Foto Finiş

Adana altılı tahminimde kazanmasını beklediğim iki bankom bulunuyor. 

İYİ HAZIRLANAN DİAVASİ 

Bildiğinizi gibi Diavasi, geçtiğimiz yılda kum pistte çok başarılı yarışları bulunan ve Grup 1 yarış kazanan Akyaka'nın tam kardeşi. İlk koşusundaki etkileyici birinciliğinin akabinde merakla ikinci yarışını beklemiştik. Ancak o gün beklentinin çok altında kaldı. Kurtel Ekürisi, safkanı bir süre geri alıp ufak tefek sorunlarını halletti. Dil bağının da çıkartıldığını görüyoruz. Ocak ayı içerisinde yedi defa idman pistine çıkarak üç kez uzun galop yapan ve nihayetinde Islak pistte 1000 metreyi 1.10 hafif çalışarak ve 600 metreyi 41 çalışarak dereceleriyle çalışmalarını noktaladı. Takı değişikliğine gidilen, hazırlıklarının da eksiksiz olduğu görülen safkanın gidişatın da lehine olmasıyla -nefes yönünden etkilenmezse- bugün kazanabileceğine inanıyorum. 

Koşu İstatistiklerimiz yenilendi! Bundan böyle yıl yıl detaylar, kazanan atların kiloları ve AGF'deki yerleri de sizlerle!-Tıklayınız.

AÇIK 2 KOŞUDA BANKOM SILVER CLOUD

Birçok seri safkan bugün Açık 2 koşuda bir araya gelmiş. Angels Boy, Hayalet Kız, Alaçatı Ağası, Ahmet Beyli, The Derwish. Bu safkanların birkaçı çok yönlü koşabiliyor ama özellikle Hayalet Kız, The Derwish ve Angels Boy ikilisi tempo verdikleri yarışlarda daha başarılı oluyorlar. Angels Boy, daha önce bu gruptan çok daha kaliteli atlara numarayı vermeyip beyaz bayrak ayna yapmıştı. Ancak şu anki durumunun bahsettiği şekilde bir koşu yapabilmesine yeteceğinden pek emin değilim. Eğer beni yanıltırsa kazanmasına şaşırmam ama zannetmiyorum. 

Saydığım sebeplerden dolayı yarışın süratli geçmesi ve koşunun sprinterlere kalması beklenebilir. Ben bunlar arasından Silver Cloud'u banko yazacağım. Bu safkanın şimdiye kadarki birinciliklerinin kısa mesafede olması onun kısacı diye değerlendirilmesine sebep olsa da babası Approve'un bir Oasis Dream temcilsici olması ve annesinin de uzun mesafe atı olmasından dolayı ben bugün hiç zorlanacağını sanmıyorum. Açık 2 Kurtuluş Koşusu'nda elde ettiği birinciliğin ardından kazandığı h21 koşuda başarısının tesadüf olmadığını gösteren Silver Cloud, bugün de kazanarak iyi performanslarını taçlandıracaktır. 

İYİ ELLERDE HAZIRLANAN ŞAPŞIĞ 

45 gün önce piste çıktığı mücadelede Tırmıl Efesi'ne geçilirken 1200 metreyi 1.14 içerisinde koşan Şapşığ, bu anlamda rakiplerinden epey önde denilebilir. Luna Lovegood ve Kuzey Kafkasyalı ile aynı ahırdan çıkan, Bekiroğullarının antrenesinde iyi ellerde hazırlanan Şapşığ'ın uygun grupta bu kez maidene veda etmeye yakın olduğunu düşünüyor ve banko öneriyorum. 


ALTILI GANYAN KURGUM

3.2.5.4.6.9
9.7.1.8 // 5.10
4.3.9.8.7 // 5.1.2
7 SILVER CLOUD BANKO
7 ŞAPŞIĞ BANKO
7.5.4.6.1.11.12.9

67.2 TL // 141.12 TL 

Hasan Kurtuluş'un Adana altılı tahminine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.