13 Aralık Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

HONORABLE//GOLD POLAT: Beni sosyal medyada takip edenler bilir. Honorable %1 AGF, 57 ganyanla Doğa Kanunu'na sonlarda teslim olduğu gün bende tekti. Yatırdığım kuponu da paylaşmıştım. Barındırdığı potansiyeli biliyordum ve de açığa vuracağı günü sabırla bekliyordum. En sonunda beklediğim yarışları da yapmaya başladı. Bugün üzerinde Ahmet Çelik'i görmek de ayrıca memnun etti. Bu grupla baş edebileceğine inandığım bir safkan olmakla birlikte gidişata göre de şekil alabilen bir yapısı var. Bu sebepten ilk sıradan değerlendireceğim. Bugün temponun istediği gibi şekilleneceğine inandığım bir başka safkan da Gold Polat. O da Halis Karataş idaresinde iştirak edeceği bu koşuda sonlarda güçlü gelerek birincilik mücadelesinde en ön sıralardaki yerini alacaktır. 

BİR ÖMÜR//TUĞALP: Bu kez mesafe kısa olsa da son ikinciliğinde Yoldaşhan'a yarım boy farkla kaybedip Gustav, Aksakal, Şahinşevket, Bütünay, Şahinsemih gibi rakiplerini gerisinde bırakan Bir Ömür'ü bugün es geçmek doğru olmaz. Boş kilo ile koşuya katılacak olan safkanın üzerinde başarılı apranti Fırat Arslan'ın olması da bir başka güven verici faktör. Benzer şekilde, son dönemde yaptığı başarılı koşularla dikkat çeken Tuğalp, son dört koşusunun üçünde elde ettiği neticelerle bugün ön sıralardan yazılmayı hak ediyor. Bu koşularının birinde tabela dışında kalan, onda da Ahmet Çelik'in adeta katlettiği safkan, bir sonraki koşusunda Atikatik'e potoda geçildi. Aynı zamanda şimdiye dek sentetik pistte on defa koşup yalnızca iki kez tabeladan düştüğünü de belirtmek gerek. Mesafe ve de pist uyumuyla muhakkak kuponlara girmeli.  

LITECOIN//CAGNER//ONURTAY: Bitcoin ile ana baba bir, Ates Kusu ile anadan kardeş olan Litecoin, ilk iki koşusunda beklentinin çok altında kalmış olsa da üç ay sonra gördüğü yarışın ardından idman pistinde oldukça farklılaştığının altını çizmek gerek. Bu kez orjinine yaraşır, kaliteli ahırına yakışır bir yarış yapabilir. Cagner de güçlü orjini ile dikkat çeken, bundan birkaç yarış öncesinde kısa vade yarışta geniş geniş yorumlayıp favori önerdiğim bir safkan. O gün çimde kötü koşsa da bir sonraki maidende ikincilik yaparak iyi durumunu yansıtmıştı. Uzun galoplarla hazırlandığı bu mücadeleden en iyi neticeyi almak için piste çıkacak. Koşunun sürpriz isimlerinden biri olan Onurtay'ın idman pistinde ışıl ışıl bir görüntüsü var. Bugün startta fazla oyalanmazsa adını duyacağımızdan eminim.

CEVHER//OĞUZBOYLU: Bugün Cevher için ideal bir yarış var. Tempo vermeyi seven safkan, önde aradığı boşluğu bulacak ve de istediği şekilde sürükleyeceğine inandığım mücadelenin düzlüğüne de hem nefesli çıkacak hem de elinde bir miktar avans olacak. Grup 1 TSK Koşusu'nda Kadhan numarayı almış ve de son 1000 metreye kadar da kendi temposunda götürmüştü. Buradan sonra liderliği alan Cevher, elinden geleni yapmasına rağmen ikincilikten öteye geçemedi. Ancak bugün enterasan bir yarış yapan, stili dışında koşan bir rakibi olmazsa bence son ana dek direnebilir. Oğuzboylu ise bu şekilde çok tempoya binmeyen koşuları seven ve de uzun mesafeye çok yatkın bir safkan. Bu yıl o da Grup koşulara ağırlığını koydu. Muhtemelen başarılı grafiğini bu Grup 3 mücadele ile taçlandırmak isteyecektir. 

REAL QUEEN//LA QUERDA//ALWAYS LUCKY: Oldukça yüksek tempoda geçmesini beklediğim bir koşu olacak. Vahşi Kız, Saetta, Heva gibi önde veya öne yakın gitmeyi seven safkanların varlığı özellikle Real Queen, La Querda  ve de Always Lucky gibi güçlü sprinti olan atların işine gelecek. Süratli gideceğine inandığım koşunun son metrelerinde seyir zevkinin yüksek olacağını düşünüyor ve de düşük bütçeli kuponlar için bu üç kısrağı yeterli görüyorum. 

ÖVÜNÇ: Grup 1 mücadelede ben bu defa Övünç'ü ekürisine nazaran biraz daha şanslı görüyorum. Bunun başlıca sebepleri orjin bakımından sentetik piste daha yatkın bulmam ve de temponun düşük olacağını düşünmem. Eğer Keskinşah yine kaçmazsa, ki bence bu defa bunu yapmayacaktır, tempo epey düşük kalacaktır. Övünç, düşük tempolu mücadelelerde öne yakın yer tutup sonlarda grubu ayırabilecek kapasitede bir safkan. Bunu Ankara'da kazandığı koşularda göstermişti. Grup 1 Hatay Koşusu yüksek tempoda koşulmasına rağmen sonlarda önlere iyi sarktı. Daha hafif tempoda koşulsa bence kazanabilirdi de. Elbette düşündüğümden hızlı koşulması durumunda da ekürisi Gülhatmi devreye girecektir. Hatay'ı kazanırken attığı sprintle düzlükte kapattığı fark gerçekten ayakta alkışlanacak cinstendi. Kısacası ben bugün de ekürilerin dışına çıkmasını beklemiyorum.

Serkan Yaşar İstanbul At Yarışı Tahminleri

4.5.1.9.2 // 8.7
11.3.4.1.7.8
3.1.5 // 7.2
2.5
4.7.2 // 3.5
5 ÖVÜNÇ BANKO

37.8 TL // 147 TLYorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Yorumlarına itibar ettiğim yüksek yüzde ile devam eden tahmincilerden birisiniz.Altılıyı bulup bulmamanız sorun değil burda asıl mesele kritik ayaklara ışık tutmanız tşkler.

    YanıtlaSil
  2. Taylarda tahminleriniz güzel de kuponlarınız çok yüksek oluyor. Çıtır kuponlar yazsanız da bizde süslesek .. Bugün İstanbul beşlisini, son ikili x50, bahis x50 bulduk ama altılı gitti. 5nci ayaktaLakerda gelse altılı vardı.. Sağlık olsun....

    YanıtlaSil