19 Aralık Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

Benimle dans etmek zordur, samba bilmeyen piste çıkmasın yeğen. Sabah ezanıyla uyandım yeğen. Hemen cimnastiğe başladım. Ballı sütümü, fındığımı, fıstığımı yedim. Bir örümcek gibi evimin duvarına tırmandım. Balkonda beni izleyen komşular şaşkına döndüler. Anlayacağın, bugün zımba gibiyim. 

Sabah Eşek Kesen Mahmut geldi. Onun muhteşem etlerinden her hafta alırım. Benim için Konya'dan otobüse biner, yarım kilo kuşbaşı etimi getirir. Bahşişini de alır. Sen şimdi diyeceksin ki Dayı, o kadar yolu yarım kilo kuşbaşı için gelip bahşişe razı mı oluyor? Oluyor yeğenim. Gözlerini aç, iyi oku. 

Sene 1993 yeğen, emekli olan atları takip ediyorum. Sevdiğim bir at vardı. Ne aygır oldu ne de ana. Onu satın almak için yola koyuldum. Bir de ne öğreneyim çoktan satılmış. Kim aldı diye araştırdığımda bütün izler beni Eşek Kesen Mahmut'a götürüyordu. Trene atladığım gibi soluğu Konya'da aldım. Onun kasap dükkanı bulduğumda orada yoktu. Kesimhaneye gitti, dediler. Hemen taksiye atladım. Kesimhaneye vardığımda gözlerime inanamadım. Eşekler, domuzlar, atlar sırada bekliyor. Ortada ne dana var ne koyun ne de kuzu. Kapıyı çaldım ama açan olmadı. İşte o anda süper bacak gücümü kullanarak bir tekmede çelik kapıyı paramparça ettim. Gürültü kopunca Eşek Kesen Mahmut elindeki bıçakla kapıya koştu. Üstüme geliyordu. Hemen üstün zekamı kullanıp planımı yaptım. Gömleğimi çıkardım. Yay gibi gerdim. Tam saldırıyordu ki kolunu ketenpereye aldım. Büktüm. Kırılma derecesine getirdim. Birden içerden fedaileri çıktı. Mahmut'u çevirip yere diz çöktürdüm. Kurbanlık koyun gibi yatırıp boynuna bıçağı dayadım. Salavat getirdim. Tam şah damarını kesiyordum ki ayaklarıma kapanıp yalvarmaya başladı. Adamları da karşımda diz çöktü.

Ona bir daha dana, koyun, keçi, kuzu, tavuk, ördek, hindi dışında bir şey kesmeyi yasakladım. Aylık yarım kilo kuşbaşı haraca bağladım. Sonra da atıma binip İstanbul'un yolunu tuttum. Akşam ezanında evdeydim. İşte o gün bugündür Eşek Kesen Mahmut, gününü kaçırmadan haracımı getirir. 

Fazla konuşmayı sevmem haberin ola. Sana Karşıyakalı Cemo kod adlı seyis yeğenimin bana gönderdiği müthiş kurguyu veriyorum. Gözlerinden öperim. Şansın bol ola.

HASAN KURTULUŞ'UN İZMİR TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Nalkapon İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

3 KIZILHAN // 5.1.6
11.9.8.1.3.5.4.7
1.3.2
4.2.3
5 KENANLI BANKO
5.6.9.4.1.10.11.2

40.32 TL // 161.28 TL 

2. ALTILI

5 KENANLI BANKO
5.6.9.4.1.10.11.2
1.3.7.8.2
2.5
1.2.6.10.9.4
6 KARA MAÇA // 9.8.5.3

33.6 TL // 168 TL

Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.