ALBUZAT: Son koşularında yükselen form grafiği ile dikkat çeken safkan, son koşusunda düzelüğe çok dinç ve de diri çıkmıştı. O gün formda rakibine aynaya yakın geçilen safkan, yeniden Saadettin Boyraz'ın deklare olması ve de grubun denkliği ile ön plana çıkıyor olup bu kez maidene veda etmeye yakın duruyor.

ÜNLÜ PRENS: Üstü üstüne yaptığı iyi yarışların ardından Ahmet Çelik'in ısrarla bindiği Ünlü Prens, son koşusunda bizi yanıltmıştı. Bu defa daha uygun olduğuna inandığım rakipler arasında koşacak olması, jokeyinin de safkanın huyunu suyunu iyice öğrenmesiyle şansının katlandığına inanıyor, ben de herkes gibi banko yazıyorum. 

MISS KARNELYAN: Queen Salima, Barikat ve de Mine Of Fire'ın yüksek tempoda götürmesini beklediğim mücadelede daha evvelinde güçlü atlarla karşılaşıp iyi neticeler elde eden Miss Karnelyan'ın bugün de sabırlı bir bekleyişle düzlüğe çıkmasını ve de buradan sonra etkili bir sprintle sonuca gitmesini bekliyorum. 

GÜNPINAR: Son startında kısa mesafeye rağmen tek önerdiğim safkan, o gün beklentimi karşılayamadı ve de kısa mesafede etkisiz olacağını gösterdi. Ancak bu defa uzayan mesafede müsait grupta hem de kendisini çok yakından tanıyan binicisi Ali Kaçmaz'la piste çıkacak. Hazırlıklarında da göz dolduran Günpınar'ın lehine olacağına inandığım gidişatta düzlüğe gelindiğinde öne akıp alacağı avantajı potoya dek koruma gayreti içerisinde olacağına inanıyorum. 

Günün sürprizleri

Dün paylaştığım sürpriz safkanların ikisi kazanırken ikisi tabelada bitirdi. Biri ise beklentinin altında koştu. Burada bahsettiğim atları bugün kazanmasalar dahi takibe almanızı tavsiye ediyorum.

Bugün özellikle Doğu illerinden gelen safkanların sürpriz yapma ihtimali üzerinde duruyorum. 

LET ME PASS: Uzun zamandır Urfa, Elazığ, Diyarbakır gibi çeşitli Doğu illerinden boy gösteren Let Me Pass, kariyerine başladığında İstanbul'da çok güçlü safkanlarla mücadele etmiş, çok iyi neticeler elde etmişti. Hosli, Best Spot, Rock Of Sea, Çeko Dayı, Depository, King Of Rock, Mortodela, İpsiz Kız, Grey Cloud, Stallion Falcon, Panreka gibi isimlerle iyi dönemlerinde karşılaşıp hiçbir mücadelesinde ezilmemiş ve de hatta tabeladaki yerini kapmıştı. Uzun zaman sonra Doğu yarışlarında vazgeçip Adana'ya gelen safkan, Akın Sözen'in deklare olmasıyla bugün ayrı bir ilgi çekiyor. 

GEL KIZ: Arap yarışlarında bu tip koşularda Ahmet Çelik'in böyle safkanlara binmesi hep ilgimi çekmiştir. Yarış hayatının ilk üç koşusuna Müslüm Çelik idaresinde başlayan Gelkız'ın o dönemde karşılaştığı rakipleri Gizmo, Sukaya, Aydankız, Tumbul Çiçeği, Sinoplu Merve, bir ara Grup 1 mücadeleye de katılan safkan daha sonra Ahmet Çelik ile de iki defa piste çıkıp bir ikincilik, bir de dördüncülük elde etmiş. Sonra sakatlanınca Doğu'nun yolunu tutmuş. Orada gördüğü yarışlarla yeniden form tutan kısrağın taşıdığı potansiyeli düşündüğümüzde bugünkü rakiplerinin çok sert olduğundan söz edemeyiz. Sevdiği mesafede, temponun yüksek olacağı bu mücadelede kalite jokeyi ile sürpriz bir sonuca imza atabilir. 

ERVA HATUN: Sarayacan ile anadan kardeş olan Erva Hatun, bir Ayabakan temsilcisi olmasıyla da göze batıyor. Son koşusunda startla birlikte öne düşen safkan, ilave edilen göz koruyucunun faydasını görmüş, düzlüğe kadar da lider gelmişti. Son 400'de ise tempo kaybederek altıncılığa kadar geriledi. Bu defa Hakan Yıldız ile start alacak olan safkan son çalışmasını da bu binicisi ile gerçekleştirdi ve de 800'ü 55 rahat yaptı. Artan form durumuyla bu kez daha iyi koşmasını bekliyorum. 

FOTO FİNİŞ'İN ADANA TAHMİNLERİ YAYINDA! 

Serkan Yaşar Adana At Yarışı Tahminleri

1. ALTILI

4.1.8.6.9.5.3
1 ALBUZAT // 10.5.7
4 ÜNLÜ PRENS BANKO
5.3.6.7
10.8.3.7.4
1.9.3.4

39.2 TL // 156.8 TL

2. ALTILI

10.8.3.7.4
1.9.3.4
1.6.2.3.8.4.7
4 MISS KARNELYAN BANKO
5 GÜNPINAR // 2.7.3
11.10.4.8

39.2 TL // 156.8 TL

BÜLTEN VE YAZARLARIN ADANA TAHMİNLERİNİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ