TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

10 Ocak Hasan Kurtuluş İzmir At Yarışı Tahminleri

10 Ocak Hasan Kurtuluş İzmir At Yarışı Tahminleri


Bugünkü İzmir at yarışı tahminlerimde Gökhan Kocakaya kardeşime geniş yer ayırdım. Bindiği her atın şansı var. 

KOCAKAYA'NIN GÜNÜ OLABİLİR

1. koşudaki Arkadaş; Bulut'un, Tekila'nın, Domdom'un kardeşi. Uzun zamandır hazırlanıyor, Halis kardeşim biniyor, ekürisi de var, daha ne olsun. Dipmen de fena hazırlanmamış. İkisi öncelikli. Life Saver'la Hikmet Ağa da geniş kuponlara. 

2. koşuda güzeller güzeli 1 Yemen Güzeli var. Kulaklık dışındaki takılarından kurtulunca kuş gibi oldu. Bu atın tabela dışı iki koşusu var, ikisinde de ilave takı aldı. Böyle güzel agalar, atı bozmayın. Bursa'da bitirdi derken Dostbağı'na avlandı. Dostbağı da Arap mı, değil mi belli değil. Önde temposunu hiç bozmayan Yemen Güzeli'ni ne yaptı etti geçti. Bugün Dostbağı yok, ama Serdümen'in Karamıh'ın kardeşi, formda atlardan Ak İrem var. Geriden gelip avlayabilecek tek at o.

Bu içeriği başka hiçbir yerde bulamazsınız! Southwell'de son dakika oranlarına göre favori olan atlar. The Sun ve Time Form'un Türkçe yorumları...

3. koşu Allah'a emanet bir yarış. Ben de Allah'a emanet ediyorum. Kilosu ağır olsa da 1 Prime Runner'ı es geçmeyelim. Gerisi teferruat.

4. koşuya gelecek olursak süratiyle 2 Kışmasalı'ndan başlamak gerekiyor. Son geçtiklerinin yanında bunlar çerez ama kilosu var. Daha doğrusu, formda atlar 5 İradeli Yıldız, 7 Gürdenli, 8 Süerdem, 9 Cevahirtay gibi safkanların varlığında insan temkinli yaklaşıyor. Onların Kışmasalı'na göre kilo avantajı olması demek burada şartların eşitlenmesi demek. Bu kadar atın arasında 6 Ateş Adası'yla 4 Şifne Efesi'ni es geçmek olmaz. Kapayıp sürpriz beklemelik bir yarış.

5. koşu da zevkli geçeceğe benziyor. Samet kardeşim Adanalardan boşuna gelmiş olmaz.  En son binip ikinci olduğu 5 Uçan Karaca'yı kafadan işaretleyelim. Beyhan Efe'nin kısa mesafedeki son yarışına fazla kafa yormamak lazım. Mesafesine çıkıyor. Kurteller de yine üst düzey bir formla at koşmaya başladılar. Dün kazandıkları üç yarışa bakınca ekürinin yükselen grafiği ortada. Kendini bulan Atanerhan da Kurtellerin form tutan bir başka atı. Harika orjininin onda biri kadar koşamasa da bu gruplarda her zaman adını duyuracağa benziyor. Orki, istikrarını birincilikle süslemeye yakın. Patladı patlayacak, eli kulağında olan 4 Cesurayak'la Kısa vadedeki beşinciliğiyle 3 Ateşadası, İzmir'de uzunda katıldığı son yarışında üçüncülük yapan 1 Tuğtekin'le ben bu ayaktan çıkarım.

Yorumlu Gulfstream at yarışı tahminlerini görmeden siteden ayrılmayın! 

6. koşu, günün en izlenesi yarışı. Uzundan sonra kısada zorlanır mı, diye sorduğumuz 4 King Man Go hiç de zorlanmadı, güle oynaya kazandı. Bugün bir üst gruba geldi. Daha doğrusu, o zaten bu grubun atı da geçenkiler biraz zayıftı. Bugün de yarış onun istediği gibi akacağa benziyor: Önde My Royal Sun, arkasında Baba Avcı. Gerilerine yatar, düzlükte bu yarışı yine koparır. 

7. koşuda sonucu gidişat belirleyecek. Bundan kimsenin şüphesi yok. Geçen yarışında 1200'de tazı gibi kaçıp üç buçuk boy önde bitiren 3 Like The Stars da burada, bu mesafeyi bitiren Kafkas Beyi de, önde gitmeyi seven Lucky Justen de. Bugün Tokaçoğlu kardeşimin kaçmak yerine öne yakın gitmeyi seçeceğini düşünüyorum. Öyle yapması gerek. Hem anneden hem de babadan kardeşi Lion Flag'in orta-uzun mesafede iyi koştuğunu düşünecek olursak Like The Stars'tan bekleme yarışı yapmasını istemek zor olmaz. Beklemem ben, derse Karataş'lı 4 Lucky Justen bekler. O da beklemezse ya Gökhan Kocakaya kardeşim 1 Brave Runner'la ya da Mehmet Kaya kardeşim 5 No Regret'le cezayı keser.

İngiltere bültenlerinin Southwell at yarışı tahminlerine baktınız mı?

8. koşu maidende gözüme kestirdiğim üç at var: 7 Just Diamond, 2 Dartagnan, 5 Sofyalı. Üçünün de hazırlığı birbirinden iyi, üçünde de kurt jokeylerden biri var. Kendi aralarında kapışırlar.

9. koşuda ilk tercihimiz, alternatif tekimiz, Adakarası'nın anadan kardeşi olan 5 Uygur. Altı ay sonra çıktı, uzun mesafede bundan iyi grupta üçüncü oldu. Bugün Mustafa Çiçek kardeşim de deklare olmuş. Güvenimiz kat kat arttı. Artık nefeslendi, İzmir pistini tanıdı, jokeyini buldu. Gerisi nasip, kısmet. 

Nalkapon Dayı'nın İzmir at yarışı tahminlerine bakmayı ihmal etmeyin.

AT YARIŞI TAHMİNLERİM

1. ALTILI

1.2 // 5.3
1 YEMEN GÜZELİ // 7
1.4.2.5.3
2.5.7.8.9.4.6
5.2.7.9.4.3.1
4 KING MAN GO BANKO

29.4 TL // 137.2 TL


2. ALTILI

2.5.7.8.9.4.6
5.2.7.9.4.3.1
4 KING MAN GO BANKO
3.4.1.5
7.2.5
5 UYGUR // 10.6.7

41.16 TL // 164.64 TL 

Foto Finiş'in iki net bankolu Adana at yarışı tahminleri de yayınlandı!


Etiketler

2 $type={blogger}

  1. Yemengüzeli koşusunda neler oldu öyle girdiler çıktılar tekrar girdiler bir de baktık yüzde 60 agf starta oturmuş

    YanıtlaSil