Foto Finiş

Kocaeli at yarışı tahminlerimi iki banko üzerine kurdum. İlk ayak maiden koşuda bir terslik yaşamazsak yakalayacağımızı düşünüyorum. İnşallah, yazdığımız sürpriz atlar kazanır ve güzel bir ikramiye alırız. 

ZEKAİBEY: İlk iki yarışında koştuğu safkanlara baktığımızda Övünç arkası üçüncülük yaptığını, Benzenci'nin dibinde dördüncü bitirdiğini ve bu gruptan çok daha kaliteli birçok safkanı da gerisinde bıraktığını görebiliyoruz. Yaklaşık olarak 6 ay kadar pistlerden uzak kalan safkan, çok uzun zamandır Ankara'da etkili galoplarla bu mücadeleye hazırlanıyor. Son üç aydır idman pistinde ve yeterli derece hem kısa hem de uzun işe sahip. İyi ekürinin ellerinde hazırlanan ve etkili jokeyi ile piste çıkacak olan safkanın maidenden çıkmasını bekliyor ve banko öneriyorum.

Kocaeli at yarışı galoplarını incelemek için buraya tıklayınız. 

EKÜRİLER ÇEVİK GİRL // ENDAMLI GİRL: Hatırlayanlar mutlaka olacaktır: Çevik Girl, Elazığ'daki ilk yarışına çıktığında o gün tahmin vermiş ve %69 AGF oranıyla koşan favori safkana tek rakip olarak önermiştim. O gün beni yanıltmamış, %4 AGF ve 24 ganyanla kazanmıştı. Bu düşüncemin temelinde yatan gerçek, annesi Mountain Storm'un şampiyon aygır Perfect Storm, Grup 1  Kısrak Koşusu'nu kazanan kısraklar Sparkling ile Take İt Easy'nin kardeşi olarak güçlü bir kan hattının temsilcisi olmasıydı. Bugün ise bu safkan, çok yatkın olduğu mesafeye çıkıyor. Aslına bakarsanız daha uzun mesafeleri daha iyi koşacağını düşünüyorum. 

Koşu İstatistiklerimiz yeni yüzüyle ışık tutuyor ve daha çok kazandırıyor.

Öte yandan ekürisi Endamlı Girl de benzer bir orjine sahip. Kısrak babası Perfect Storm olduğundan Çevik Girl ile akrabalık derecesi yüksek. Endamlı Girl'ün annesi Lady Özge'nin de ilgi uyandırıcı bir orjine sahip olduğunu söylemeliyim. Kum pistte birçok grup yarış kazanan Golden Sun'la anneden kardeş olan Lady Özge, aynı zamanda yine kum pistte grup kazanan Attacante'nin de anneden kardeşi. Hiç koşmamış anne kardeşlerinden Piece Of Cake ise Balboa, Preziosa, Korat gibi kum pistte oldukça başarılı olan potansiyelli safkanları yarışçılığımıza kazandırdı. 

Ben bugün iki eküriden birinin yatkın oldukları bu mesafede kazanacağını düşünüyorum. Şansınız bol olsun. 

Hasan Kurtuluş'un Kocaeli altılı ganyan tahminlerini görmek için tıklayınız.

AT YARIŞI TAHMİNİM: 

9 ZEKAİBEY BANKO
6.3.1.4 // 8.2
1.8.7.2.3
2.5.4 // 1.6
1 ÇEVİK GİRL BANKO
9.16.5.6.12.11.8.1.10.7 // H

42 TL // 168 TL

Yabancı Yarış Uzmanı Murat Kaya'dan Lingfield'a 3 banko! - Tıkla gör.