TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

16 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahmini

16 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahmini

 

Bugünkü İstanbul altılı tahminimde düşük bütçeli kurgular için bir tekim, bir de bankom olacak.

HAVZALI BU GRUBU GEÇER

Yarış hayatına Bursa'da başlayan Havzalı, ilk koşusunu kazandıktan sonra bir kez açık, bir kez de kısa vade koşuya katılıp başarısız olmuştu. Sonrasında iki ay ara verip sentetik pistte katıldığı ilk yarışta sonlarda yaptığı kuvvetli sprintle rakiplerini çok kolay atlayıp durumunun ne kadar iyi olduğunu gösterirken bu tip grupları da zorlanmadan geçebileceğini ispatladı. Bursa'daki hazxırlıklarını ıslak pistte 1000'i 1.10 ile tamamlayan safkan, devam eden formu ile bugün de kazanacaktır. 

FORMUNU KORUYAN CERENSEL

İki yarış öncesinde Juno ile La Querda'ya potoda kaybederken Beklenen gibi bir safkanı geçmeyi başarmıştı. Sonraki yarışında ise buna benzer bir grubu çokrahat bir şekilde gerisinde bıraktı. Evvelki senenin ilk aylarında Grashof'a da az farkla kaybettiği bir yarış bulunan Cerensel, gününde olduğunda bu ve de benzer gruplara boyun eğmeyecek bir at. İdman pistindeki görüntüsünde de formunu koruduğunu gösteren safkandan bir kez daha birincilik gelebilir.

Yarış gördükçe daha iyi duruma gelen Golden Pass ile grubun iyi atlarından biri olan Folgore rakipleridir. 

BAZI ATLAR GERİ PLANDA KALMIŞ

Gün içerisindeki koşulara baktığımızda özellikle ilk iki ayakta normalde görmesi gerekenden daha az ilgi gördüğüne inandığım bazı safkanlar var. İlk ayaktaki 2 Gurbet Ateşi ile 1 Gökçe Hatun; kısa vadeli açık ve de grup  koşulardaki başarılarıyla bugün bu koşuda daha ön planda olması gereken atlardı.

İkinci ayakta ise 4 Spark Racer'da benzer bir durum söz konusu. Son dönemde bu seviyede (H21) katıldığı son iki yarışı da kazanan kısrağın geçildiği mücadeleler ya Grup koşu ya da kısa vadeli yarış. Üstüne üstlük kazandığı H21 koşularda bu grupta ön planda tutulan atları da geçmiş. Bugün de ters bir yarışa imza atarak kendisine güvenmeyenleri yanıltabilir. 

ALTILI GANYAN KURGUM

2.1.4.10.9
4.3.7.2.1.6.9.11
1 HAVZALI BANKO
5.4.2.1.3
4.9.8
4 CERENSEL // 5.1

Etiketler

Yorum Gönder