeterli. 

ALTILI GANYAN KURGUM

İlk ayak 5 koşmaz.

3.5.1.7.8
8.6.3.4.2.1
2.1.4.3
2 DERVİŞBEY // 4.6
1 BAYDÖKER BANKO
8.7.4.6.1.3

50.4 TL // 151.2 TL

Yorumlu Southwell at yarışı tahminlerimize baktınız mı? Tıklayınız...

Etiketler

Yorum Gönder