Bugünkü Bursa altılı tahminimde sürpriz safkanlara yer vereceğim. Yorumlarım da da anlattığım bu atlardan birinin ya da birkaçının kazanması halinde, bankomuz da yanıltmazsa, güzel paralar alabiliriz. Dün Adana'yı çok rahat bulan Foto Finiş'i yabancı yarışı indiren Murat kardeşimi tebrik ederim. Darısı başımıza. Şans sizinle olsun.

ÇAKIRDAĞLI, BU GRUBU GEÇMELİ

Yavaş giden yarışları seviyor. Bugün eküriler gidişata müdahalede bulunmazsa da Alija kaçacak. O da çok yüksek tempoda ilerlemez. Çakırdağlı da her zamanki yerini tutup ön grubun arkasında sinsice bekler ve son 300 metreden sonra hızlanıp önlere akar. Büyük bir direnç görmezse de kazanmaması için bir sebep yok. Son yarışında, geçildiği Turgay Başkan, sonraki iki yarışını kazanmakla kalmadı, bir de üstüne Aksakallı'yı,Avukat'ı, Victory Rhythm'i, Blackball'u geçti. Peki Çakırdağlı o gün kimleri geçti? He İs Mine, El Patron, Savaş Atı, Komshu... Bugün bir aksilik çıkmazsa bugün bunları geçmesi lazım. Aklımı kurcalayan tek soru var: Nurettin, kaç koşudur bindiği bu attan neden indi? 

Koşu istatistiklerimize baktınız mı?

AMAN DİKKAT! YOMRALI KOŞUYOR

Gözüm bu atın üstünde. Bursa'da kazandıktan sonra açık yarışa, grup koşuya koydular. Koydular çünkü hem anneden hem de babadan kardeşi olan Kralonur'un yarışları "acaba?" dedirtti. Ama olmadı, beklenti düştü. Arka arkaya çok kötü koştuktan sonra dilbağı deneyelim dediler ve beklenen oldu. Yomralı, dilbağının üstüne mesafeyi de görünce yerinde duramayıp tabelayı yaptı. Bizim at sahipleri böyledir, iyi koşunca hoop hemen İstanbul'a. Orada sert grupta koşturdular, iyi başladı, liderliği aldı, son 400 metreye kadar da korudu. Bu defa mesafe kısaldı, rakipler yumuşadı. Yomralı'nın önü açıldı. Eğer Yakışıklı Mendo, temposunu bozmazsa çıktığı gibi bitirir, kuponları yırttırır. 

HONORABLE, RAKİPLERİNDEN ÇOK FARKLI

Son yarışına bakıyorum, bugünkü rakiplerine bakıyorum, geçilirse ayıp eder, diyorum. Biraz sık koşmaya başladığı doğru, eğer dinlendirilmezse sene sonuna doğru gücü kalmayacak. Kuzey Yağmuru'nun kazandığı gün düzlükte içeriden mücadeleye dahil olduğunu gördüğümde gerçekten takdir ettim. Son 18 günde üçüncü yarışıydı, rakiplerinden biri de son dönemin en başarılı kum atı Kuzey Yağmuru'ydu. Arkasında bıraktıkları Padre Padrone, Çakalınoğlu vs. Koşunun mesafesinin 1200 metre olması da iyi. Galop niyetine koşar, kazanır.

Buraya tıklayarak Bursa at yarışı galoplarını inceleyebilirsiniz. 

NEFES ALACAK OLAN YAHYABEYGÜLÜ KOPARABİLİR

Yahyabeygülü'nü İstanbul'da, Bursa'da kısa vade, handikap derken yordular, bıktırdılar. Koştuğu son iki handikap 16 koşuyu da kazandı oysa. Bugün bakıyoruz yine handikap 16, rakiplerinin arasında çetin cevizler, formda atlar yok değil. Ama o gruplardan buralara gelen, daha üç koşu öncesinde Hilaleda'yı, Gurbet Ateşi'ni, Romanolur'u geçen, bu defa zayıf rakiplerle koşarak nefes alacak olan Yahyabeygülü, kuş gibi hafifleyip tam ağzına layık grupta kazanırsa şaşırmam. 

Nalkapon Dayı'nın Bursa altılı tahminini görmek için tıklayınız. 

ALTILI KURGUM

5 ÇAKIRDAĞLI // 3.4
7.6.2.10.8
8.4.1.5.2.8
3 HONORABLE BANKO
3.9.2.10.5.4
2.3.1.8

50.4 TL // 151.2 TL

Yorumlu Happy Valley ve Gulfstream tahminlerimiz de yayında. Buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.