TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

13 Ocak Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahmini

13 Ocak Foto Finiş Bursa At Yarışı Tahmini

 


Bursa at yarışı tahminimde son iki ayağı tek tutuyorum. İlk koşularda ise sürpriz arayacağım. 

SUPER BIRD VE ALTINKURUŞ ÖN PLANDA

Gerek orjin gerekse de bugüne kadar katıldıkları yarışlara bakıldığında Super Bird ile Altınkuruş'un taşıdıkları ağır kilolara rağmen rakiplerinden daha ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Ertürk ve Oğlum Ege gibi kaliteli grup atlarının kardeşi olan Altınkuruş, kendini yeni yeni buluyor. Oğlumege, 5 yaşına kadar doğru düzgün yarış kazanamamıştı, Grup 1 Çanakkale Zaferi'ni kazanan Ertürk'ün ise yarış hayatı kısa sürdü. Süperbird de kum pistin etkili atlarından Golden King'in anneden kardeşi. Bugüne kadar bundan daha sert gruplarda iyi yerlerde bitirdi. Bu kez sevdiği kum piste çıkan safkan, yine etkili yarışlarından birini yapacaktır. 

EL CAMINO MAIDENDEN ÇIKMAYA YAKIN

Üst gruplarda birçok kez koşup kısa vade, şartlı 5 ve açık yarışlarda tabelalar yaptı. Ancak bir türlü şanssızlığının üstesinden gelip koşu kazanamadı. Birkaç yarış önce Kocaeli'de açık ara favori katıldığı maidende de Son Of Bosphorus ve İndian Sonata'ya geçildi. Bugünkü koşudaki rakiplerini biraz daha zayıf gördüğüm El Camino'nun şanssızlığının üstesinden gelip kazanmak için çok iyi bir fırsat yakaladığını düşünüyorum. İlk koşusunda da beraber olduğu Tolga Yıldız'la bu defa şanssızlığını kırıp maidenden çıkmaya yakın. 

ARADIĞI ŞARTLARI BULAN BORALTAN 

Son bir yıldır aralıklarla koşuyor ve en son 4 ay ara verip iki yarış gördü. Gördüğü ikinci yarışta Kocaeli'de 1400 metre mesafede sonlarda çok güçlü gelmesine rağmen koşudan ikincilikle ayrıldı. O gün yarış içinde aksilikler de yaşayan safkan, jokeyi iyi yerde götürüp doğru zamanda sprinte kalksaydı o koşudan birincilikle ayrılabilirdi. Bu defa lehine bir biçimde uzayan mesafede, iyi anlaştığı jokeyine kavuşan safkanın kazanmasını bekliyorum. 

Geniş yorumlu Happy Valley at yarışı tahminimiz yayında.

ALTILI GANYAN KURGUM

4.1.3.5.2.6.7.9
8.3.4.6.7.5.1.2.10
4.5.9
2.1 
3 EL CAMINO // 4.2.6.8
8 BORALTAN BANKO

30.24 TL // 151.2 TL

Serkan Yaşar'ın iki bankolu Bursa at yarışı tahminini görmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Etiketler

Yorum Gönder