Bugünkü İzmir at yarışı tahminimde bankoma güveniyorum. Programdan çok yüksek bir ikramiye beklemediğimi de söylemeliyim. 

ARSLANTURBO BEYAZ BAYRAK AYNA YAPABİLİR

Arslanturbo İstanbul'da sitili rakipleri olunca ön grubu yakın takip ederek koştuğu mücadelede son 200'de aldığı avansı foto finiş çizgisine kadar koruyarak kazandı. O gün geçtiği safkanlar ise bu grupla denk isimlerdi. Bugün ise baktığımız zaman süratli bir rakibi yok. Muhtemelen önde kendi temposunu verebileceği bir yarış olacak. Form durumunu da muhafaza eden safkandan beyaz bayrak ayna yarışı gelebilir. 

MESAFESİNDE UÇANYUMAK

Uçanyumak ilk kez uzun mesafeye çıkıyor olsa da orjin bakımından çok yatkın. Babası Uçanoğlu'nun 1200- 1400 metre arası birçok birinciliği bulunuyor. Annesi Altınyumak'ın tam kardeşi olan Ruat'ın 1800 metre ve üzeri dört birinciliği bulunuyor. Maidenden galop havasında bir birincilikle ayrılan Uçanyumak, düzenli hazırlıklarla gireceği bu yarışta da ön planda tutulmalı. 

LEHİNE GİDİŞATTA BLACKBALL

Avukat, Look Star daima önde Baba Avcı ile Robinson ise öne yakın koşmayı seven atlar. Bu grupta Blackball dışında geride kalıp sprint atabilecek bir safkan yok. Yarışın baştan sona tempoya bineceğini düşünecek olursak geçen sene burada aynı jokeyiyle katılıp kazandığı kısa vadeli 8 koşuya benzeyeceğini söyleyebiliriz. Lehine gidişatta, son çalışmasındaki 1000 metreyi 1.01 rahat işini piste yansıtarak kazanabilir. 

NALDÖKENBEYİ FORMDA

Yaklaşık olarak 6 ay sonra koştuğu maiden yarışı kazandıktan sonra handikap mücadeleye çıkıp oradan da birincilikle ayrıldı. İlk koşusunda ise geçen yılın flaş 3 yaşlı Arap atı Hızlı Ahmet'e geçilmişti. Son birinciliğinin ardından gerçekleştirdiği çalışmalarında 600 metreyi 41, 1000 metreyi 1.10, 1200 metreyi 1.27 rahat yapan safkan, form durumunun yerinde olduğunu da gösteriyor. Uyumlu jokeyi ile bir kez daha potoyu önde geçebilir.

SÜRATLİ STİLİYLE ATOMAY

Birbirine denk üç yaşlı İngiliz atlarının mücadelesine sahne olacak koşuda benim favori olarak önereceğim tay, süratli stile sahip olan Atomay olacak. Son iki koşusunda apranti binen safkana bugün Akın Sözen'in binecek olması performansında artılara sebep olacaktır. Ayrıca grup içerisinde onun kadar süratli bir rakibi de yok. Eğer önde çok baskı görmezse kazanması beni şaşırtmaz. 

SON AYAK KARIŞIK

Günün son ayağında dengesiz bir dağılım var. Form durumu pek iyi olmayan yüksek handikap puanına sahip atlarla form durumu iyi olup daha zayıf rakiplere karşı iyi mücadeleler veren safkanlar bir arada. Benim bu karışık koşuda ön planda tuttuğum birkaç isim olsa da ayrım yapmaksızın hepsini yazacağım. 

ALTILI KURGUM

1 ARSLAN TURBO BANKO
4.2.7.8.9.6
3 BLACKBALL // 5
2.3.1.5
2.1.5.3.4
5.8.7.4.1.2.3.6

67.2 TL // 134.4 TL 

Nalkapon Dayı'nın İzmir at yarışı tahmini yayınlandı! - Tıklayınız.