TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

06 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahmini

06 Ocak Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahmini

Bugün İstanbul'da keyifli bir yarış programı var. Altılı tahminlerimde her ayağı genişçe yorumlayıp sizlere detay bilgiler verdim. Bütün yorumlarımı okumanız sizler için daha faydalı olacaktır. Şansınız bol olsun.

ESENNUR FARKLI BİR TAY

Kalite safkanlardan Sürgüntay ile ana baba bir kardeş olan Esennur, henüz ilk yarışında yaptığı üçüncülükle farkını ortaya koydu. Elbette böyle bir orjine sahip olan bir safkanın dört yaşına girmesine birkaç ay kala yarış hayatına başlaması, sıkıntılı bir dönemden geçtiğinin göstergesi. Zaten ilk koşusunda da çok ön planda tutulmuyordu. O gün yarışı dikkatle izlerseniz Saadettin Boyraz kamçısına hiç başvurmadı. Anladığım kadarıyla tayı sıkmak istemedi. Ben bu tayın bugün de çok fazla sıkılacağını düşünüyorum. Sakatlanmadan, sağlıklı bir yarış hayatı olursa ilerleyen dönemlerde farklı bir noktaya geleceğinden de şüphem yok. Muhtemelen Halis Karataş da düzlükte akarsa iterek kazanmayı deneyecektir. Tecrübeli ve de formda rakiplerinin olması da benim güvenimi azaltıyor. Burada sürpriz aramayı da uygun buluyorum. 

PEEKABOO BU KEZ KAZANABİLİR

Hatırlayacak olursanız Peekaboo'yu, %2 AGF oranıyla koştuğu gün, alternatif tek olarak düşündüğüm Green Shadow'la beraber yalnızca iki atta önermiştim. O gün dört at taraklama şekilde potoya girmiş Peekaboo da dördüncü olmuştu. Potansiyelli bir safkan olduğunu biliyorum. O koşusundan sonra bugün Gökhan Kocakaya'nın deklare olması da önemli. Yarış biraz hızlı giderse sonlarda yapacağı etkili sprintle kazanabilir.

MY BRAYD HAZIR GÖRÜNÜYORDU

İdman pistinde hazır gördüğüm safkanlardan biri de My Brayd. Bugün epey sürpriz konumda olsa da benim ilgimi çekti. Uzun mesafe yarışı olsaydı düşünmeden favori önerirdim. Mesafenin kısalığı bir adım geri atmam sebep oldu ancak bugün kötü koşsa dahi ilk uzun mesafeli yarışı için aklınızdan yer etmesi ve  de takip listelerinize almanız adına hem yorumladım hem de şablonumda yer verdim. 

LEHİNE GİDİŞATTA RAMPAGE KAZANIR

Rampage, Halis Karataş'la üç kez piste çıkıp üçünü de kazandıktan sonra şampiyon jokeyinin ceza almasından ötürü sonraki üç yarışında üç farklı jokeyle piste çıkmıştı. Bunlardan biri de Grup 2 Topkapı Koşusu'ydu ki bence ilgilileri bu tarz bir yarış için acele ettiler. Çünkü o yarıştan sonra biraz sallandı. Son olarak 2400 metre sentetik pistte ikincilik elde eden safkan o gün de yarışın gereğinden fazla yavaş olmasından etkilendi. Çünkü öndeki Arts Man'i o tempolarda götürdüğü mücadelelerde geçmek her babayiğidin harcı değil. Bu defa yavaş başlayıp sonrasında hızlanmaya müsait bir koşu var. Bu da Rampage'in sevdiği bir gidişat türü. Şampiyon jokeyi ile yarışı arka gruba yakın götürüp düzlüğe doğru önlere akarak son 200 metrede geriden gelen Magnum Opus'a cevap vermesini bekliyorum.

TOUGH BEYAZ BAYRAK AYNA YAPABİLİR

Süratli safkan ikinci koşusuna sert grupta katıldı ve de o gün numarayı alamamasına rağmen son 150 metreye kadar mücadelenin içinde kalmayı başardı. Bugün ise çoğu istikrarsız rakiplerinin arasında önde gitmeye istekli olacağına inandığım tek safkan. Brother Lion ve de Silver Orbit'in de onu takip edeceklerini düşünüyorum. Fakat şunu da söylemeliyim: Son koşusundaki görüntüsü, öne yakın da gidebileceğini gösterdi. Tough, bu tip safkanlarla başarılı olan Saadettin Boyraz idaresinde yarışın başında beklediğim gibi öne çıkarsa rakiplerine direnecektir. 

Mehmet Kaya'nın atın üstünden atladığı, daha uzun yıllar boyunca unutulmayacak bir yarış. Sam Land ile Nevres arasındaki unutulmaz final!

DÖRT SAFKAN ÖN PLANA ÇIKIYOR

Günün beşinci ayağında dört safkan ön plana çıkıyor ki muhtemelen büyük bir kesim de benimle aynı görüştedir. Bunlar Altınsuyu, Orhunkaan, Daloğlu ve de Aydereağası. Ben bu dört safkana ilk sıradan şans vereceğim ancak Müslüm Çelik idaresindeki Alsancaklı'yı da atlamayı düşünmüyorum.  

ARISAN TOPARLANDI

2019 yılının ortalarında Bütünay, Derin Sultan, Öncüpınar gibi rakiplerini geçen Arısan, onun öncesinde Moskova Ateşi, Signora gibi rakiplerini de alt etmişti. Kazandığı o yarışın ardından favori olarak girdiği koşuda sakatlanıp uzunca bir müddet geri alındı. 2020 yılı Eylül ayında yeniden sahalara dönen safkan, son dördüncülüğünde artık toparlandığını gösterdi. O gün viraja en geride girmişti ve de iç bariyerlere yaklaşarak yaptığı ataklarıyla dördüncülüğü elde ederken çok sağlıklı görünüyordu. O başarılı yarışının ardından, bugüne kadar kazandığı bütün yarışlarda üzerinde olan Müslüm Çelik'in bir buçuk yıl aradan sonra yeniden kendisini tercih etmesiyle daha çok dikkatimi çeken Arısan'dan bugün çok iyi bir yarış bekliyorum. 

Murat Kaya'nın yorumlu KEMPTON tahminlerinde bir adet cazip bankosu var.

BARUTEFE SÜRPRİZ YAPABİLİR

İzmir'deki ilk yarışlarını hatırlayacak olursanız yüksek potansiyel taşıyan, en azından kısa vade koşularda başarı sağlayabilecek bir safkan görüntüsüne sahipti. Maidenden çıktıktan sonra sıkıntılı bir döneme giren safkan, uzunca bir müddet ara verip pistlere geri döndü. Ardından gördüğü üçüncü yarışta ise henüz hazır durumda olmamasına rağmen bugünkü rakiplerine benzer bir gruptan dördüncülükle ayrıldı. O yarışının ardından yaptığı çalışmalarında kendini geliştirdiğini gösteren Barut Efe; 800'ü 55, 600'ü 40 şeklindeki dereleriyle bu kez daha iyi bir performans sergileyerek sürpriz yapabileceğinin sinyallerini veriyor. 

Hasan Kurtuluş'tan Bursa'da iki net banko!

Serkan Yaşar İstanbul Altılı Tahmini

8.6.5.2 // 7
6.8.5.4.1.12.9
2 RAMPAGE BANKO
1 TOUGH // 2.4
2.3.1.5.6
7.8.2.6

39.2 TL // 147 TL

Happy Valley'de sekiz ayrı yazarın YORUMLU tahminlerini kaçırmayın!

Etiketler

1 $type={blogger}: