YETİMALİ//ARABIAN PRINCE: Kariyerinin başlarında kısa mesafede başarılı yarışlarına şahit olduğumuz Yetimali daha sonrasında uzun mesafede iyi gruplarda elde ettiği neticelerle göz doldurmaya başladı. Son üç yarışında sergilediği performansla bugün bence bu yarışın favorisi olmayı hak eden safkan, kendi stilinde koşan Kubalı ile Kış Masalı'nın gerisinde sürüklenip düzlükte liderliği alarak farkı da biraz açabilirse aldığı avantajı potoya kadar koruyabilecek durumda. Arabian Prince ise son koşusunu bir alt grupta rahat kazanmıştı. Bu defa Halis Karataş ile piste çıkacak olan safkan, süratli safkanlar numarayı almak için kapışır ve de tempo yeteri kadar yükselirse etkili sonlardaki etkili sprintiyle sonuca gidebilir. 

ARAGONA: Bir müddet ara verdikten sonra kaltıldığı koşuda sert grubu geçen Aragona, bu kez daha müsait kilo ile aynı denklikte bu gruba karşı mücadele edecek. Son koşusu çok hafif tempoda gitmesine karşın sonlarda gücünü ortaya koyarak kazanmasını bilen kısrak, bugün biraz daha işine geleceğine inandığım bir tempo bulacak. Bu sezon çok sık koşmadığından fazlaca yıpranmayan Aragona, Oradinario ve de Fanaa gibi safkanlarla anneden kardeş olmasından ötürü uzun mesafelere daha yatkın dursa da 1400-1600 metre arasında da başarılı olmasını bekliyorum. İki gün sonra 2000 metre mesafeli H24 mücadelen kaydını sildiren kısrağın ilgililerinin doğru bir hamle yaptığını da düşünüyorum. Çünkü orada koşacak olan safkanlar oldukça formdalar ve de üstü üstüne yarışlar kazanmış durumdalar. Burada daha müsait bir grup var. Sert rakipleriyle arasında da ciddi bir kilo farkı var. Bu durum Aragona'nın oldukça lehine. Nene Hatun dördüncüsü kısrağın uygun şartlarda katılacağı bu koşuda lehine olan durumları iyi kullanıp potoyu önde geçebilir.

EGEBERK: Kocaeli'de çok yüksek tempoda koşulan mücadelenin düzlüğüne dolu kantarma çıkan safkan, ne denli iyi duruma geldiğini de göstermişti. Düzlük üzerinde Ahmet Çelik'in safkandan ciddi bir güven almasının yanı sıra Sülünbike'nin birkaç kez tampon yapması kaybetmesinin en önemli nedenleri olarak gösterilebilir. Ahmet Çelik düzlükte safkana devrini kazandırsa belki de geriden gelen atlara cevap vererek potoya uzanacaktı. Bu kez hem Egenin Aslanı hem Mavra hem de Gökyüzü'nün bir araya geldiği mücadelenin belirli bir temponun üstünde gitmesini bekliyorum. Bu tip gidişatlarda üstün bir performans sergileyen Egeberk, eğer bu kez Ahmet Çelik tarafından erken hızlandırılırsa sonlarda birkaç kamçı desteğiyle geriden gelen veya önde giden safkanları geçerek birinciliğe uzanacaktır. 

FOTO FİNİŞ'İN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

4.2.10.7.3.9
5.1.4.3
5 ARAGONA BANKO
1 EGEBERK // 5
8.10.3.2.7
1.5.6.9.11.2.4

70.56 TL // 141.12 TL

YARIŞ BÜLTENLERİNİN İSTANBUL TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

LİNGFİELD AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

GULFSTREAM AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ