TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

09 Ocak Serkan Yaşar Adana Altılı Tahminleri

09 Ocak Serkan Yaşar Adana Altılı Tahminleri

Bugünkü Adana altılı tahminlerimde ikinci altılı ganyanı ele aldım. Umarım düşüncelerim faydalı olur. Şansınız bol olsun. 

LEHİNE GİDİŞATTA RED TORNADO

İki yarış öncesinde bu gruba denk atları geçtikten sonra sertleşen grupta 63 kg sıklet altında başarılı bir üçüncülük elde eden Red Tornado, bugün 5 kg daha hafif sıkletle koşacak. Bu grupları geçecek gücünün olduğunu bildiğimiz ve de son iki yarışında sergilediği performansla formundaki belirgin yükselişi ortaya koyan safkandan bugün bir kez daha birincilik gelebilir. 

ALBUNEA'NIN SON KOŞUSU ÖLÇÜ DEĞİL

1400 ile 1500 metre kum pistte kazandığı iki koşunun ardından 1200 metrede boy gösteren Albunea, artan kilosuna rağmen uygun rakiplerinin arasında bir kez daha ön planda değerlendirilmelidir. 

Zorlanmadan kazandığı koşudaki formunu koruyan Bersun Ateşi, Ahmet Çelik idaresinde koştuğu dört yarışın ikisini kazanan Elmasınkızı, İstanbul'da daha sert gruplarda çok etkili olan ve de bugün kazandığı jokeyi Ali Kaçmaz'a dönen Elife Anne ile son beşinciliğinde dikkat çeken Defneciğim, benim bu ayakta ilk etapta şans verdiklerim.

ANADOLU ASLANI BU KEZ KAZANIR

Son karşılaştıklarında Lady Venüs, startla birlikte aldığı liderliği potoya kadar korumayı başarıp kazanmıştı. O gün rakiplerinin çoğu temposunun düşeceğini düşünüp bekleme yaparken Lady Venüs koşunun her metresinde yarışa ve rakiplerine hakimdi. Son metrelerde biraz tempo kaybetse de aldığı avans yetti. Bu kez Anadolu Aslanı, koşuya çok daha hazır giriyor. Üstelik Özcan Yıldırım da bizzat kendisi hazırladı. Birlikte yaptıkları 1000'i 1.01 rahat işinde çok sağlıklı görünüyordu. Ben bugün Ceyar'ın Lady Venüs'ü daha yüksek tempoda gitmeye zorlayacağını düşünüyorum. Son karşılaştıklarında rakibine hakim olamasa da sonlara doğru Lady Venüs'ün ciddi tempo kaybettiğini görmüştük. Benzer bir durum Anadolu Aslanı'nın çok işine yarayacaktır. Ayrıca Özcan Yıldırım'ın da son koşuyu referans alarak çok gerilerde bekleyeceğini, sprinte de geç kalkacağını sanmıyorum. Yerinde hamlelerle fit durumdaki kalite safkanı potoya önde atacaktır. 

Yabancı yarış yazarlarının ve sitelerinin ABD Gulfstream altılı tahminleri ve yorumları

LADY MALAHIT'E DE, HOLLYWOOD GIRL'E DE DİKKAT!

Hatırlarsanız son koştuğunda Lady Malahit'i uzun uzun anlatmış, uzun mesafede dikkat edilmesi gerektiğini ve de starttan normal ya da birkaç boy kalarak çıkacağı ilk yarışında kuponları yakabileceğini belirtmiştim. Safkan aradığı mesafeyi buldu, Şimdi starttan çıkması kaldı. Eğer yarışa rakiplerine göre çok dezavantajlı başlamazsa çok farklı bir yarış izleyebiliriz. Hollywood Girl de orjin bakımından dikkatimi çeken, uzun mesafede koşmasını beklediğim bir safkandı. Sumle gibi klas bir safkanla kardeş olan Hollywood Girl, uzun mesafeyi tecrübe edeceği bu mücadelede performans bakımından anlık bir sıçrama yaşayarak tatlı bir sürprize imza atmaya aday görünüyor.

Lingfield yarışları hakkında İngiltere'deki bültenlerin görüşleri

TİBET YİNE KAZANABİLİR

Şartlı 3 mücadelede Taşkır'ı, Bilginkadir'i, Hüradam'ı geçmeyi başaran Tibet, ilerleyen yaşına rağmen yüksek performans gösteriyor. O günkü görüntüsünü bu yarışına yansıtırsa bu rakiplerini geçmesi de zor olmayacaktır. 

Kum pistteki ilk iki koşusunda da kazanıra giren Ildırbeyi, Domaniç arkası ikincilikleri ile Mihmanlı, Daryüz; potansiyel barındıran ve de bugün boş kilo ile koşacak olan Jereed ön planda düşünülmesi gereken safkanlardır.

TJK'nın sonuçları geç açıklamasının ardındaki gerçek nedir?

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

2. ALTILI

1.4.3.6 // 8.5
6 RED TORNADO // 10
2.8.3.5.13 // 6.11
1 ANADOLU ASLANI BANKO
6.5.7.8.1
5.9.6.1.14

35 TL // 147 TL

Foto Finiş'ten iki bankolu Adana altılı tahminleri!

Etiketler

Yorum Gönder