TJK, Ücretsiz Mercekleri Ne Zaman Dağıtacak?

 


TJK'nın mercek filan dağıtacağı yok. Bizimkisi sadece merak. Merak ediyoruz çünkü biz de herkes gibi sıkıldık. Yerli yarış izlerken sağ üst köşede çıkan o küçük ekran var ya, işte ondan bıktık. Dikkatimizi dağıtıyor. Tabii, bütün dikkatini oraya verenler de var. Onların durumu daha vahim, sıkıntısı daha büyük. 

BİR FİLMİN YA DA DİZİNİN SONUNU ÖNCEDEN BİLMEK İSTER MİYDİNİZ?

Onların durumunu düşünün:  Kupon yapmışlar, ilk ayak koşacak, heyecanla bekliyorlar. O sırada Elazığ yarışı var. Atları ite kalka starta sokmaya çalışıyorlar. Yabancı yarışta 18 at, iki dakika içinde tespih gibi start makinesine dizilmiş, komut bekliyor. Orada yarış başlıyor, burada tantana devam ediyor. Bizim spiker şöyle diyor: "Start ilgilileri 3 numaralı Bedocan'ı starta sokmak için yoğun uğraş veriyor. Bu üçüncü deneme. Geride sırasını bekleyen 11 safkan daha var." Yabancı yarışta son viraj dönülüyor. Kuponu olanların gözü sağ üst köşedeki mini minnacık yansıtmada. Sesler yükseliyor: 

- Öndeki kim abi? 

+ 4 numara galiba. 

Yok ya 14 yazıyor. 

Gözünde gözlük olan Hasan Abi ekrana yaklaşıyor: Yakından bakayım. 

Biri ganyancıya sesleniyor: Selahattin Abi, mercek var mı mercek

Ekranın önündeki Ahmet Abi kızıyor: Oğlum, bir sessiz olun, göremiyorum ya!

TJK, Sonuçları Son Ayak Koşmadan Açıklayabilir! Okumak İçin Tıklayınız

İki yarışın saatini aynı ana denk getirdikleri yetmezmiş gibi, koşan yarışı izletmek yerine, beceriksiz görevlilerin eğitilmemiş atları baksa sokmasını izletiyorlar. Kaldı mı heyecan? Oradaki yarış koştu, kimin kazandığı belli, o saatten sonra tabelaya bakıp kimin geldiğini görsen yeter. Hayal edin: Derbi maç var. İzlemediniz. Maçın sonucunu Google'dan ya da herhangi birinden, bir yerden öğrenmek mi sizi daha çok heyecanlandırır yoksa özetini  açmak mı veya tamamını tekrar izlemek mi? Ya da şöyle diyelim: Methini duyduğunuz bir filmin ya da finalini sabırsızlıkla beklediğiniz bir dizinin sonunu, daha izlemeden önce bilmek ister miydiniz? 

At yarışı heyecandır. Adrenalindir. O yarışı canlı izlemenin heyecanıyla tekrarını izlemenin verdiği his aynı değil. 

TJK, ya yarış saatlerini doğru seçmeli ya da ikinci bir yayın kanalı açarak dileyenlere oradan yabancı yarışları izleme imkanı sunmalı. Her yerinden sorun, sıkıntı akıyor. Her gün bizi ayrı çıldırtıyor. Bari bu heyecanımıza, zevkimize dokunmasın.

AĞLANACAK DURUMDAYIZ AMA GÜLMEDEN DE EDEMİYORUZ

Yarışseverler olarak gerçekten ağlanacak durumdayız ama gülmeden de edemiyoruz. Adamlar bizimle resmen alay ediyorlar, kafa buluyorlar. Sesimizi yükseltiyoruz kulaklarını tıkıyorlar; karşılarına dikiliyoruz, gözlerini kapatıyorlar; açıklama bekliyoruz, dudaklarını bantlıyorlar. "Paranız varsa oynayacaksınız, yoksa işinize bakın, bizde böyle." diyorlar. Ha! Bir de "Paranız tatlıysa oynamayın." diyorlar. 

Bir değil, iki değil bu yanlıştan dönün! MBH'yi geri getirin.

Güzelim kurumu kumarhane mantığıyla yönetiyorlar. Yabancı yarışlar da her yönüyle bu işin rulet masası. Kırmızı mı, siyah mı? Yedi mi, üç mü, dokuz mu? Seç bir numara, beğen bir renk. Belki denk gelir. Kim bilir?

Bahis kabul ediyorsun ama veri sağlamıyorsun. Yayın yapıyorsun ama kanal açmıyorsun. Yurt dışında çıkan atları bile en az 1 saat geç giriyorsun. Böyle bir kurum olabilir mi? TJK, sahi sen ne yapmaya çalışıyorsun? 

Evet sevgili yarışseverler şaka gibi bir konuyla daha karşınızdaydık. Zaten TJK'nın kendisi bir şaka değil mi? Bari başta söylediğimiz gibi, ücretsiz mercek dağıtsın da yabancı yarışları daha yakından takip edelim. Ne dersiniz?

TJK, idman pistinde bile bile hata yapıyor. Göz göre göre yanlış bilgilendiriyor.

Her gün yeni bir haksızlığa uğruyoruz. Bizler keriz değil, kaz değil, yarışseveriz, Lütfen, artık sessiz kalmayın! "TJK, yeter, dur!" demenin tam vakti! Yorum ve görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere iletmenizi bekliyoruz. Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkür ederiz.

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.