DÜRBÜN NECDET GÖZÜNÜ TEVZİYEYE DİKMİŞ

İzmir bülteninde madara olduktan sonra canım çok sıkılmıştı. Tam Domuz Deviren Cilberto beni teselli etmek için süper lüks olimpik havuzumun kalebodurlarını döşüyordu ki birden son teknoloji süper zeka telefonuma gizli bir arama geldi. 

Arayan konuşmuyordu ama kim olduğunu bilmem mümkündü. Fareli köyün kavalcısı gibi filüt çalan Dürbün Necdet'ten başkası değildi. Bana "Neyleyim Sen Yoksan Eğer"i çaldı. Onun müthiş senfonisini dinlerken Federiko'dan bir kadeh şampanya istedim. Efkarlandım yeğenim. Sonra Dürbün'ün sesi geldi. "Nalko, bunun üstüne bir bardak soğuk su iç, haydi Allah'a emanetsin." deyip kapattı. Onun ne demek istediğini anlamamıştım. Bir kadeh daha şampanya doldurup camın kenarına geçtim. Yağan yağmurları izliyordum. Yanıma Domuz Deviren Cilberto geldi. 

"Nalko, şu ayağan yağmura bak. Tıpkı bize benzemesi söz konusu. Her ne kadar onlar tek başlarına küçük su damlaları olsalar da bizim gibi bir araya geldiklerinde kayaları bile toz duman ediyorlar." dedikten sonra gitti. Tütünümden bir duman alıp ultra konforlu koltuğuma oturdum. Düşündüm, düşündüm, düşündüm yeğen. Çok düşünceli olmam Şampanya Patlatan Federiko'nun gözünden kaçmamıştı. Hemen yanıma geldi. "Nalko, her ne kadar müthiş kurguların her gün yatsa da, sürekli madara olsan da, popülerliğin azalsa da, senin gücünü bildiğimiz, yeğenlerinin üstün altılı bilginle hazırladığım müthiş altılı kurgularını sabırsızlıkla beklediği söylentileri doğrudur. Senin adın Nalkapon, bu böyle biline. Haydi bize bir kupon yap da cebimizi şişir, neşen yerine gelsin. Haber bekliyorum, haberin ola." dedi. Onu kırmam mümkün değildi.

Bültenimi ceketimin iç cebinden çıkardım. Masaya açtım. Gözlüklerimi taktım. Daha bakar bakmaz ne göreyim yeğenim? İlk ayakta Sukaya bankom koşuyor. Birden kafamda bir şimşek çaktı. Dürbün Necdet, üstüne su iç derken bana onu banko veriyordu. Araması kriptoydu. Olamaz yeğen. Beşinci ayakta da filüt bankom koşuyordu. Demek ki Dürbün Necdet gözünü tevziyeye dikmişti. Yoksa bana iki bankosunu el altından kripto mesajla vermezdi. 

Yaşadın yeğen, yaşadın. Tevziyeye uzanmamız, an meselesi. Gözlerinden öperim, şansın bol ola. 

Foto Finiş'in Adana altılı ganyan tahmini de yayında!

MÜTHİŞ ALTILI KURGUM

7 SUKAYA // 2
12.2.10.5.4.3
6.3.9.4.12.11.2.7
4.5.2.3
1 ZAUBER FLÖTE BANKO
5.12.13.6.2.8

80.64 TL // 161.28 TL 

Yorumlu Gulfstream altılı ganyan tahminlerimizi kaçırmayın!