Bugünkü Southwell altılı tahminime banko ile başlayıp kalan ayaklarda bol bol sürpriz yazacağım. 

YEDİLİ PLASE TAHMİNİM

4 CENTURION SONG: Mesafe ve piste uyumlu bir safkan. Geçen ay bu mesafedeki ikinci, fibresand pistteki ilk yarışında baş farkıyla da olsa kazandı. Bugün rakiplerinin arasında da kazanmaya yakın gördüğüm safkan, en azından ikiliden düşmeyecektir.

ALTILI GANYAN TAHMİNİM

ALPHA TETHA: Yarış hayatına bu pistte ve bu mesafede başladı. İlk koşusunda 7 boy farkla kazanırken son 200 metreye doğru liderliği alıp farkı bir anda açmaya başladı. Safkanın kumaşı iyi, form durumu da yüksek. Usta antrenör Mark Johnston da çok formda. Koşan son altı atının beşi kazandı. Bunların ikisine ise Joe Fanning biniyordu. Koşudan çıkan safkanlar da rakip olabilecek isimlerdi. Geriye kalanları rahat geçmesini bekliyorum.

Programı cazipleştirmek isteyenler burada koşan atlar arasında en tecrübeli isim olan ve engelli yarışlarda grup koşulara katılan 3 TALKISCHEAP'i yazabilirler.

PERFECT SWISS: Sentetik pistte çok başarılı bir safkan. 10 defa koştuğu pistte dört birinciliği, dört ikinciliği, bir de üçüncülüğü var. Son koşusunda, çıktığı gibi bitiren rakibine de yapabileceği bir şey yoktu. Düzlükte yaptığı etkili sprintle ancak ikinciliği kurtarabildi.  Form durumu yeterince iyi olan safkan, uygun grupta yeniden kazanabilir. 

DIRCHILL // NICK VEDDER: Dirchill, Ocak ayının başında Nick Vedder kazanırken 1 boy peşinde üçüncü oldu. Rakibinin o yarışa göre 3,5kilo fazlası var. Dirchill ise aynı kiloda. Formunu bulan Nick Vedder, arka arkaya kazandıktan sonra Pazar günü burada ikincilikte kaldı. Safkanın bugün iki avantajı var: Birincisi en iç kulvar onda, ikincisi de mesafe -yeniden- kazandığı koşulardaki gibi 1200 metreye düştü. 

BEACH BREAK // MISTER UNIVERSUM: Beach Break, son yarışında bu pist ve mesafede 70 handikaplı atlar arasında burun farkıyla ikinci oldu. Şimdi ise en yüksek handikap puanı ona ait ve grup uygun. Mister Universum da 6 boy farkla ikincilikte kaldığı koşuda en az kazanan at kadar başarılıydı. Bu defa neredeyse aynı kiloyla koşacak ve mesafe de lehine bir şekilde uzadı. Daha iyi koşmasını beklediğim bir yarış. 

İngiltere'de hangi atlarının oranının düştüğünü öğrenmek için buraya tıklamayı unutmayın!

ALTILI GANYAN KURGUM

6 ALPHA TETHA BANKO
5.7.3.4.6.8
1 PERFECT SWISS // 6.3
5.4.2 // 1.7
2.1.3.5.7.4
1.3.2.6

21.6 TL // 108 TL

ALTILI GANYAN 927 TL İKRAMİYE VERMİŞTİR.