22 Aralık Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri

 Nasılsın yeğenim, iyi misin? Bugün Dürbün Necdet beni yine heyecanla aradı. Urfalı köy ağalarının, paralı sitecilerin bomba bankosunu el altından söyledi. Hepsi de Kayasel'i banko yazacakmış yeğen, haberin ola. Bugün paralı sitecilerin şovu var. 

Sene 1998 yeğenim. O zamanlar Veli'de sözüm geçiyor. Şimdiki gibi TJK ele geçirilmemiş. Eskiden böyle değildi, namuslu insalnlar vardı. Gerçek atçılar vardı. Şimdi TJK'nın televizyonunu açtığımda yiyici takımını görüyorum. Hepsi birbiriylel akraba. Hele yeğen o Urfa yarışlarını anlatan spiker yok mu, onun TJK Reisi'nin has adamı llolmasından şüphelenmem mümkün. Bırak ona yarış anlattırmayı, mektepte ona hikaye anlattırmıyorlardır. İşte yeğenim TJK'yı böyle böyle yiyorlar, haberin ola. Bana düşmanlıkları da bundan. Bildiklerimi anlatsam gece ilk uçakla Kore'ye kaçarlar. Aldığım istihbarata göre TJK Reisi'nin olanlardan haberi yok. Elimdeki belgeleri sitedeki yeğenlerime vermem an meselesi olabilir. 

O zamanlar yeğen, İtalyan dostum Cilberto'yla o pavyon senin, bu pavyon benim geziyoruz. Dilberler peşimizde pervane oluyor, pavyon fedaileri önümüzde el pençe duruyor. Her akşam gavur paralarını savurup gece Veli'ye dönüyoruz. Cilberto'ya saman balyalarından yatak yapıp kendim yerde yatarak ona Türk misafirperverliğini gösteriyorum. 

Bir sabah uyandığımda kollarımı hareket ettiremiyordum. Kalkmaya çalıştığımda da ayaklarımla boynum da oynamadı. Gece çok içmiş olmam mümkündü. Sonra birden bir ses duydum. Yan ahırın seyisi Lavuk Ahmet'in sesiydi. Nalko uyandı, dedi. İşte o anda, yatağa bağlandığımı anladım. Kafamı çevirdiğimde Cilberto'yu göremedim. Bakkala gitmiş olması mümkündü. 

Lavuk Ahmet'in derdini biliyordum. Ona bir ders vermemin zamanı geldi de geçiyordu bile yeğen. 

Nalkapon Adana At Yarışı Tahminleri.

1. ALTILI

4.6.8.1.9

3.6 // 2

5.4.2

5 KAYASEL BANKO 

1.2.6.11.7.8.9.4

5.8.7.3.11.1

100.8 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

1.2.6.11.7.8.9.4

5.8.7.3.11.1

5 BERATEFE // 3.8

8 GAZINÇ BANKO

3.4.5

7.8.1.12.6 

50.4 TL // 151.2 TL
Tıkla Git

Yorum Gönder

0 Yorumlar
* Lütfen yorum yazarak düşüncelerinizi bizimle paylaşın.