Biz Söyledik, TJK Yaptı! Yarışseverin Hakkını Sonuna Dek Savunacağız!Hatırlayacak olursanız birkaç hafta önce TJK'nın hatalarını gün yüzüne çıkartan, ikaz niteliğinde birkaç yazı kaleme almış, bu yanlışlardan bir an önce dönülmemesi hâlinde at yarışlarının yaşadığı kan kaybının artarak devam edeceğini ve ilerleyen dönemde bahis yapacak yarışsever bulunamayacağını söylemiştik. TJK'nın sitemizi çok yakından takip ettiğini yazılarımızda da belirtmiştik. İşte bu çabalarımız sonuçsuz kalmadı ve TJK iki büyük adım attı. 

YABANCI YARIŞLARDA DEDİĞİMİZ OLUYOR

Yazı dizimizin ilk konusu "Yabancı Yarış mı, Yoksa Tombala mı?" başlığını taşıyordu. Yazımızın içeriğinde Türkiyer Jokey Kulübü'nün eğer yabancı yarış oynatıyorsa yurt dışındaki içerik sağlayıcılarla anlaşıp orada koşan safkanların geçmiş yarışlarına dair bilgileri yarışsevere kendi sitesi üzerinden sunması gerektiğini söylemiştik. Bu haklı çağrımız karşılıksız kalmadı ve TJK, 28.01.2021 Perşembe günü gerçekleştirilecek olan Gulfstream Park yarış programından itibaren ABD verilerini sunmaya başlayacağını ve ilerleyen dönemde de diğer ülkelerle ilgili benzer anlaşmalar yapmak için çalışmalarının sürdüğüne dair açıklama yaptı. Aklın yolu bir... TJK'ya bu hususta yapmış olduğu girişimlerden ötürü teşekkür ediyoruz. 

PARASAL SONUÇLAR EKSİK AMA İDARE EDER

İkinci olarak ise "TJK, parasal sonuçları son ayak koşmadan önce yayınlayabilir" diyerek dünyadaki örneklerinden bahsetmiştik. Bu alanda da bir adım atıldı ve bütün koşuların muhtemel tablosu yarışlar başlamadan önce yayınlanmaya başlandı. Aslında bizim bahsettiğimiz husus özellikle altılı, beşli, dörtlü, üçlü ganyan türleri içindi. Ancak bu da bir başlangıçtır. Şeffaflık yolunda TJK'nın atması gereken daha çok adım var. 

İlk günden beri söylediğimiz gibi: Sihirli Kantarma, yoluna çıkanların değil, yarışseverin kurduğu bir sitesidir. Ücret almaz, talep etmez. Sadece yarışseverin hakkını gözetir ve gücünü ondan alır. Bu yüzden de TJK'nın da ciddiye aldığı bir web sitesidir. Bu sitede yapılan bütün paylaşımlar samimiyet içermektedir. Yarışseverin hakkını sonuna dek savunmayı ve aramayı kendimize görev edindik ve sonuna dek de susmayacağız! Bizlere verdiğiniz destek için hepinize teşekkür ediyoruz. Daima bizimle olun!

Yorum Gönder

5 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.
 1. Çok teşekkür ederiz tüm emekleriniz, haklarımızı sonuna dek aradığınız için...

  YanıtlaSil
 2. Ben bir çok siteyi takip ediyordum ama uzun zamandır tek Sizi takip ediyorum
  Hem tahminleriniz gerçekten süper hemde bizim yanımızda olmanız çok güzel.
  Hepinize çok teşekkür ediyorum.
  Herkese tavsiye ediyorum.

  YanıtlaSil
 3. Teşekkürler

  YanıtlaSil
 4. Yani diyorsunuz ki yapacağımızı yaparız imkansız biraz zaman alır sizi bu yüzden çok seviyoruz teşekkürler

  YanıtlaSil
 5. 6 lı 5 li 4lü... yarışlar koşuldukça kaç kupon devam ediyor söylemeleri lazım.

  YanıtlaSil