Dün Adana atyarışı tahminimle başarı sağladık. Beklediğimiz sürprizler kazanamasa da günün bombası Şüşü'yü çok kolay önermekle kalmadık, dört ayakta favori yazdığımız safkanlar kazandı. Gönül isterdi ki daha büyük bir ikramiye alalım ama nasip olmadı. İnşallah, bugün umduğumuzu buluruz. 

DENGİ RAKİPLER ARASINDA MAICON

1 Maicon, üst gruplarla giriştiği mücadelelerden sonra bugün daha denk bir grup bulmuş. Son koşusunda en geride bitirmiş olsa o gün yarışın çok yavaş gitmesinden etkilenmişti. Zaten çıkardığı dereceye bakarsanız aynı mesafede katıldığı son iki yarışına göre 2 saniye kötüydü. Aralık ayındaki Jettay, Yamanbey arkası üçüncülüğünü referans alarak burada ilk önce onu yazmamız gerekiyor. Düzelip toparlanan 6 Peekaboo, kısa vadeli 7 koşuda iyi atlar arasında çok az farkla kaybettiği koşu sonrasında daha uygun rakiplerle koşmasına rağmen kazanamamıştı. Bu defa daha da kilo veren safkan, etkili olacaktır. Son dönemde iyibir form yakalayan ve Halis Karataş'ın deklare olduğu 4 Josephine ile uzun zamandır koşmuyor olsa da iyi hazırlanan 2 Bogeyman ihmale gelmez.

Kısa mesafeye dönen 3 Karayaşar ile 9 Happy Time da rakiplerinin hatasını kollayacaklardır. 

UZAYAN MESAFEDE RUNNER OF DARKNESS

1200 metrelik maiden koşuda virajı en geride dönüp dışa açıldıktan sonra çok kuvvetli bir sprintle dördüncülüğe giren 7 Runner Of Darkness, 300 metre uzayan bu koşuda hem de HalisKarataş'la koşuyor. Aynı performansı yünelemesi durumunda birinciliğin en güçlü adayı olacaktır. 

Cemiloğlu Ekürisi'nin 3 Ezergeçer'i son koşusunda Cagner'e geçilirken daha tecrübeli rakiplerini kolay atlamıştı. Edindiği yarış tecrübesi ve ilerleyen formu, bugün onu daha iyi yerlerde görmemizi sağlayabilir. İzmir'den gelen ve hazırlıklarını beğendiğim 6 Kapoğlu ise koşunun sürpriz ismidir. 

İLSUM TOPARLANDI

Gördüğü yarışların ardından toparlanan 6 İlsum, grubun güçlü atlarından 5 Black Grape; Superbird, Altınkuruş arkası üçüncülüğünün ardından bu defa Halis Karataş'ı bulan 3 Karaçulha, süratli safkan 1 Orman Esintisi bu ayakta ön planda tutulması gereken safkanlar. Daha önce daha iyi gruplarda mücadele veren 4 Balsena, 2 Aksiseda ve iyi orjinli 9 Ateşinkızı ile sürpriz yapabilecek durumdaki 8 Ateşingözü geniş kuponlarda ilave edilebilirler.

Geniş yorumlu Gulfstream at yarışı tahminimize buraya tıklayarak bakabilirsiniz. 

BİR KEZ DAHA AGERA

Grubun kalite ismi 2 Agera, son koşusunu biraz zorlanarak da olsa kazandı. Ancak yarış kazanmış olması, durumunun da gitgide daha iyiye doğru yöneldiğini göstermesi bakımından önemliydi. Geçtiğimiz senelerde daha üst gruplardaki başarılarına henüz yaklaşmamış olsa da buna benzer rakipler arasında daima söz sahibi olacak kalitede. 

Form durumunu beğendiğim ve katıldığı açık yarışı göz ardı ettiği 6 Spread The Joy, ilerleyen yaşına rağmen iyi yarışlar yapmaya devam eden 3 Baybaşkan, benim bu koşuda rakip olarak gördüğüm safkanlar.

YARIŞ GÖREN ONTARIO 

Günün zor yarışlarından biri de beşinci ayak. Benim burada ilk şans tanıdığım tay, 7 Ontario olacak. 5 ay sonra piste çıktığı koşuda oldukça tecrübeli ve sert rakiplerinin arasında hiç sırıtmamış son metrelerde ikinciliği zorlamıştı. Safkanın yarışını tekrar izlerseniz az da olsa nefes bakımından etkilendiğini görebilirsiniz. O koşusundan sonra düzenli olarak sürdürdüğü çalışmalarıyla formunu daha üst seviyelere taşımış olması ve etkili ahır bakımıyla bu kez bir öncekinden iki kat daha iyi koşacaktır. Doğa Kanunu'nu anneden kardeşi 1 Black Rock, bence daha uzun mesafe istiyor olsa da bu seviye yarışlarda orta mesafede de etkili olabilecek 6 Litecoin, grubun tecrübeli tayı 11 Red Cloud ile bu ayağı geçeceğim. 

BANA MÜSAADE ÇIKTIĞI GİBİ

Uzun zamandır geldi gelecek diye beklediğimiz 5 Bana Müsaade, henüz şanssızlığını kırmış değil. Gustav'ın kazandığı koşuda 57 kg ile start almış, o gün yarışın ikinci favorisi olarak ön plana çıkmıştı ancak beklenenden kötü koşup üçüncü oldu. Bugün ise üç kilo daha verdi ve mesafe kısaldı. Üzerinde de Özcan Yıldırım var. Dördüncü kulvardan çıkacak olan safkanın kısa mesafeli bu yarışı starttan çıktığı gibi bir solukta bitirmesini bekliyorum. 

Hasan Kurtuluş'un son dakika İstanbul altılısını görmek için tıklayınız.

ALTILI GANYAN KURGUM


1.6.4.2.3.9
7.3.6
6.5.3.1 // 4.2.9.8
2 AGERA // 6.3
7.1.6.11
5 BANA MÜSAADE BANKO

26.88 TL // 161.28 TL

Nalkapon Dayı'nın İstanbul at yarışı tahmini de yayınlandı!-Tıklayınız.