12 Aralık Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

GROUND STORM: İki yarış önce Profond kazanırken baş farkıyla dördüncü olan safkan, ardından İstanbul'da çok etkisiz bir yarış yapmıştı. Güçlü bir orjine sahip olan Ground Storm, Flashing Girl ile Emirşah'ın anadan kardeşi. Bugün ilk defa kum piste çıkacak olan tayın idman pistindeki görüntüsü de beni memnun etti. Sürprize açık gördüğüm mücadelede kuponlardaki yerini almalıdır. 

OĞLUM CAKO: Yarış hayatının ilk koşusunda çim pistte beşincilik elde eden Oğlum Cako, yaklaşık olarak altı aylık bir ara verdi. Ağustos ayına dek idmanlarına devam eden tay, daha sonra üç ay bir boşluk bıraktı. Akabinde yeniden hızlandırdığı çalışmalarında 1000'i 1.09, 1200'ü 1.25 şeklinde etkiler dereceler ile sonlandırıp buraya geldi. Özellikle en son yaptığı 600 metrelik çalışmasında 26-40 rahat yaparken yanındaki Ahmet Ali'ye rahat hakim olması da ilgi çekiciydi. Dinçlikle gireceği bu mücadeleden birincilikle ayrılabilir.

KIZILHAN: Oldukça inatçı bir karaktere sahip olan Kızılhan, bugün önde kendi temposunu verebileceği bir grupta koşuyor. Bu defa Mehmet Kaya'nın deklare olduğu safkan idman pistinde de ışıl ışıl bir görüntüye sahipti. Mesafesini bulan, yarış karakterini ortaya koyabileceği bir mücadeleye girecek olan Kızılhan'dan beyaz bayrak ayna yarışı bekliyorum.

KANMANTAY//OĞUZŞAH//BAYHABER//GÖLGE KRAL: Son startında sahada da güvenilen Kanmantay, beklentinin çok altında kalmıştı. Bu defa daha tecrübeli ve de hazır olan safkan, 62 kg altında gerçekleştirdiği 600'ü 41 rahat dereceli işiyle de iyi durumunu gözler önüne seriyor. Çalışmasında ekürisi Özakbey'la kafa kafaya giden Oğuzşah, Ekim ayının ortalarından beridir sürdürdüğü hazırlıklarının meyvesini toplamaya çalışacaktır. Gölge Kral ise çok iyi bir pedigriye sahip. Annesi Verdinaz; Anayurt ve de Çaltepe gibi iki klas safkanla ana baba bir kardeş. Usta ellerde hazırlanan tay, bu yarışı ile beraber takibe alınmalıdır.

ABHER//CEYLİNSU: Kadir Tokaçoğlu idaresinde katıldığı mücadele elde ettiği dördüncülükte genel görüntüsü iyi olan Abher, bu defa eküri avantajıyla farklı bir performans sergilemeye aday. Grubun ağır toplarından Ceylinsu da daha evvelinde bu ve benzer grupları geçmiş bir kısrak olarak dikkat çekiyor. Kilosu ağır olsa da 1200'ü 1.24 işini yarışına yansıtması halinde iddialı olmasını bekliyorum. 

ÖZAKBEY//PITIR: Daha önce kum pistte açık yarış kazanan Özakbey, Tigem Koşusu'nda bugünkü jokeyi Gökhan Kocakaya idaresinde dördüncü olmuştu. Bu yarış için etkili hazırlıklara sahip olan safkan, sevdiği pistte, İzmir'e yalnızca onun için gelen jokeyi ile iyi bir performans gösterecektir. Pıtır ise süratli giden mücadeleleri çok seven bir safkan. En son olarak İstanbul'da Halis Karataş ile katıldığı kısa vadeli koşuda Aypars'a az farkla geçilmişti. Bugün Mehmet Kaya idaresinde piste çıkacak olan safkan, aradığı tempoyu bulacak gibi duruyor. 

LORD OF TIME: Bursa'da sert rakibi Kick Collen'in tempo verdiği mücadelede ikinciliği kurtaran safkan, bugün biraz daha işine yarayacak bir gidişatta yarışacak. Birçok istikrarsız atın bir araya geldiği koşuda tempo düşündüğüm gibi yüksek olur ve safkan da kendi yarışını yapabilirse birinciliğin en güçlü adayı olacaktır.

GRAY WOLF:  Eylül ayında Calliente arkasından ikinci olurken Baydöker, Strabon, Perfect Runner gibi rakiplerini geçen, kısa vade mücadelede Candadaş kazanırken beşinci olup Doğa Kanunu, My Prıde, Calliente ve de Baydöker'i gerisinde bırakan, en son olarak da Kurusoğan, Neyzen, Tek Dadaş arkası dördüncü olan safkan, Özcan Yıldırım'ın da deklare olmasıyla bugün daha bir güven veriyor. İyi bir hazırlık döneminin ardından gireceği bu mücadelede etkili bir yarış yaparak potoyu önde geçebilir. 

CASA GRANDE: Evvelki sene sergilediği harika performansı bu sezona taşıyamayan Casa Grande, sıkıntılarından kurtulup üzerindeki ağırlığı attığını Ekim ayının başından bu tarafa düzenli olarak Adem Oluk idaresinde sürdürdüğü çalışmaları ve de çıkardığı dereceleri ile gösteriyor.  Son olarak 1000'i 1.02, 600'ü 36 rahat şeklinde iyi dereceler elde eden safkanın iç kulvardan çıkmasının avantajı ile kalabalık grupta yer tutmakta zorlanmamasını ve de bilinen güç ve kalitesi ile kazanmasını bekliyorum.

WOLVERHAMPTON TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İzmir At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

6.1.5.4.9
7 OĞLUM CAKO // 1.9
6 KIZILHAN BANKO
3.4.1.2.11.6.8.10
5.2.6.7.12.9.8.4.3
1.8

50.4 TL // 151.2 TL

2. ALTILI

3.4.1.2.11.6.8.10
5.2.6.7.12.9.8.4.3
1.8
3.7.5.8
1 GRAY WOLF // 2.6
7 CASA GRANDE BANKO

50.4 TL // 151.2 TL

NALKAPON DAYI'DAN SON DAKİKA İZMİR!

BÜLTENLERİN VE YAZARLARIN TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yorum Gönder

0 Yorumlar