Yarış Hayatı Riskli Atlar

Dilerseniz yarış hayatı riskli atlar hakkındaki bilgilendirici içeriğimizi aşağıdan okuyabilir veya aşağıdaki bağlantı aracılığıyla günlük bilgilere erişebilirsiniz.

YARIŞ HAYATI RİSKLİ AT NE DEMEK?

Yarış hayatı riskli atlar içeriği, bir safkanın geriye kalan yarış hakları ve bu koşularında elde etmesi gereken dereceler hakkında bilgi vermesi açısından oldukça önemlidir. Bilgiler Türkiye Jokey Kulübü Genel Hükümleri'nde yer alan son 20 yarış kuralına göre hazırlanmaktadır.

TJK Son 20 Yarış Kuralı

Son 20 yarış kuralı Türkiye Jokey Kulübü tarafından ortaya atılan ve bir yarış atının iştirak ettiği son yirmi koşuda en az dört kez tabelaya girmesi veya iki defa ikincilik yapması ya da kazanması şartını öngören bir uygulamadır. Grup yarış kazanan safkanlar belirli koşullarını sağladıklarında bu durumdan muaf tutulurlar. Fakat bu şartı sağlaması gerekip de beklenilen başarıyı elde edemeyen safkanların yarış hayatı biter. Bu atlara ahır tahsisi yapılmaz ve koşulara kayıtları kabul edilmez. Ancak mahalli düzeydeki mücadelelere katılmalarında bir sıkıntı yoktur. Bu yüzden yarış hayatı riskli atlar hakkında programdan önce bilgi sahibi olmak çok önemlidir.

Yarış Hayatı Riskli Atlar Hakkında Bilgi Edinme

Yarış hayatı riskli atlar hakkında bilgi edinmek oldukça basittir. Öncelikle bu bilgileri sitemizin ana sayfasında bulabileceğinizi söylemek isteriz. Ayrıca menümüzde de riskli atlar seçeneği mevcuttur.

Buna ilave olarak Türkiye Jokey Kulübü resmi internet sitesi olan www.tjk.org adresinde yer alan yarış programında safkanların totolarından sonra s20 şeklinde bir alan bulunmaktadır. Burada son 20 yarış kuralına göre o safkanın kaç yarış hakkı kaldığı yazar. Eğer o safkanın üzerine tıklayacak olursanız, detay sayfası açılır ve sol üst köşede yer alan kazanç bölümünün üstünde ''Kalan Koşu Hesaplama'' sekmesi yer alır. İşte bu alanı kullanarak yarış hayatı riskli atlar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Açılan kutulara 2-3-4 şeklinde değerler girerek o safkanın kalan koşularında tabelanın hangi basamaklarında yer alması gerektiğine ilişkin fikir sahibi olabilirsiniz.


Yarış hayatı riskli atlar, birçok ilde düzenlenen koşularda gerçekleşen sürprizlerde ismi olan safkanlardır. Özellikle son birkaç koşu hakkı olan atlar tarafından zaman zaman büyük sürprizlere imza atıldığı görülür. Sizler de her gün sitemizi ziyaret ederek bu tarz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Please Don't Spam Here. All the Comments are Reviewed by Admin.