At yarışı istatistiklerimiz bundan böyle çok daha kapsamlı ve geniş bilgiler içeriyor.

1. KOŞU: 

*Şimdiye dek aynı koşullarda gerçekleştirilen üç mücadelede (KV-6/DHT) bir kez birinci, bir kez ikinci, bir defa da dördüncü sırada yer alan safkan kazanmıştır. Diğer kısa vadeli 6 koşularda ise altı kez bir araya gelen dişi atların mücadelesinde yalnızca bir kez favori safkan kazanırken geriye kalan mücadelelerde plase ve sürpriz atlar yarışı önde bitirmiştir.

Kazançları toplamı 415.300 TL'yi aşmayan 4 ve yukarı yaşlı safkan dişi Arap atlarına mahsustur. 

2. KOŞU: 

*Geçtiğimiz yıl  aynı koşullarda gerçekleştirilen mücadelede AGF yedinci sırada yer alan Ambusher 52,5 kg sıklet ile kazanmıştır. Bir önceki sene ise sürdirek favori koşan Altınbaşak 57,5 kg ağırlık ile potoyu önde geçmiştir. 

Bütün yıllar göz önünde bulundurulduğunda ise Adana'da gerçekleştirilen ve dişilerin katıldığı Handikap 15 koşularda (h1-h2 ayrımı yapılmaksızın) 55 kg ve üstü safkanların %65 oranında potoyu önde geçtiği ya da hafif kilolu sürpriz atların kazandığı görülmektedir. 

Handikap puanı 1-60 arası olan 3 yaşlı dişi İngiliz atlarına mahsustur. 

3. KOŞU: 

*Genellikle puanlamadaki ilk üç attan birinin kazandığı görülür. Zaman zaman sürpriz biter. 

4. KOŞU: 

*Geçtiğimiz sene aynı mesafede koşulan yarışta AGF'de dördüncü sırada yer alan Sabırbey, 55.5 kg sıkletle kazanmıştır. Bir önceki sene ise AGF'de ikinci sırada yer alan Doruyiğit, 54,5 kg'la potoyu önde geçmiştir. 

Handikap puanı 1 - 60 arasında olan 4 yaşlı Arap atları katılabilirler.

5. KOŞU: 

*Geçen sene aynı yarışı kazanan Royal Avşar, AGF'de 5. sıradaydı. Son 10 yılda sadece üç kez favori safkanlar kazanabildi.

4 ve yukarı yaşlı bütün İngiliz atları bu koşuya iştirak edebilir.

6. KOŞU: 

*Genellikle puanlamadaki ilk üç attan birinin kazandığı görülür. Zaman zaman sürpriz biter. 

7. KOŞU: 

* Bu pist ve mesafede, bugünkü şart altında düzenlenen son yarış 2019 yılındaydı. Kazanan safkan ise favori koşan Steppe Eagle olmuştu. Diğer yıllarda 2000 metre mesafe üzerinden gerçekleştirilen mücadelede AGF'de üçüncü, dördüncü, beşinci sırada yer alan atlar kazandı.

07 Temmuz 2020 tarihinden bu yana kazandığı ikramiyelerin toplamı 152.600 TL'yi geçmeyen atlar katılabilir. 

ADANA AT YARIŞI GALOPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KOCAELİ AT YARIŞI İSTATİSTİKLERİ İÇİN TIKLAYINIZ