Foto Finiş

Kocaeli at yarışı tahminlerimde iki bankom var. Her ayağı sizler için genişçe yorumladım. Dünkü İzmir'i hafife alınca program elimizde kaldı. Bugün daha temkinli yaklaşarak iyi bir kurgu çıkardığımı düşünüyorum.

SPRİNTERLER ÖN PLANDA 

Enver, Saetta, Fatihin Gülü gibi ön taraflarda olmayı seven safkanların yüksek tempoda götüreceği mücadelenin geriden gelecek bir sprintere daha çok yarayacağını düşünüyorum. İkinciliklerinde aradığı tempoyu bulamayan, son koşusu çok sert grupta olan 2 Over Clouds ile Eylül ayında burada ve bu mesafede iki yarış peş peşe kazanan 3 Rio Blondie ikilisi ön planda değerlendirebilir. Çok yüksek tempolara çıkabilen 4 Saetta, diğer ayağına çabuk safkanlardan erken kurtulursa bu mesafeyi bir çırpıda bitirebilir.

UZAYAN MESAFEDE CİHAN PEHLİVANI VE SON GOBAK

Maidenden çıktıktan sonra formunu daha da geliştiren 1 Cihan Pehlivanı, bugün, yatkın olduğu uzun mesafeye çıkıyor. Uzun mesafe kum pistte 6 yarış kazanan Energin'le tam kardeş olan safkanın bir önceki yarışının üzerine koyarak koşacağı bir mücadele olmasını bekliyorum. Urfa'da 1700 metre mesafeli maiden yarışı kazanarak uzun mesafelerde daha iyi koşabileceğini gösteren Son Gobak da bu koşuda çok etkili olmasını beklediğim isimler arasında. 

GADDARA VE EXTRAVAGANT ÖN PLANDA 

Son koşusunda beklenmedik şekilde kötü koşan 1  Gaddara, kazandığı jokeyi Akın Sözen ile yeniden buluştu. Koşunun gidişat bakımından da işine geleceğini düşünüyor ve ön planda tutuyorum. Mesafeyi seven 5 Extravagant'ın da çok iyi anlaştığı jokeyi Özcan Yıldırım idaresinde dinçlikle etkili bir yarış yapacağını düşünüyorum. 

SEA BREEZE BU GRUBUN ÜSTÜNDE

Kısa vadeli ve açık koşularda görmeye alışkın olduğumuz Sea Breeze, bugünkü rakiplerinden birkaç gömlek daha iyi bir safkan. Özellikle son yarışında 1200 metreyi 1.14 içinde koşarkenki performansını burada tekrar etmesi bile kazanması için yeterli olacaktır. Üçüncü kez el değiştiren safkan, bugünüçüncü farklı jokeyi ile piste çıkıyor ancak ben Akın Sözen'in daha iyi idare edeceğini düşünüyorum. Bu safkanın anneden kardeşi Lucky Moment'le çok başarılı yarışları bulunuyor. 

TOROSDAĞI BEYAZ BAYRAK AYNA YAPAR

Daha önceki tahminlerimizde Torosdağı'nın bugüne kadarki 20 birinciliğinin Kasım ila Şubat ayları arasında olduğunu, safkanın mevsimsel koştuğunu yazmıştık. Yine öyle bir dönemden geçen Torosdağı, geçen sene Ocak ayı içinde koştuğu dört yarışın üçünü kazanmış, birinde de potoda kaybetmişti. Geçtiğimiz üç haftada kazandığı iki yarışta da rakiplerine oranla daha kolaydı. 1 Ocak'ta buradaki rakibi Babaarif'le karşılaşmış, o gün rakibinin bütün baskılarına karşı koyarak düzlükte rahat kurtulup kazanmıştı. Bugün de benzer bir yarış izleyeceğimizden şüphem yok. Torosdağı çıkar ve bitirir. 

Eğer düşündüğümün aksine, Torosdağı'na geçen yarışından daha güçlü bir baskı uygularsa 1 Aslansoylu için rahat bir yarış olacaktır.

BRAVE GLADIATOR MAİDENDEN ÇIKMAYA YAKIN

Brave Gladiator, yedi kez piste çıktı ve bunlardan beşini ikinci olarak tamamladı. Şimdiye kadar katıldığı koşulara baktığımızda maidenden çıkmaması gerçekten mucize gibi duruyor. Ekim ayında 1500'ü 1.35 yapan safkan, gruptaki en iyi dereceye sahip. Mesafe kısaldıkça derecesinin daha kötüye gitmesini ise orta ya da uzun mesafelerde daha iyi koşmaya yatkın olan orjinine bağlıyorum. Üçay aradan sonra yeniden koşacağı ve bugüne kadarki yarışları içerisinde en iyi dereceyi yaptığı 1500 metre kum pistte,bu defa Özcan Yıldırım ile koşacak olan safkan uygun rakipler arasında çıktığı gibi bitirebilir. 

Geniş oyunlarda ilk ve son ayağı kapatarak sürpriz bir safkanın kazanmasını beklemek daha doğru olacaktır. 

Geniş yorumlu Lingfield at yarışı tahminlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. 

ALTILI GANYAN KURGUM

2.3.4.6.1.7 // H
1.3.2.5.4
1.5.2.3
3 SEA BREEZE BANKO
3 TOROSDAĞI BANKO
1.4.6.8.11 // H

42 TL // 123.2 TL