TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

09 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

09 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Ganyan Tahminleri

Bugünkü İstanbul altılı ganyan tahminlerimi genişçe yorumladım. Umarım sizlere faydası olur. 

TAY KOŞULARINDA UMUT VAAT EDEN ORJİNLER VAR

Bugünkü tay koşularında orjin bakımından umut vaat eden isimler mevcut. Bunlar arasından çalışmaları da iyi olanları şablonuma ekledim. 

İLK ŞARTLI 1'DE MAGIC MERLIN

Uzun süredir idmanda olan ve de son 1 aydır uzun işler yapan Magic Merlin'in 400 metrelik kısa sprintindeki görüntüsüne hayran kaldığımı söylemeliyim. Koşmaya çok istekli duran, ayak değiştirdikten sonra bir anda süratlenen tay, ilk koşusunda maidene veda edebilecek durumda olduğunu gösteriyor. 

Anası Kamalame'nin daha evvelinde Savurlu gibi klas bir safkanı pistlere kazandırdığını düşündüğümüzde Karayağız'ın ilerleyen dönemde özellikle çim pistte başarılı atlar arasındaki yerini alma umudunu taşıdığımızı söyleyebilirim. Ana baba bir kardeşi Gizmo'nun ikinci startında maidenden çıkması,  Savurlu'nun ise ilk koşusunu kazanması, bu kısrağın taylarının ilk koşularında ne kadar başarılı olduğunu da gözler önüne seriyor. 

Verrazano orjinli olup buraya tatlı tutularak hazırlanan Verracano, yine idman pistinde beğendiğim Bell Ring, Lightning Hawk ve de Zlatibor'un ana baba bir kardeşi Vivazoran benim şans verdiğim diğer safkanlar.

İKİNCİ ŞARTLI 1'DE KING THE GLORIOUS

Anatolian Storm, King Berkay ve de Ak Diamond ile anadan kardeş olan King The Glorious, idman pistinde en dikkat çeken taylar arasında. Bu koşusu için uzun süredir kısa işlerle etkili hazırlıklar yapıyor. Kardeşleri gibi süratli bir tay izlenimi veren ve de kısa mesafede başarılı olacağa benzeyen safkan, ilk koşusunda maidenden çıkabilecek potansiyele ve de hazırlıklara sahip.

Yine grubun iyi ojinli tayı olmakla birlikte uzun dönem boyunca kısa ve de uzun işler yaparak buraya hazırlanan; Dedemşah, Sarışın Bomba, Yağız Emre gibi safkanlarla anadan kardeş olan Hot Chick de ön planda değerlendirilmesi gereken taylar arasında. Aynı şekilde süratli bir tay olduğuna inanıyorum.

Magnum Opus'un anadan kardeşi olup Halis Karataş deklaresi ile dikkat çeken New World de burada ihmale gelmeyecek bir diğer safkandır.

ROMAN OLUR İLE DUMAN ÖN PLANDA

Lokumoğlu, Mavra, Ulubatur, Hilaleda gibi süratli safkanların bir araya geldiği mücadelede geriden gelecek olan bir safkanın daha şanslı olacağına inanıyorum. 

İstikrarlı görüntüsüne ilaveten son koşusunda buradaki rakipleri olan Sülünbike ve de Lokumoğlu'na potoda kaybeden Romanolur, o gün çıktığı gibi bitirmeyi denemişti. Bugün Gökhan Kocakaya'nın daha kontrollü giderek öne yakın takip etmesini ve de düzlükte sıklaştıracağı ataklarıyla birincilik mücadelesine ortak olmasını bekliyorum. 

Grup 2 yarışta sonlarda güçlü gelerek Demirperde, Batmanaslanı, Sürgüntay gibi atların dibinde bitiren Duman, bugün daha hızlı gidecek bir yarış buldu. O koşuda, o seviye atlar için tempoyu yavaş bulduğumu söylemeliyim. Bugünkü rakiplerinin o günkülere göre daha zayıf olması, Duman'ın oldukça lehine görünüyor. Yarış düşündüğüm yüksek tempoda ilerlerse sonlarda grubu atlayacaktır.

GİDİŞAT LEHİNE OLAN NİĞBOLU

Kariyerine tam 4 yaşında başlayan safkan, kısa süre içerisinde sergilediği performansla kendisini kanıtlayarak önde gelen Arap atları arasındaki yerini aldı. Bugünkü mücadeleyi ele aldığımızda Yetim Ali'nin sürükleyeceği, muhtemelen Mehtar'ın onu yakın markaja aldığı bir yarış gibi duruyor. Niğbolu da bunların hemen arkasındaki yerini alacaktır. Bilinen stiliyle düzlüğe gelindiğinde öne sarkmasını beklediğim safkan, bir Kaizbert'le başa baş bir mücadeleyi yürütebilecek güce sahip. Çünkü o da yanına at geldiğinde daha istekli koşuyor. Yani sonlarda Sülünbike ile kafa kafaya gelirlerse onu da mağlup edecektir.

SON KOŞUSUNU TEKRARLARSA SIEMPRE GANADOR ÇOK ŞANSLI

Peş peşe başarılı yarışlar yapan Siempre Ganador, en son olarak Şartlı 5 mücadelede Agera gibi güçlü bir rakibine potoda kaybetmişti. O gün startla beraber liderliği almış, yavaş tempoda götürürken Aly Wins, 1000 direği geçilirken onun liderliğine son vermişti. Düzlükte bir kez daha arttıran safkan yeniden öne geçmiş ama bu defa da güçlü rakibi Agera'ya ayna önünde boyun eğmişti. Bir önceki koşusunda da binicisinin hatalı tercihlerinin kurbanı olan Siempre Ganador, yakaladığı formu muhafaza ediyor. Eğer  bugün, özellikle, son koşusunu tekrarlarsa çok şanslı olduğuna inanıyorum. 

Nalkapon Dayı'nın İstanbul altılı ganyan tahminleri yayında!

İSTANBUL ALTILI ŞABLONUM

1.3.7.5.8
4.2.9.1.6.3
8.1 // 6.3
4 NİĞBOLU BANKO
1.7.3
4.2.10.8.7.9

63 TL // 126 TL

Etiketler

4 $type={blogger}

 1. İLK ŞARTLI 1'DE MAGIC MERLIN hiç koşmamış taylar. Keşke atlar galoplarını görebilseydi. Keşke maiden de atlar tek tek koşsaydı. Ama öyle olmuyor işte.
  CHARMING MELODY salına salına gelir.
  Bunu be demedim. Dostum arkadaşım kardeşim '' Dertliveysel '' hiç koşmamış maiden yarışlarında yanına at yazma dediği nadir zamanlardan biridir. Bu gün de onu dedi. En son bu lafı dediğinde 11.50 ganyan ile 10 boy fark ile dediği at geldi. Ha bura da ganyan 2 tl bile olmaz amma beşli yaparsın altılı yaparsın. çiftelersin falan filan.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok nadir yorum yazarım neresi denk gelirse. AMA sen yinede ''oyuncu'' ara tüm web de ''sontahminci'' yi.

   Sil
 2. Sen olmasan ben ne yapardım '' dertli ''. Hiç koşmamış atların yanına at yazma dediğin atlar bu kadar rahat mı koşu alır. Baktım ganyan 2 liranın altı değil. Yine güldürdün yüzünü arkadaşın.

  YanıtlaSil