Lütfen şablona geçmeden önce tüm yorumları okuyup kendi değerlendirmenizi de yapınız. 


Günün birinci koşusunda süratli safkan Bagpipes (KOŞMAZ)önde pek rahatsız edilecek gibi durmuyor. Eğer stili dışında koşan bir isim olmazsa, beyaz bayrak ayna yarışı yapabilir. Son koşusunda Keenland'de 33 ganyanla start aldığı koşuda sprintinde çok gecikmesine rağmen iyi ara kapatarak ikincilikle yetinen 1 Tabaddol bu kez ön grubu daha yakından takip ederek neticeye gidebilir.

İkinci koşuda ise 1200 metre mesafede Money Purse'un ciddi presine maruz kalmasına rağmen starttan çıktığı gibi aynayı gören ve 5 boy da fark yapan Eternal Vow'un bugün de aynı performansı sergilemesi mümkün görünüyor. İlk yarşında zorlanmadan kazanıp üst grupta etkisiz kalan ve buraya 800 // 48.4 R işi ile girecek olan 5 Weeneedtalk ve koşunun favorisi durumunda olmakla beraber kazandığı yarış sonrası sürekli sert gruplarda mücadele edip bugün klas düşüren 3 Soft Cheese öncelikli isimlerdir.

Üçüncü koşu birbirine yakın safkanların bir araya geldiği bir yarış olarak dikkat çekiyor. Grup 3 Honeybee Stakes'te çok etkisiz kalan ancak buraya gelmeden önce gerçekleştirdiği 800 // 47.6 ve 1000 // 1.01.6 R galopları dikkat çekici olan Rahway benim bu yarış için favori olarak önereceğim safkan olacak. Ancak yine de burada fazla ayrım yapmadan beş isme de yer vereceğim.

İlk 1000 metreyi 22 // 46 // 58 şeklinde hızlı götürdüğü yarışın sonlarında tempo kaybedince ikincilikte kalan Ravish bugün değişen jokeyi daha idareli giderse rakiplerini gerisinde bırakabilir. Bu yarış için iki uzun galobu bulunan ve ilk koşusunda sürdirek favori olmasına rağmen beklenti altında kalıp üçüncü olduğu mücadelede protesto ile ikinciliğe alınan ve altıncılıkta kaldığı son yarışında start sorunu yaşayan More Moala tekrar aynı sorunu nüksetmezse etkili jokeyi Joel Rosario ile birincilik için iddialı olacaktır. 

350.000 dolar bedelle satın alınan ancak henüz maiden olan Air On Fire 9.8 ganyanla sürpriz konumda girdiği 1600 metrelik koşuda startla birlikte liderliği aldı ve sonlarda yakın takip eden rakibine mağlup oldu. Bugün bu grupta da aynı taktikle koşarak hedefine ulaşabilir. Grup da sert değil. Bu mesafede iki kez piste çıkan ve sürpriz koştuğu ilk yarışında ikinci, sürdirek iştirak ettiği yarışta ise dördüncü olan, Amerika'da alışık olmadığımız üzere ilgililerinin her yarışta ayrı bir jokey tercih ettiği 1 Red Right Hand bu kez 1000 // 1.00.4 Rahat işi ve bu yıl ABDnin en çok kazanan üçüncü jokeyi konumundaki jokeyi Jose Ortiz ile katılacağı koşuda maidene veda edebilir. İlk startında daha sert rakipler arasında beşincilik elde eden 4 Sassy King ve 1 yıl ara sonrası sürdirek girdiği az atlı yarışta kazanan ismin 10 boy gerisinde bitirmesine rağmen kondüsyon açığını gidermiş görünen 6 Winter Union küçük ve orta ölçekli kuponlarda işaretlenebilir.