Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün Süpürgeci Sülo yeğenim beni telaşla aradı. "Dayı'm kağıdı kalemi hazırla, sana bugün paralı sitecilerin herkesten sakladıkları müthiş bomba bankolarını vermem mümkün olacak." dedi. "Kimmiş yeğen, söyle bakalım." diye sordum. "Beşinci ayaktaki Haşimoğlu, Dayı'm." dedi. Onu alnından öpüp telefonu kapattım. 

Yeğen, bugün inzivaya çekilip İstanbul bülteni hakkında uzun uzun düşündüm. Mayın dedektörlerim en çok ilk üç ayakta sinyal verdi. O koşularda her an her şey olabilir. Bombalarımın patlaması an meselesi, haberin ola. 

İki hafta önce yanıma gelen Büllük Adnan, onun yeğenine iş bulmam için önümde diz çöküp bana yalvardı. Çevremin genişliği onu etkilemişti. İstesem onu hemen işe sokmamın mümkün olduğunu biliyordu. Ona kıyamadım. Bir telefonla yeğeni Bamya Mustafa'ya süper bir iş buldum. Büyük bir mağazada temizlik müdürü olan Gırgır Serdar yeğenimi aramamla onu işe alması bir oldu. Bamya Mustafa, beni arayıp teşekkür etti. Şimdi diyeceksin ki Dayı'm bana bunu niye anlattı? Ben boş konuşmam yeğen.

Üç ay önce Teker Peker seyis yeğenime de Veli'de iş bulmuştum. O gün bugündür her gün beni arayıp gizli istihbaratlarını vermesi, Sülo yeğeninkiyle karşılaştırıp müthiş kurguma eklemeler yapıyor olmam söz konusu. Bugün de bana Sakalaydın bankosunu verdi. Son ayakta da iki atın dışına çıkmaz, dedi. Onun verdiği istihbaratlarla üstün altılı bilgimi bir araya getirip gücümü tam kapasite kullandım. Artık sana da söğüşlemek kalır yeğen. 

Gözlerinden öperim, şansın bol ola.

Foto Finiş'in İstanbul tahminlerine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

MÜTHİŞ ALTILI KURGUM

4.3.9.11.1.2
5.10.3.11.6.7.9.4
1.3.2.7.9.12
5 SAKALAYDIN // 1.2
4 HAŞİMOĞLU BANKO
1.3

40.32 TL // 120.96 TL