Foto Finiş

AKINZADE//SAADET SULTAN//ALATOR: Günün ilk maidenine katılacak olan safkanlar arasından idman pistinde çok canlı gördüğüm tecrübeli 1 Akınzade favorim olacak. Sanzatu'nun anneden kardeşi olan ve  mesafe istediğini ilk iki koşusunda da gösteren 8 Saadet Sultan ciddi rakip olarak görünüyor. Son olarak ise annesi Mavi Rüya; Salvatore, Mavi Kılıç, Mavi Kumsal gibi safkanlarla kardeş olan ve uzuna elverişli pedigrisi ile 2 Alator da kuponlardaki yerini almalıdır. 

BAYEMİR: Aranın ardından İstanbul'da iyi grupla karşılaşan safkan, ilk 200 metre sonrası liderliği almış, rakiplerini kendi temposunda sürüklemiş, son 200'e kadar da önde götürmüştü. Ancak içinden gelen formda safkan Duman'a çok fazla karşılık veremedi. İki yarışının arasında 14 gün olsaydı bugün hiç düşünmeden banko önerirdim ancak iyi durumda olan rakiplerinin varlığından ötürü geniş kuponda bu riski alamadım. Bilinen güç ve kalitesiyle düşük bütçeli kurgularda tek olarak değerlendirilebilir. 

BEDESTAN: Bugüne dek katıldığı 14 yarıştan sadece birinde tabelaya giremedi. Ki bu koşularının birçoğunda potansiyel sahibi atlarla karşılaşmıştı. Bu yıl ilk kez H 21 mücadelede Silver Cloud, İnto, Bırakın Gitsin, Karaderviş, Mavi Çocuk, No Way Out gibi atların arasında koştu ve  Açık 2 koşu galibi Silver Cloud'a bir boy farkla kaybetti. O gün son 50 metreye lider olarak giren Bedestan, dışından çok kuvvetli gelen Silver Cloud'a direnemedi. Öne yakın gidip düzlükte koşuyu çalma şeklinde bir stile sahip olan safkan için bugünkü yarış biçilmiş kaftan. Önde gitmeyi seven atlardan bir tek Pastor formda. Diğerleri epey formsuz. Zaten bunlar arasından Hidden Jewels, liderlik konusunda çok ısrarcı bir at değil. Bartolomeo deseniz çok formsuz. Yani önde Pastor'ün çok yüksek tempoya girmeyeceği bir yarış olacak. Bu da Bedestan'ın çok işine gelecek çünkü o gün önde çok sert tempo giden İnto'yu takip etmek, yakalamak ve geçmek için epey efor sarf etmişti. Bugün düzlüğe çok daha kolay çıkmasını ve liderliği alarak hiçbir rakibini yanına yaklaştırmamasını bekliyorum. Aynı kiloyla, daha uygun rakiplerinin arasında bankom. 

Adana ve İstanbul at yarışı galoplarına tek tıkla ulaşabilirsiniz.

LADY VENUS//REGARDLESS: Bu koşunun Lady Venüs ile Regardless arasında bir rövanşa sahne olması ihtimali epey yüksek görünüyor. Lady Venüs, son dönemde beni en çok şaşırtan kısraklardan biri. Gerçekten de koşuya çok iyi bir tempo vermesine rağmen sonlarda da canlı kalmayı, rakiplerine cevap vermeyi başarıyor. Bu yarış için yapmış olduğu çalışmalarında da formunun aynen devam ettiğini gösteriyor. İlk üç koşusunda potoyu önde geçen, son startında Lady Venüs kazanırken dördüncülükte kalan Regardless da iyi ellerde hazırlanan potansiyelli bir tay olmasıyla bugün yine iyi bir performans sergilemeye aday. O da idman pistinde genel durum bakımından iyi duruyordu. Kurgumuz bakımından geniş kuponlarda sürpriz de aranabilecek bir yarış.

İstanbul ve Adana yarışları için hazırladığımız detaylı istatistiklerimizi kaçırmayın!

SUMELHAN: İki yarış öncesinde bu pistte Silver Cloud, Contender, Trilya, Alaçatı Ağası, Alberto gibi rakiplerini 1500 metre mesafede geçen safkan, bugüne de dek 1900 metre mesafeye üç kez çıktı ve hiç geçilmedi. Üstelik bu mesafedeki iki birinciliği Adana pistinde aldı. Son yarışını çok dikkate almadığımı söylemeliyim çünkü o gün öne gelip temposunu veremedi ve çok süratli rakipleri vardı. Bugün önde istediği tempolarla götüreceği koşuda jokeyi Özcan Yıldırım ile bir beyaz bayrak ayna yapma ihtimalini çok yüksek görüyorum. 

Foto Finiş Adana Altılı Ganyan Tahminleri

1. ALTILI

2.1.3.5.7.6.8.4
1.8.2
3 BAYEMİR // 7.1
6 BEDESTAN BANKO
8.2.1.3.7.4
6.4 // 5.7

20.16 TL // 120.96 TL 

2. ALTILI

6 BEDESTAN BANKO
8.2.1.3.7.4
6.4 // 5.7
6 SUMELHAN // 8.5
3.1.6.2.8
10.3.9.2.4.5

25.2 TL // 151.2 TL

Nalkapon Dayı'nın Adana tahminleri için tıklayınız.