TJK TV Canlı Yayın
Canlı
wb_sunny

Son Dakika

03 Ocak Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

03 Ocak Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

 ALTILI TAHMİNLERİ

Bugünkü İzmir altılı tahminlerimde sizler için geniş yorumlara yer verdim. Gözden kaçan, formu yükselen safkanlar hakkında düşüncelerimi paylaştım. Umarım faydalı olur. 


İLK AYAKTA UZUNA ÇIKANLARA DİKKAT

Günün ilk ayağında orjin olarak uzun mesafeye yatkın olup ilk defa bu mesafeyi tecrübe edecek olan atlar var. Bunlar Kayakule, Yomralı, Alperenağa. Mesafe ayırt etmeyeceğini düşündüğüm Akkuşbey de listeye öncelikli olarak eklenebilir. Kuponumuzda bu safkanlara sırasıyla öncelik verelim. Koşunun tempo bakımından düşük olması, kısaya yatkınlara da yarayabilir. Bunlar arasından form durumu iyi olan Berhayat'ı da küçük kuponlarımıza eklemeyi ihmal etmeyelim. 

KIZILHAN ÖNDE BOŞ KALACAK

İnatçı karakteri ile tanıdığımız Kızılhan, ilerleyen yaşına rağmen çok iyi koşmaya devam ediyor. Bugün yine önde liderliği isteyecek, istese de alabilecek bir rakibi yok. Kendi temposunda sürükleyeceği koşunun sonlarında yine dayanabilir.  Bu kez Kocakaya faktörü ile koşacak olan Aşıkbey ise Kızılhan'în tempoyu biraz yüksek tutması halinde rakiplerini affetmeyecek durumda. Atiksoylu, idman pistinde çok parlak bir görüntüye sahipti. Üst gruplardaki yarışlarından sonra burada gerçek potansiyelini ortaya koyacaktır. Ildırlı'yı şimdiye kadar çim pistte izledik ama hem kumda hem de çimde koşabilecek bir pedigriye sahip. O da çalışmalarında göze batan bir diğer safkan. Son olarak Sinoplu Merve de istikrarlı görüntüsüyle kuponlara dahil edilebilir.

VERDİĞİ ARAYA RAĞMEN INDIAN MOST


Indıan Most; güçlü bir safkan ve bir buçuk aydır idmanda. Bu süreçte beş kez uzun çalışma yaptı. Bir de 800 metrelik işi var. Galoplarında her zaman kötü dereceler çıkarıp yarış içinde farklılaşan bir yapıya sahip. Bugünkü koşuda My Royal Sun, bilinen stiliyle liderliği hiçbir rakibine bırakmayacaktır. Son koşularında tempoya girmeyen Serpinti ise yine bekleme yarışı yapacaktır. Ancak hafif tempo giden bir yarışta sonlarda güçlü gelip gelemeyeceği benim için de merak konusu. Böyle gidişatlara bayılan İndian Most'un düzlük üzerinde önlere sarkarak My Royal Sun'la girişeceği mücadelede rakibine üstünlük kurma şansı çok yüksek. Yarış düşündüğümün aksine biraz hızlı giderse Arkansas Soul, Serpinti ve Güçlü Kız da devreye girebilirler. Biraz gidişata bağlı bir koşu olacak gibi. Ama öncelik İndian Most ile My Royal Sun'da. 

UZUNA YATKIN ORJİNİYLE JUNIOR ÇINAR


Junior Çınar'ın tam kardeşi Big Africa, maidenden 1900 metre mesafede çıkmıştı.  Son iki koşusunda da sert gruplarda koştu. Bugün daha denk rakipler arasında hem de ilk defa kendi mesafesinde koşacak. Önde gitmesine mani olacak bir safkan da görünmüyor. Koşunun başında liderliği alacağını, Dragon Pearl'ün de ona avans vermeden takip edeceğini düşünüyorum. Düzlüğe nefesli gelmesini beklediğim Junior Çınar'ı rakibinden bir adım önde tutuyorum. Uzuna yatkın orjini ve boş kilosuyla Torokoviç'e de sürprizde şans verilebilir. 

BÜTÜN OKLAR BOMBACAN'I GÖSTERİYOR


Bombacan son koşusunda beyaz bayrak ayna yaparken daha sert rakiplerle karşılaşmıştı. Burada da Alptuğhan var ancak gidişatın ona uygun olacağını düşünmüyorum. Temponun, onun yarış stiline göre çok düşük kalmasını bekliyorum. Bombacan; 400 metreyi 27, 600 metreyi 40 yaptığı çalışmasında da çok iyi durumda olduğu gösteriyordu. Yine çıktığı gibi bitirecektir. 

Foto Finiş İzmir Altılı Tahminleri

1.6.2.7.5
6.1.2.5.8
3.2.1.4.5
2.3 // 4
3 BOMBACAN BANKO
5.3.1.9.2

87.5 TL // 131.25 TL

TJK'da neler oluyor? E-bayi sistemine müdahale mi ediliyor? Görkem Baba olayının detayları neler? Bütün sorularınızın cevabı haberimizde mevcut. At yarışı haberlerine tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yabancı yarış uzmanımız Murat Kaya geri döndü! Üstelik İngiltere Southwell at yarışı tahminlerini genişçe yorumladı. Sürpriz bir bankosu var, mutlaka bakın!


Etiketler

Yorum Gönder