TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

12 Ocak Foto Finiş Adana Altılı Tahmini

12 Ocak Foto Finiş Adana Altılı Tahmini


Adana altılı tahminimde ilk ayağı banko yazıp kalan koşularda sürpriz arayışı içerisinde olacağım. 

TJK, İdman pistinde göz göre göre yanlış bilgilendiriyor! Haberimizi mutlaka okuyun.

MERTALİBEY, BU DEFA KAZANIR

Son koşusunda sert grupta mücadele etmişti. O gün viraja beşinci girdi ve oradan sonra dış kulvardan çok kuvvetli ataklarla gelmesine rağmen az farkla üçüncü oldu. Dört gün önce Samet Erkuş'la 600 metreyi 26-39 çok rahat, iki gün önce ise 800 metreyi 26-52 çok rahat şeklinde iki iş gerçekleştirirken formunu daha da yükseltmesinin yanında takılan dilbağının çok faydalı olduğu görülüyor. Geçen karşılaştıklarına göre, bugün zayıf rakiplerle bir araya gelen safkanın koşudan birincilik çıkartmasını bekliyorum.

SÜRATİYLE BENİM GÜLÜM

Benim Gülüm, şimdiye kadar iki kez koştuğu 1200 metre mesafeli yarıştan da birincilikle ayrıldı. Bu kez ağır kiloyla yüzleşecek olsa da mesafenin lehine olmasıyla favorimdir. Grubun kaliteli atlarından biri olan ve kum pistte gördüğü yarış sonrası  iyi duruma gelen Çivit, Diyarbakır'da toparlanıp Adana'ya kazanarak gelen Demirdalga ile iyi orjinli Üçgüzel ilk öncelikle şans verilmesi gereken diğer atlar.

Koşuda sürpriz hanesinde boş kilolu Hecemine ve son beşinciliği dikkat çeken Saydam Ateş değerlendirilebilirler. 

Craig Donnelly's Philadelphia'da harikalar yaratmaya devam ediyor. Dün de sürpriz atları ön planda önerdi. Geniş yorumlu tahminleri yayında. Buraya tıklayarak okuyabilirsiniz. 

BU DEFA INTO'NUN İŞİ ZOR

Son dönemde çok iyi bir form yakalayan İnto, bu defa eskiye nazaran çok daha sert rakiplerle bir araya geliyor. Burada 63 kg ile bitirirse bir daha katılacağı bütün yarışlarında geçilene kadar -Grup 1 koşsa bile- kuponuma banko yazarım. Açık 2 kazanan Silver Cloud, aynı yarışın üçüncüsü Bırakın Gitsin ve 55 kg ile bu koşuya girecek olan süratli safkan No Way Out'un İnto'ya hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğini düşünüyorum. 

GERİDEN GELECEK OLAN GÜMÜŞKESEN RİSK EDİLEBİLİR

Ova Kartalı, Bildenhan, Artuklu, Oğlum Serkan'ın bir arada olduğu bir yarışta önde çok yüksek tempo beklemek mantıklı bir düşünce biçimi olur. Gümüşkesen'in kazandığı son yarışı hatırlayacak olursanız düzlüğe çok rahat çıkmıştı. O gün kısa mesafenin de etkisiyle bu rahatlığını son metrelere taşıyamayıp Gazınç'la kıyasıya bir birincilik mücadelesine girişmişti. Fakat bugün hem yarış daha hızlı gidecek hem de mesafe 300 metre uzadı. Öndeki yıpratıcı mücadelenin sonlara doğru bahsi geçen safkanlarda ortaya çıkaracağı yorgunluğu sabırlı bir beklemeyle lehine çevireceğini düşündüğüm Gümüşkesen, bu zorlu koşuda risk edilebilir. 

Bunu biliyor muydunuz? At yarışlarında bir atı işaretleyip aynı anda iki at yazmış sayılmanız mümkün. İçeriğimizi mutlaka okuyun.

ZEA BIDDY İYİ HAZIRLANMIŞ

Kısrak babası Danehill olan Zea Biddy, bu anlamda Doku, Cihanım, Chantella Rua, Woody, Lıght Of Darkness gibi kalite safkanlarla aynı kaderi paylaşıyor. Orjin olarak hem çimde hem de kumda koşabilecek bir potansiyele sahip. Ayrıca bu yarış için bir aydan fazladır sürdürdüğü çalışmalarında iyi durumda olduğunu da gösteriyor. Türkiye'nin en başarılı  antrenörlerinden biri olan İbrahim Bekiroğulları tarafından hazırlanan ve iyi bir eküriden çıkan safkanın uzun aradan sonra katılacağı bu koşuda önde gelen atlar arasında olduğunu düşünüyorum. 

GAZINÇ BİR ADIM ÖNDE

Son koşusunda bugün dördüncü ayakta banko önerdiğim Gümüşkesen'le başa baş mücadele etmiş olması, Gazınç'ın durumunun ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Yarışta tempo da tam onun istediği gibi olacaktır. Son iki koşusuna göre daha ideal mesafede, daha uygun rakipler arasında koşacak olan safkan burada ağır kilodan etkilenmezse kazanabilir. 

İngiltere son dakika oranı düşen atlar belli oldu! Bir at sürprizken favori konumuna geçti! Tıkla öğren!

ADANA ALTILI TAHMİNİM

Yorumlarda belirtilen Bırakın Gitsin'in numarası 3 yerine 4 olarak yazılmıştı. Düzeltildi: 00.07

8 MERTALİBEY // 2.10.5
1.4.7.8 // 14.2
2.3.5
3 GÜMÜŞKESEN BANKO
9.2.1.5.10
4.1.8.7.12.2

Hasan Kurtuluş'un geniş yorumlu Adana altılı tahmininde son ayak banko!


Etiketler

Yorum Gönder